موسسه آماری IDC: بازار ابزارهای پوشیدنی در 2015 بیش از 170 درصد رشد داشته

موسسه آماری IDC: بازار ابزارهای پوشیدنی در 2015 بیش از 170 درصد رشد داشته

بر اساس جدیدترین گزارش موسسه آماری-تحلیلی IDC میزان استقبال مردم از ابزارهای پوشیدنی و فروش این محصولات در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ در مقایسه با زمان مشابه در ۲۰۱۴ حدود ۱۲۶.۹ درصد افزایش داشته است. این در حالیست که رشد این بازار در سراسر سال گذشته ی میلادی نیز ۱۷۱.۶ درصد اعلام شده.

بر مبنای این آمار، در آخرین فصل از سال ۲۰۱۵ مجموعا ۲۷.۴ میلیون گجت پوشیدنی عرضه گشته که در مقایسه با رقم ۱۲.۱ میلیون واحدی در بازه زمانی مشابه سال پیش از آن افزایش قابل توجهی به شمار می رود. میزان فروش سالانه این محصولات نیز در سال پیش به صورت کلی ۷۸.۱ میلیون دستگاه بوده. بد نیست اشاره کنیم که در سال ۲۰۱۴ فقط ۲۸.۸ میلیون دستگاه از این ابزارها فروخته شد.

با وجود چنین رشد چشمگیری یکی از کارشناسان موسسه آماری مورد بحث، Ramon Llamas اظهار داشته این محصولات همچنان جای زیادی برای رشد دارند و می توانند بسیار بیشتر از این در بازار فروش داشته باشند.

پیرو این آمار خوب است بدانید با اینکه ابزار پوشیدنی اپل با استقبال خوبی همراه بوده، اما این برند FitBit است که در صدر محبوب ترین ها نشسته و بیشترین محصولات را در این زمینه عرضه می نماید. فصل انتهائی سال ۲۰۱۵ میلادی که فصل فروش هم به شمار می رود، کمپانی یاد شده توانست سهم بازار خود را به ۲۹.۵ درصد برساند و بر اساس بررسی های موسسه IDC این سهم در کل سال گذشته هم ۲۶.۹ درصد بوده. به این مفهوم که هر یک محصول از چهار دیوایس پوشیدنی خریداری شده توسط مشتریان، تولید کمپانی فیت بیت بوده است.

1-w600

کمپانی ساکن کوپرتینو نیز بر اساس این گزارشات سعی کرده تا موقعیت خود را در بازار حفظ نماید. در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵، هنگامی که تخمین زده می شد این شرکت ۳.۹ میلیون دستگاه پوشیدنی به فروش برساند، حدود ۴.۱ میلیون اپل واچ در سه ماهه چهارم فروخت که رشد خوبی محسوب می گشت. اما با نگاه به سهم بازار این کمپانی در طول سال ۲۰۱۵ معلوم می شود که فروش پوشیدنی آن سیر نزولی داشته به طوری که این رقم در فصل دوم ۲۰.۲ درصد، در سه ماهه سوم ۱۸.۶ درصد و سه ماه آخر سال فقط ۱۵ درصد بوده است.

2-w600

با بررسی محصولات این حوزه باید اشاره نمود که شیائومی در سال گذشته میلادی رشد بسیار چشمگیری در مقایسه با ۲۰۱۴ داشته و توانسته ۱۲ میلیون ابزار پوشیدنی را به فروش برساند. این در حالیست که در ۲۰۱۴ فقط ۱.۱ میلیون دستگاه فروخته بود. البته بیشترین استقبال از محصولات این شرکت در کشور چین بوده و دلیل آن هم این است که دستبندهای سلامتی شیائومی در قیاس با نمونه های مشابه از برند فیت بیت بسیار ارزان تر هستند.

در آخر هم یادآوری کنیم بر اساس آخرین گزارش موسسه آماری-تحلیلی IDC، گارمین در کل سال پیش حدود ۳.۳ میلیون و سامسونگ نیز ۳.۱ میلیون دیوایس به فروش رسانده اند و به این ترتیب در میان ۵ برند برتر در حوزه تولید و عرضه ی ابزارهای پوشیدنی قرار گرفته اند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato