گروه هکر 3DM از این پس دیگر بازی های ویدیویی را کرک نمی کند

گروه هکر 3DM از این پس دیگر بازی های ویدیویی را کرک نمی کند

گروه چینی فعال در زمینه کرک بازی های ویدیویی به نام ۳DM، چندی پیش اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۱۸، اقدامات امنیتی در جهت جلوگیری از انتشار نسخه غیرقانونی بازی ها به قدری پیشرفت می کند که تحقق این هدف تقریبا غیرممکن خواهد شد.

اما به گفته رییس این گروه، که با نام مستعار Bird Sister شناخته می شود، گروه ۳DM قصد دارد روند کرک بازی های تک نفره را متوقف کرده و در همین حال، تاثیر آن بر رشد میزان فروش بازی های ویدیویی را مورد بررسی قرار دهد. به گفته وی، به تازگی جلسه ای میان اعضای گروه ۳DM برگزار شده و با ورود به سال نوی چینی، تمام فعالیت های آن ها متوقف شود.

این خبر در حالی منتشر شده که حدود یک ماه پیش Bird Sister و تیم وی اعلام نمودند قادر به کرک بازی Just Cause 3 (بررسی دیجیاتو) نیستند. نسخه سوم بازی Just Cause از قفل نرم افزاری مطرح Denuvo استفاده کرده است که پیش از این به هنگام عرضه بازی Dragon Age Inquisition، دردسر زیادی برای ۳DM و سایر تیم ها ایجاد کرده بود.

در حال حاضر نیز اعلام شده که دو بازی Rise of the Tomb Rider و FarCry: Primal هم به قفل Denuvo مجهز خواهد بود و بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت کرک شوند.

قفل های نرم افزاری در چند سال اخیر به یکی از مهم ترین مباحت صنعت بازی های ویدیویی تبدیل شده اند. از یک سو، کمپانی یوبی سافت بعد از چند آزمون و خطا به این نتیجه رسید که هیچ راهی برای جلوگیری از دزدی انتشاراتی وجود ندارد. اما از سوی دیگر، کمپانی لهستانی CD Projekt RED، سازنده سری بازی ویچر، اصلا اعتقادی به این قفل ها ندارد و آن را «بدترین چیز در صنعت بازی» می خواند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato