جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

6 توصیه مالی بسیار مفید از سوی تونی رابینز

تونی رابینز که بیش از همه به عنوان سخنران انگیزشی و مربی زندگی رؤسای جمهور و قهرمانان رده بالای ورزشی شناخته می شود، برای کتاب اخیر خود با برخی از باهوش ترین متخصصین مالی دنیا مصاحبه کرده است. توصیه هایی که او از دل این مصاحبه ها برای مخاطبان خود به ارمغان آورده است از جمله بهترین توصیه هایی هستند که در این زمینه می توان پیدا کرد.

برخی از بهترین توصیه های تونی رابینز در زمینه ی امور مالی شخصی را در ادامه خواهید خواند.

1- پول خود را از دست ندهید

رابینز می گوید این مهم ترین توصیه ی مالی اوست. وارن بافت نیز بارها این توصیه را به مخاطبان خود کرده است. او در ادامه توضیح می دهد: «در حالی که بسیاری از ما روی پول در آوردن متمرکز هستیم، دغدغه ی موفق ترین سرمایه گذاران دنیا از دست ندادن پول است». این یعنی باید در مورد ریسک مالی بسیار بسیار هوشمندانه عمل کنید.

2- به دنبال سرمایه گذاری هایی باشید که مزایایشان خیلی بیشتر از ریسک شان باشد

رابینز در مورد ریسک می گوید بهترین ریسک هایی که می توان انجام داد آنهایی هستند که بازگشت بالقوه شان بسیار بیشتر از ضرر احتمالی شان است. او در این باره می گوید: «با اینکه چیزی تحت عنوان بازگشت ریسک وجود ندارد، تمام حرفه ای های مالی دنیا بدون استثناء به شما خواهند گفت که یکی از حیاتی ترین اجزای تشکیل دهنده ی پورتفولیوی شما پیدا کردن فرصت های سرمایه گذاری با ریسک و بازگشت نابرابر است».

اما تا چه اندازه نابرابر؟ پیشنهاد رابینز استفاده از قانون 5 به 1 است، که در آن به ازای هر واحد سرمایه گذاری، 5 واحد بازگشت بالقوه انتظار شما را می کشد. او اشاره می کند که به این ترتیب حتی اگر چهار بار از هر پنج بار در اشتباه باشید باز ضرر نمی کنید.

3- مراقب مالیات خود باشید

یک استراتژی ضعیف در قبال پرداخت مالیات و یا اساساً عدم بهره مندی از استراتژی می تواند درآمد شما را ببلعد. رابینز در این باره می گوید: «وقتی پای سرمایه گذاری به میان می آید به ما گفته می شود روی بازگشت تمرکز کنیم. اما بازگشت مالی حاصل از سرمایه گذاری مهم نیست، مهم آن مقدار پولی است که از آن برایتان باقی می ماند. اگر پورتفولیوی شما از نظر مالیات بهینه نباشد ممکن است نتوانید آنقدر که باید از آن پول در بیاورید». او توصیه می کند برای خلق یک پورتفولیوی بهینه از نظر مالیات، با یک مشاور رسمی و یا تحلیل گر خبره در امور مالی مشورت کنید.

4- به سرمایه گذاری خود تنوع بدهید

تنوع دادن به پورتفولیو شما را از قرار گرفتن در معرض بالا و پایین های صنایع به خصوصی نجات می دهد. برای نمونه، خیلی از کسانی که در صنعت نفت سرمایه گذاری کرده بودند ممکن است در حال حاضر با دشواری هایی روبرو شده باشند.

5- مراقب هزینه های نسنجیده باشید

یک لاته ی افسانه ای 4 دلاری به جای یک فنجان قهوه ی 1.5 دلاری تنها نمونه ای از هزینه های نسنجیده است. هزینه های نسنجیده به صرف هزینه ی بیش از اندازه برای چیزهایی گفته می شود که تفاوت زیادی در زندگی تان به وجود نمی آورند. رابینز برای نمونه به بیرون غذا خوردن اشاره می کند. او می گوید اگر شما هفته ای 40 دلار صرف رفتن به رستوران می کنید، می توانید در عوض دوستان خود را برای یک شام کم هزینه به منزلتان دعوت کنید. با این کار ظرف یک سال چیزی حدود 2000 دلار صرفه جویی خواهید کرد. اگر این 2000 دلار را هر سال سرمایه گذاری کنید، ظرف 40 سال نیم میلیون دلار سرمایه خواهید داشت.

رابینز توصیه می کند «پول خود را برای چیزهایی خرج کنید که کیفیت زندگی تان را خیلی بالا ببرند. هزینه های نسنجیده ای که ارزش چندانی به زندگی تان نمی افزایند را متوقف کنید».

6- جلوی موفقیت خود را نگیرید

به گفته ی رابینز این بزرگ ترین مانعی است که برای رسیدن به اهداف مالی بر سر راه افراد وجود دارد. اما چرا کسی باید مانع رسیدن به اهداف مالی خود شود؟ چون ممکن است در سطح ناخودآگاه، اعتقاد داشته باشد داشتن پول زیاد ممکن است به جای رضایت برایش نارضایتی بیشتر به همراه بیاورد. به همین دلیل روی جنبه های منفی پول متمرکز می شود.

رابینز برای پایان دادن به این چرخه می گوید: «باید اعتقادات درونی خود در مورد پول را تغییر دهید». او می گوید برای این کار سختی هایی که بی پولی برایتان به وجود آورده است را به یاد بیاورید. آنها را روی کاغذ بنویسید. سپس نکات مثبتی که پول می تواند برایتان به ارمغان بیاورد را نیز روی کاغذ بیاورید. تمرین هایی مثل این می توانند آرام آرام تفکر شما نسبت به پول را تغییر دهند و باعث شوند سد راه موفقیت های مالی خود نشوید.

منبع:
inc

مطالب مرتبط

3 نکته برای 5 دقیقه ی اول مصاحبه های شغلی

تأثیر اولین برخورد همیشه مهم است، پس کمی وقت بگذارید و روی مرحله ی ابتدایی مصاحبه ی شغلی خود کار کنید. سپس بسته به مخاطب خود تغییراتی جزئی در آن پدید بیاورید. در نظر داشته باشید که معرفی، بخش ثابت همه ی مصاحبه های کاری است.یک معرفی خوب، یخ فضا را می شکند و شانس... ادامه مطلب

پنج عامل کلیدی در موفقیت یک محصول از زبان مدیر عامل لینکدین

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی جهانی است که بیشترین سرعت را از نظر جذب کاربر دارد و در کشورهای مختلف برای بررسی سوابق کاری افراد به آن استناد می شود. جف وینر مدیر عامل جوان این کمپانی در سخنرانی اخیرش، رازهای موفقیتش را برشمرده که در ادامه آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.او... ادامه مطلب

ماراتن برنامه نویسی موبایل «هاکارستان»؛ از هفتم تا نهم بهمن ماه در تهران

قشر جوان کشور ما، با استعداد و فوق العاده علاقمند به فناوری است. برای اثبات این مدعا، کافی است نگاهی به جوانان و نوجوانان و حتی کودکان کشورمان بیندازید و یا سؤالی از آنها بپرسید تا در کسری از ثانیه تمام دانش دیجیتال و رایانه ای شما زیر سؤال برود. نسلی که از کودکی در... ادامه مطلب

برجسته ترین روند حوزه «کار» که آگاهانه یا ناآگاهانه، مغفول واقع شده است

مدرسه ی کسب و کار لندن سال گذشته پیش بینی کرد تا سال ۲۰۲۰ تا حدود ۵۰ درصد از کارکنان، اغلب زمان کاری خود را به دورکاری خواهند گذراند. شاید با پیشرفت های چشمگیری که در فناوری های ارتباطی شکل گرفته، چنین چیزی دیگر برای کسی جای تعجب نباشد. اما چیزی که می تواند تعجب... ادامه مطلب

برای راه اندازی یک استارتاپ، بدون ترک شغل تمام وقت چه باید کرد؟

تیگران اسلویان بعد از دانشگاه مشغول به کار شد. او سه ماه پس از استخدام، شروع کرد به کار کردن روی استارتاپ خود و از آن زمان استارتاپ خود را رها نکرده است. اسلویان به مدت سه سال هم کار ثابتش را داشت و هم استارتاپش را راه اندازی و مدیریت کرد تا اینکه در نهایت توانست... ادامه مطلب

۷ توصیه مفید به درونگرا ها برای شرکت در رویداد های شبکه سازی

احتمالاً اکثر شما با مفهوم شبکه سازی آشنایی دارید. با این حال تصورات نادرستی درباره ی این رسم کسب و کاری وجود دارد که زدودن آنها خالی از لطف نیست. اول از همه اینکه تصور می شود فرد باید در شبکه سازی مهارت داشته باشد تا در چنین رویداد هایی شرکت کند، وگرنه به جایی... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x