سامسونگ باز هم پرچمداران خود را با دو سنسور دوربین متفاوت عرضه کرده است

سامسونگ باز هم پرچمداران خود را با دو سنسور دوربین متفاوت عرضه کرده است

یادتان می آید اوایل امسال خبر دادیم که سامسونگ، در گلکسی S6 از دو نمونه سنسور استفاده کرده است؟ برخی گلکسی ها با سنسور ساخته شده به دست سونی به فروش می رسیدند در حالی که نمونه ای دیگر، به سنسور ISOCELL و خانگی خود سامسونگ مجهز شده بودند.

به طور خلاصه، باید گفت امسال هم سامسونگ دوباره این کار را تکرار کرده است. در برخی گلکسی S7 و S7 Edge ها از سنسور سونی IMX260 استفاده شده در حالی که بعضی از این موبایل ها، مجهز به حسگر ISOCELL خود سامسونگ شده اند.

نکته اینجاست که اگر عملکرد دو سنسور ساخته شده به دست سونی و سامسونگ مشابه هم باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد اما تجربه سال گذشته به کاربران گلکسی نشان داده که کیفیت تصاویر ثبت شده توسط موبایل های مجهز شده به سنسور سونی، کاملا بهتر و ملموس تر است.

نمی توان بیان کرد که سنسورهای ISOCELL، کیفیت بدی دارند اما زمانی که کاربر هزینه ای بالا برای خرید یک پرچمدار صرف می کند، مشخصا انتظار دریافت بهترین کیفیت ممکن را دارد.

Samsung-Galaxy-S7-Edge-Colors-4-1200x801-w700

این گفته قطعی نیست، اما از شواهد موجود، اینطور برآورد می شود که گلکسی های مخصوص ایالات متحده که با اسنپدراگون ۸۲۰ همراه شده اند، دارای سنسور سونی هستند و گلکسی های توسعه یافته برای اروپا و آسیا که با چیپست اگزینوس ۸۸۹۰ به فروش می رسند، به سنسور خانگی خود سامسونگ، یعنی ISOCELL مجهز گشته اند.

Samsung-Galaxy-S7-camera-sensor-AIDA64-Sony-ISOCELL

اکنون اگر می خواهید متوجه شوید که گلکسی S7 شما از کدام سنسور بهره می برد، باید به سراغ نصب اپلیکیشنی در گوگل پلی بروید که «AIDA64» نام دارد. پس از نصب این اپ، کافیست آن را اجرا کنید و خط ابتدایی اش را مطالعه کنید. با توجه به جزییاتی که در بخش Camera ID آمده، می توانید متوجه شوید که گلکسی شما از سنسور دوربین توسعه یافته به دست سونی استفاده می کند یا سامسونگ.

سال گذشته هم چنین بود که پس از افشای این مسئله، سامسونگ صحت آن را تایید کرد. امسال نیز احتمالا چنین خواهد شد و در روزهای آینده می توانید بیانیه رسمی سامسونگ در خصوص استراتژی اش برای انجام چنین کاری را مطالعه کنید. مشخصا کار درست تر این است سامسونگ پیش از اینکه گلکسی هایش را برای فروش در اختیار کاربران قرار دهد، چنین جزییاتی را در بیانیه های خبری خود به مشتریان متذکر شود.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato