6 توصیه مالی بسیار مفید از سوی تونی رابینز

تونی رابینز که بیش از همه به عنوان سخنران انگیزشی و مربی زندگی رؤسای جمهور و قهرمانان رده بالای ورزشی شناخته می شود، برای کتاب اخیر خود با برخی از باهوش ترین متخصصین مالی دنیا مصاحبه کرده است. توصیه هایی که او از دل این مصاحبه ها برای مخاطبان خود به ارمغان آورده است از جمله بهترین توصیه هایی هستند که در این زمینه می توان پیدا کرد.

برخی از بهترین توصیه های تونی رابینز در زمینه ی امور مالی شخصی را در ادامه خواهید خواند.

1- پول خود را از دست ندهید

رابینز می گوید این مهم ترین توصیه ی مالی اوست. وارن بافت نیز بارها این توصیه را به مخاطبان خود کرده است. او در ادامه توضیح می دهد: «در حالی که بسیاری از ما روی پول در آوردن متمرکز هستیم، دغدغه ی موفق ترین سرمایه گذاران دنیا از دست ندادن پول است». این یعنی باید در مورد ریسک مالی بسیار بسیار هوشمندانه عمل کنید.

2- به دنبال سرمایه گذاری هایی باشید که مزایایشان خیلی بیشتر از ریسک شان باشد

رابینز در مورد ریسک می گوید بهترین ریسک هایی که می توان انجام داد آنهایی هستند که بازگشت بالقوه شان بسیار بیشتر از ضرر احتمالی شان است. او در این باره می گوید: «با اینکه چیزی تحت عنوان بازگشت ریسک وجود ندارد، تمام حرفه ای های مالی دنیا بدون استثناء به شما خواهند گفت که یکی از حیاتی ترین اجزای تشکیل دهنده ی پورتفولیوی شما پیدا کردن فرصت های سرمایه گذاری با ریسک و بازگشت نابرابر است».

اما تا چه اندازه نابرابر؟ پیشنهاد رابینز استفاده از قانون 5 به 1 است، که در آن به ازای هر واحد سرمایه گذاری، 5 واحد بازگشت بالقوه انتظار شما را می کشد. او اشاره می کند که به این ترتیب حتی اگر چهار بار از هر پنج بار در اشتباه باشید باز ضرر نمی کنید.

3- مراقب مالیات خود باشید

یک استراتژی ضعیف در قبال پرداخت مالیات و یا اساساً عدم بهره مندی از استراتژی می تواند درآمد شما را ببلعد. رابینز در این باره می گوید: «وقتی پای سرمایه گذاری به میان می آید به ما گفته می شود روی بازگشت تمرکز کنیم. اما بازگشت مالی حاصل از سرمایه گذاری مهم نیست، مهم آن مقدار پولی است که از آن برایتان باقی می ماند. اگر پورتفولیوی شما از نظر مالیات بهینه نباشد ممکن است نتوانید آنقدر که باید از آن پول در بیاورید». او توصیه می کند برای خلق یک پورتفولیوی بهینه از نظر مالیات، با یک مشاور رسمی و یا تحلیل گر خبره در امور مالی مشورت کنید.

4- به سرمایه گذاری خود تنوع بدهید

تنوع دادن به پورتفولیو شما را از قرار گرفتن در معرض بالا و پایین های صنایع به خصوصی نجات می دهد. برای نمونه، خیلی از کسانی که در صنعت نفت سرمایه گذاری کرده بودند ممکن است در حال حاضر با دشواری هایی روبرو شده باشند.

5- مراقب هزینه های نسنجیده باشید

یک لاته ی افسانه ای 4 دلاری به جای یک فنجان قهوه ی 1.5 دلاری تنها نمونه ای از هزینه های نسنجیده است. هزینه های نسنجیده به صرف هزینه ی بیش از اندازه برای چیزهایی گفته می شود که تفاوت زیادی در زندگی تان به وجود نمی آورند. رابینز برای نمونه به بیرون غذا خوردن اشاره می کند. او می گوید اگر شما هفته ای 40 دلار صرف رفتن به رستوران می کنید، می توانید در عوض دوستان خود را برای یک شام کم هزینه به منزلتان دعوت کنید. با این کار ظرف یک سال چیزی حدود 2000 دلار صرفه جویی خواهید کرد. اگر این 2000 دلار را هر سال سرمایه گذاری کنید، ظرف 40 سال نیم میلیون دلار سرمایه خواهید داشت.

رابینز توصیه می کند «پول خود را برای چیزهایی خرج کنید که کیفیت زندگی تان را خیلی بالا ببرند. هزینه های نسنجیده ای که ارزش چندانی به زندگی تان نمی افزایند را متوقف کنید».

6- جلوی موفقیت خود را نگیرید

به گفته ی رابینز این بزرگ ترین مانعی است که برای رسیدن به اهداف مالی بر سر راه افراد وجود دارد. اما چرا کسی باید مانع رسیدن به اهداف مالی خود شود؟ چون ممکن است در سطح ناخودآگاه، اعتقاد داشته باشد داشتن پول زیاد ممکن است به جای رضایت برایش نارضایتی بیشتر به همراه بیاورد. به همین دلیل روی جنبه های منفی پول متمرکز می شود.

رابینز برای پایان دادن به این چرخه می گوید: «باید اعتقادات درونی خود در مورد پول را تغییر دهید». او می گوید برای این کار سختی هایی که بی پولی برایتان به وجود آورده است را به یاد بیاورید. آنها را روی کاغذ بنویسید. سپس نکات مثبتی که پول می تواند برایتان به ارمغان بیاورد را نیز روی کاغذ بیاورید. تمرین هایی مثل این می توانند آرام آرام تفکر شما نسبت به پول را تغییر دهند و باعث شوند سد راه موفقیت های مالی خود نشوید.

مطالب مرتبط

هلدینگ مالی مفید اپلیکیشن «بامبو» را عرضه می‌کند؛ یک مربی مالی و مشاور سرمایه گذاری

«کارگزاری مفید» که از بزرگ‌ترین بازیگران در بازار سرمایه ایران است، به زودی اپلیکیشنی را به نام «بامبو» معرفی می‌کند. این اپلیکیشن قرار است مربی مالی و مشاور سرمایه‌گذاری افراد باشد و به کاربرانی که آگاهی و تخصص کافی برای فعالیت در بازار سرمایه را ندارند، به شکلی ساده کمک کند تا به اهداف مالی‌شان... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟