ال‌ جی نتایج مالی سالانه و سه ماهه چهارم سال 2015 را اعلام کرد

ال‌ جی نتایج مالی سالانه و سه ماهه چهارم سال 2015 را اعلام کرد

ششم بهمن ماه گزارش مالی شرکت ال جی برای سه ماهه نهایی سال ۲۰۱۵ از راه رسید و آن را برایتان در دیجیاتو منتشر کردیم. حالا نماینده LG در ایران جزییات بیشتری از گزارش مالی شرکت مورد بحث را در اختیار دفتر دیجیاتو قرار داده که شامل همه بخش های شرکت ال جی الکترونیکس شده و آمار درآمدهای مالی در سه ماهه نهایی سال ۲۰۱۵ و کل سال ۲۰۱۵ را در بر می گیرد.

در ادامه می توانید گزارش مالی که از سوی خود LG برای دیجیاتو ارسال شده را مطالعه فرمایید.

شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) اعلام کرد که سود عملیاتی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ این شرکت ۳۴۹ میلیارد وون (معادل ۳۰۱.۳۸ میلیون دلار) شده است. این سود به لطف پیشرفت در محصولات لوازم خانگی و صوتی و تصویری افزایشی ۲۷ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۴ داشته است. بخش لوازم خانگی و تهویه مطبوع ال‌جی با گزارش درامد ۲۱۴.۸ میلیارد وونی (۱۸۵.۴۹ میلیون دلاری) بار دیگر ثابت کرد که ستون این شرکت است. فروش‌ها در تمام بخش‌های ال‌جی در مجموع ۱۴.۵۶ تریلیون وون (معادل ۱۲.۵۷ میلیارد دلار) است که ۳.۸ درصد نسبت به دوره گذشته پیشرفت داشته است. اگرچه شرایط رقابتی و تاثیرات تغییرات قیمت ارز باعث شد تا ۴.۷ درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۴ به وجود بیاید.

با وجود ایجاد نقاط قوت با ورود محصولات پیشرو صنعتی در دسته‌های مهم، ۲۰۱۵ سال چالش‌برانگیزی بود. سود عملیاتی سالانه ۱.۱۹ تریلیون (معادل ۱.۰۳ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۵ در برابر ۱.۸۳ تریلیون وون (معادل ۱.۵۸ میلیارد دلار آمریکا) در سال ۲۰۱۴ بود. به دلیل رکود جهانی تقاضا برای تلویزیون و کاهش رشد بازار تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۵، سود سالانه در این سال ۵۹.۰۴ تریلیون وون (معادل ۵۰.۹۸ میلیارد دلار) بود.

شرکت لوازم صوتی و تصویری ال‌جی در گزارش سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ درآمد عملیاتی را ۱۰۹.۲ میلیارد وون (معادل ۹۴.۳ میلیون دلار) اعلام کرد. سود سه ماهه چهارم برابر ۴.۷۴ وون (معادل ۴.۰۹ میلیارد دلار) بود که به دلیل پیشرفت در فروش تلوزیون‌های OLED و UHD به میزان ۱۱ درصد افزایش داشته است. اگرچه به علت رکود بازار جهانی تلوزیون و تغییرات نامطلوب قیمت ارز، سود نسبت به دوره قبلی کاهش داشته است. با توجه به بازخوردهایی که در نمایشگاه CES 2016 تجربه شد، ال‌جی معتقد است امسال سال بلوغ تلویزیون‌های OLED و Super 4K Ultra HD است. ال‌جی در حال توسعه نوآوری‌های بازاریابی خود است. نمونه‌ای از این مسئله ساخت اولین آگهی تبلیغاتی سوپر بال توسط ریدلی و جیک اسکات است.

شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی فروش قدرتمند ۳.۷۸ تریلیون وونی (معادل ۳.۲۶ میلیارد دلاری) داشته است که به لطف فروش گسترده در آمریکای شمالی نسبت به سه ماهه قبلی ۱۲ درصد افزایش داشته و نسبت به دوره مشابه در سال قبل بدون تغییر بوده است.

در صحنه جهانی، مجموع ۱۵.۳ میلیون تلفن هوشمند ال‌جی در این سه ماهه به تمام نقاط جهان صادر شد تا آمار فروش سال ۲۰۱۵ در کل جهان به مجموع ۵۹.۷ میلیون موبایل برسد. این تعداد در برابر تعداد ۵۹.۱ میلیون اسمارت فون در سال ۲۰۱۴ افزایش چشمگیری داشته است. به دلیل ارائه مدل‌های پرچمدار رقبا و رقابت بیشتر قیمت‌ها، به نظر می‌رسد بازار تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۶ رقابتی‌تر شود. انتظار می‌رود معرفی دو مدل پرچمدار و بیشتر شدن زنجیره ارزش رقابتی سودآوری را در سال ۲۰۱۶ افزایش دهد.

شرکت لوازم خانگی و تهویه مطبوع ال‌جی به فروش ۳.۸۳ تریلیون وونی (معادل ۳.۳۱ میلیارد دلار) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ دست پیدا کرد که نمایانگر افزایشی چشمگیر نسبت به سه ماهه مشابه در سال ۲۰۱۴ است. در کره جنوبی، به دلیل محبوبیت ماشین لباسشویی TWIN Wash و یخچال‌های ممتاز نسبت به سال گذشته سود ۱۳ درصد افزایش پیدا کرده است. فروش بالا در بازارهای توسعه یافته نظیر آمریکای شمالی و اروپا کمک کرد تا فروش پایین در بازارهای آمریکای جنوبی، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع جبران شود. فروش پایین در این کشورها به دلیل کاهش تقاضا ایجاد شده از پایین بودن قیمت نفت و تغییرات قیمت ارز رخ داده بود. سود عملیاتی در این سه ماهه ۲۱۴.۸ میلیارد وون (معادل ۱۸۵.۴۹ میلیون دلار) و در کل سال ۹۸۱.۷ میلیارد وون (معادل ۸۴۷.۷۵ میلیون دلار) است. به دلیل معرفی محصولات پریمیوم LG SIGNATURE انتظارات در این بخش در سال ۲۰۱۶ بسیار بالا است.

شرکت قطعات اتومبیل ال‌جی با فروش ۵۲۰.۴ میلیارد وون (معادل ۴۴۹.۴ میلیون دلار) افزایش ۹ درصدی در فروش را تجربه کرده است. این افزایش عمدتاً به دلیل توسعه تجارتinfotainment بوده است. با رشد سود در تمام سه ماهه‌های سال ۲۰۱۵، این بخش سال را با فروش ۱.۸۳ تریلیون وون (معادل ۱.۵۸ میلیارد دلار) به پایان برده است. ال‌جی با توسعه همکاری با جنرال موتورز در زمینه خودروی الکتریکیChevrolet Bolt و برنامه‌های این شرکت برای مشارکت‌های بیشتر، انتظار دارد تجارت ماشین‌های هوشمند و قطعات خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۶ توسعه یابد.

توضیحات تبدیل ارزی سه ماهه چهارم ۲۰۱۵

نتایج این گزارش بر اساس IFRS (استانداردهای بین‌المللی گزارش مالی) هستند و برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ ارائه شده‌اند. مقادیر وون در این گزارش به دلار تبدیل شده‌اند- هر ۱۱۵۸ وون معادل یک دلار.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato