آیا می دانستید که اپل گرانترین موبایل های خود را در سه ماهه اخیر به فروش رسانده است؟

آیا می دانستید که اپل گرانترین موبایل های خود را در سه ماهه اخیر به فروش رسانده است؟

بی راه نیست اگر بگوییم که در سالیان اخیر اپل بیشتر از همه کمپانی تولید آیفون بوده است. و البته در یک سال اخیر بیش از همیشه.

در سال ۲۰۱۲ که محبوبیت آیفون به شدت در حال افزایش بود، ۵۰ درصد از کل درآمد سالیانه اهالی کوپرتینو از فروش این اسمارت فون حاصل می شد، اما این سهم در طی سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ۷۰ درصد رسیده است. رکورد بیشترین سهم آیفون از درآمدهای اپل مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ و رقم ۶۹.۴ درصد می شود. در جدیدترین گزارش مالی این سهم به حدود ۶۸ درصد می رسد.

iphone-total-2

اگر میزان درآمد حاصله را ملاک قرار دهیم، اپل در آخرین سه ماهه خود رکورد درآمدهایش از آیفون را جا به جا کرده، چرا که آنها توانسته اند در این دوره بیش از ۵۱ میلیارد دلار از محل فروش آیفون ها به دست بیاورند.

در گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۱۶ که همین چند روز پیش منتشر شد، اپل یک رکورد دیگر را نیز به ثبت رسانده؛ در این دوره میانگین قیمت انواع مختلف آیفون ها به رقم ۶۹۱ دلار رسیده که در تاریخ این شرکت بی سابقه است. این رقم در مدت مشابه سال قبل ۶۸۷ و در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ برابر با ۵۶۴ دلار بوده است.

البته نباید از نظر دور داشت که عامل اصلی چنین افزایش قیمتی ورود آیفون هایی با صفحه نمایش های بزرگتر و ظرفیت حافظه هایی تا ۱۲۸ گیگابایت، به سبد محصولات اپل است.

با این که آمار دقیقی در خصوص میانگین قیمت اسمارت فون های سایر رقبا در دست نیست، اما باز هم می توان با قاطعیت گفت که در این زمینه نیز هیچ کدام از آنها به پای آیفون های اپل نمی رسند، چراکه تقریباً تمام آنها محصولات اقتصادی و ارزان قیمتی را در کنار پرچمداران خود عرضه می کنند.

iphone-h123

ثبت چنین درآمدهای عظیمی وقتی بیشتر به چشم می آید که وضع نابسامان اقتصاد جهانی و افزایش قابل توجه قیمت آیفون های اپل را در یکی دو سال اخیر در نظر داشته باشیم. این که اپل توانسته علی رغم همه اینها چه در زمینه تعداد و چه در زمینه درآمد رکوردهای درخشانی به جای بگذارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato