نگاهی دقیق تر به بهبودهای انجام گرفته در دوربین گلکسی اس ۷

نگاهی دقیق تر به بهبودهای انجام گرفته در دوربین گلکسی اس ۷

سامسونگ سال گذشته با عرضه گلکسی S6، یکی از بهترین دوربین های موبایل را در اختیار کاربران قرار داده بود، محصولی که رقابت با تجربه کاربری آن در زمینه تصویربرداری، کار چندان ساده ای به حساب نمی آمد. این شرکت اکنون از جدیدترین پرچمدار خود با نام گلکسی S7 پرده برداشته که می توان ۳ ویژگی را به عنوان مهمترین بهبودهای دوربین آن بر شمرد: پیکسل های بزرگتر، فوکوس خودکار سریعتر و افزایش گشودگی دیافراگم.

ویژگی اول همان خصوصیتی است که باعث شده رزولوشن ۱۶ مگاپیکسلی نسل پیشین در این تلفن هوشمند به ۱۲ مگاپیکسل کاهش یابد، چرا که سامسونگ در گلکسی S7 پیکسل های بزرگتر و ۱.۴ میکرونی را مورد استفاده قرار داده، در حالی که اندازه پیکسل ها در نسل پیشین ۱.۱۲ میکرون بود.

تغییر صورت گرفته به این دلیل است که هرچه پیکسل ها بزرگتر باشند، میزان جذب نور و کیفیت عکاسی در شرایط تاریک بهبود خواهد یافت و همین موضوع است که موجب شده گوگل و هواوی، پیکسل هایی با اندازه ۱.۵۵ میکرون را در Nexus 6P مورد استفاده قرار دهند.

خصوصیت بعدی میزان گشودگی دهانه دیافراگم است که از f/1.9 در گلکسی S6، به f/1.7 در محصول تازه رسیده و یکی از بهترین نمونه ها از این نظر در دنیای تلفن های هوشمند به حساب می اید، خصوصیتی که مثل بزرگتر شدن پیکسل ها، به افزایش میزان جذب نور و بهبود کیفیت ثبت تصاویر منجر خواهد شد.

سامسونگ علاوه بر این، سیستم فوکوس خودکار دوربین های DSLR خود را نیز به پرچمدار تازه آورده تا این تلفن هوشمند با دقت و سرعت بالاتری روی سوژه ها فوکوس نماید. بر همین اساس گلکسی S7 و نسخه edge این پرچمدار، از یک سنسور جدید و مجهز به پیکسل های دوگانه بهره مند هستند که بر خلاف نمونه های دیگر، قادر است همه پیکسل های خود را برای فوکوس خودکار به روش تشخیص فاز، مورد استفاده قرار دهد.

سازنده می گوید با روی آوردن به این سنسور تازه، سرعت فوکوس پرچمداران خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده، آن هم بدون نیاز به اضافه کردن فناوری هایی مثل فوکوس لیزری و موارد دیگر.

در پایان لازم است توجه داشته باشید که همه این بهبودها در حالی انجام گرفته که سازنده مزیت های پیشین پرچمداران خود را نیز حفظ کرده است، از جمله رابط کاربری بخش دوربین، امکان اجرای دوربین با دکمه home دستگاه و لرزشگیر اپتیکال.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato