سازمان بهداشت جهانی ظهور دوباره ابولا را تائید کرد

سازمان بهداشت جهانی، هفته گذشته در طی یک خبر به صورت رسمی اعلام نموده بود که اپیدمی ابولا خاتمه یافته است. اما درست یک روز پس از این بیانیه، نتیجه آزمایش یک شهروند اهل سیرالئون (کشوری در غرب آفریقا) مثبت اعلام گشت که نشان می داد هنوز هم باید از شیوع دوباره این بیماری ترسید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه (AFP) بیمار مبتلا به ویروس یاد شده سه روز پیش در مرز گینه جان خود را از دست داده است. رویترز نیز امروز در اخبار خود نوشته که نتیجه دو آزمایشی که توسط سازمان بهداشت و سلامت عمومی انگلستان صورت گرفته از بازگشت دوباره ی ویروس ابولا خبر می دهد.

پس از انتشار این گزارشات، سازمان بهداشت جهانی نیز مرگ شهروند یاد شده را تائید نمود و این در حالیست که سازمان موسوم به WHO در 24 دی ماه اعلام کرده بود که اکنون 42 روز از آخرین کشف ابتلا به این ویروس گذشته و زنجیره انتقال ابولا در غرب آفریقا به طور کامل متوقف گشته است. اما با مرگ بیمار یاد شده معلوم شد هنوز خطر این بیماری مناطق غربی قاره آفریقا را تحت سلطه ی خود دارد.

همچنین بد نیست بدانید این ویروس از سال 2013 میلادی که آغاز شده تاکنون 11300 نفر را به کام مرگ کشانده و 28500 نفر دیگر نیز به آن مبتلا گشته اند. بر اساس گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی، بیشترین آمار کشته های این ویروس به کشور لیبریا تعلق دارد که به واسطه آن 4809 نفر جان خود را از دست داده اند. پس از آن نیز کشورهای سیرالئون با 3955 نفر و گینه با 2536 نفر در رتبه بالاترین مبتلایان و کشته های ویروس ابولا قرار دارند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟