اسپنسر: مایکروسافت «متعهد است» که بزرگترین فرنچایزهای اکس باکس را به پلتفرم ویندوز 10 بیاورد

اسپنسر: مایکروسافت «متعهد است» که بزرگترین فرنچایزهای اکس باکس را به پلتفرم ویندوز 10 بیاورد

فیل اسپنسر، مدیر برند اکس باکس، به تازگی در مصاحبه با وبسایت IGN گفته است که مایکروسافت تعهد کرده تا بزرگترین فرنچایزهای اکس باکس وان خود را روی پلتفرم ویندوز ۱۰ نیز بیاورد، اما نباید انتظار داشت که همه این عناوین برای پی سی گیمرها عرضه شود.

به گفته اسپنسر، همان طور که پیش از این نیز گفته شده، قرار نیست همه بازی ها لزوما روی هر دو پلتفرم عرضه شوند، چرا که تفاوت های بنیادین زیادی میان گیمینگ روی کنسول و پی سی وجود دارد. به عقیده وی، تیم اکس باکس هم چنان می خواهد که گیمینگ روی تلویزیون از طریق اکس باکس وان، بهترین تجربه ممکن را برای کاربران فراهم آورد.

اما با این وجود، مایکروسافت ویندوز ۱۰ خود را پلتفرمی قابل قبول از دید گیمرها برای گیمینگ می داند. اسپنسر در ادامه گفته است که اکس باکس وان، مقرون به صرفه ترین سخت افزاری موجود برای گیمینگ است که در ازای قیمت ناچیز خود، عملکردی فوق العاده دارد اما برخی از مردم هم به تجربه بازی های ویدیویی روی سخت افزار قدرتمند پی سی شان علاقه مندند

اسپنسر در ادامه توضیحات خود می گوید که عرضه فرنچایزهای بزرگ روی هر دو پلتفرم، به معنای عرضه بازی های بیشتر به خصوص برای کنسول اکس باکس وان خواهد بود. چرا که در این صورت و با گسترش یافتن اکوسیستم مورد نظر مایکروسافت، توسعه دهندگان بیشتری به ساخت بازی ها و تجارب گیمینگ ترغیب می شوند.

مایکروسافت در چند وقت اخیر برنامه های زیادی برای پلتفرم ویندوز ۱۰ داشته است و قرار است عناوینی ارزشمند روی این سیستم عامل عرضه شود. در حال حاضر، بازی Gears of War Ultimate Edition روی ویندوز ۱۰ در دسترس است، هرچند که کاربران را با مشکلاتی عجیب مواجه کرده. در همین حال، نسخه ای رایگان از فورتزا موتور اسپورت ۶ و کوانتوم بریک هم در ماه های آتی روی ویندوز استور عرضه می شوند.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato