۷ کاری که برای لذت بردن از تعطیلات سال نو باید انجام دهید

تعطیلات سال نو فرصت یک یا دو هفته ای خوبی برای استراحت فراهم می کند که از جهات مختلف می تواند فوق العاده باشد. افراد موفق خوب می دانند که اگر اجازه بدهند این چند روز از دست برود، خیلی از چیزهایی که می توانستند داشته باشند را از دست خواهند داد.

چند قدم ساده ای که می توانید برای دور شدن از خستگی پایان سال گذشته و استفاده ی هوشمندانه و مؤثر از زمان فراهم شده در تعطیلات سال نو انجام دهید در ادامه آمده اند.

تجدید قوا

کار زیاد و زندگی روزمره انرژی زیادی از انسان می گیرند. تعطیلات فرصتی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن برای تجدید قوا، آرامش گرفتن و کمی استراحت اضافه بهره بگیرید. این فرصت را از دست ندهید.

برنامه ریزی

بخشی از این کار به پیش از آغاز تعطیلات باز می گردد. بهتر است پیش از تعطیلات نگاهی به یکی دو هفته ی آینده ی خود بیاندازید تا مطمئن شوید همه ی کار های مهم پیش از پایان سال انجام شده اند. به این ترتیب در دوران تعطیلات احساس عذاب وجدان نخواهید داشت. اما در طول خود تعطیلات نیز در مورد آینده و کارهایی که می خواهید در زندگی شخصی و شغلی انجام دهید فکر کنید. متأسفانه درگیری های معمول روزهای کاری چنین فرصتی به ما نمی دهند. بنابراین الان فرصت خوبی برای آرامش و فکر کردن به برنامه ها و استراتژی هایمان برای آینده است.

دور شدن از کار

در دنیایی که از شما انتظار می رود همیشه و در همه حال در دسترس باشید باید نه گفتن را یاد بگیرید. اگر چیزی غیر از کار در زندگی شما وجود ندارد چیزی از زندگی نخواهید فهمید. معنای دور شدن از کار این نیست که مثلاً اگر اتفاق خیلی مهمی افتاد آن را نادیده بگیرید؛ وظایف و الزامات اضطراری شما سر جای خودشان هستند. اما امور جاری کاری را می توان به زمان بازگشت به محل کار موکول کرد. به این ترتیب پس از استراحت و وقفه ی کافی، با انرژی و اشتیاق بیشتری به سراغ شغل خود خواهید رفت.

وقت گذراندن با خانواده و دوستان

رفت و آمد زیاد در دوران تعطیلات می تواند کمی آزاردهنده باشد، اما نباید اجازه دهید در این بازه ی زمانی شما را آزرده کند. در این فرصت سعی کنید با عزیزانی که دوستشان دارید اما وقت کافی برای معاشرت با آنها را نداشته اید وقت بیشتری بگذرانید. این را در نظر داشته باشید که زمانی فرا می رسد که دیگر این امکان را نخواهید داشت. از تجربه ی بزرگ تر های فامیل غافل نشوید.

کنار گذاشتن انتظارات بیش از حد

بسیاری از افراد در دورانی که قرار است تعطیلات باشد فشار زیادی روی خود قرار می دهند. تمام انتظارات بیش از حدی که از دیگران به خود منتقل می کنید را رها کنید. هیچ میهمانی، عیدی، هدیه یا رویداد خانوادگی دیگری آنقدر اهمیت ندارد که بخواهد با هم بودن و آسایش شما را از بین ببرد. در هر یک از اینها چیزی بیابید که می توانید همانگونه که هست از آن لذت ببرید.

دور شدن از لوازم الکترونیکی

این دوران را کمتر با وسایل الکترونیکی خود سپری کنید. از ایمیل، پیام های متنی، تلویزیون و هر چیز غیر ضروری دیگری که شما را به روتین همیشگی تان باز می گرداند فاصله بگیرید.

برنامه ریزی برای خوش گذرانی و فراغت

برای روزهای پیش رو برنامه های جذابی در نظر بگیرید. مثلاً یک پیک نیک دست جمعی به همراه خانواده می تواند فکر خیلی خوبی باشد. مقداری از زمان خود را نیز خالی بگذارید تا یا آن را به کاری پیش بینی نشده اختصاص دهید و یا از هیچ کاری نکردن لذت ببرید.

مطالب مرتبط

نشانه های مدیریت اشتباه زمان

مدیریت صحیح زمان می تواند تأثیرات مثبت فراوانی بر زندگی روز مره داشته باشد و در نهایت موجب شادی و رضایت بیشتر شما شود. ولی زمان بندی اشتباه نیز می تواند همه چیز را خراب کرده و حتی موقعیت شغلی یا روابط شما با سایرین را تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه قصد داریم به... ادامه مطلب

۱۰ قدم ساده برای آنکه انسان بهتری باشید

شما ممکن است به تازگی انرژی همیشگی تان را از دست داده باشید یا شاید هم احساس کنید پادشاه دنیا هستید. در هر یک از این دو گروه که باشید، تلاش برای بهتر شدن فکر خوبی خواهد بود. اما چگونه باید تغییر کنیم؟ چگونه باید با دوستان و خانواده تعامل گرم تری داشته باشیم؟ چگونه می توانیم... ادامه مطلب

شوخ طبعی می تواند برای موفقیت شغلی شما حیاتی باشد

فرانسیس بیکن، شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی جایی گفته است: «تخیل را برای جبران آن چیزهایی به انسان بخشیده اند که در وجود خود ندارد، و شوخ طبعی را برای تحمل چیزهایی که در وجود خود دارد».ژاکلین اسمیت یکی دو سال پیش در مطلبی در فوربز به یک نظرسنجی اشاره کرد که توسط رابرت هاف انجام... ادامه مطلب

چرا باید ۳۰ دقیقه آغازین هر روزمان را به خودمان اختصاص دهیم؟

تا به حال شده احساس کنید برخی از دوستان یا آشنایانتان به سرعت در زندگی شغلی یا کسب و کارشان پیشرفت می کنند اما شما درجا می زنید؟ اگر پاسختان مثبت است احتمالاً یک کار ساده که می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند از قلم انداخته اید و آن این است... ادامه مطلب

مهم ترین سخنان استیو جابز برای اتخاذ تصمیم های تعیین کننده

استیو جابز کارآفرینی با بیشترین تعداد نقل قول ها در عصر ما به شمار می رفت، اما برجسته ترین صحبت های او، سخنرانی اش در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۵ بود که سر و صدای زیادی به پا کرد. جابز مهم ترین توصیه هایش برای کارآفرینان را در این سخنرانی معروف خود... ادامه مطلب

6 ویژگی اخلاقی که ترک آنها شما را به موفقیت نزدیک تر می کند

همه ما در دوران کودکی، از والدینمان این جمله را بارها شنیده ایم: «برای دستیابی به موفقیت، نباید تسلیم شد و باید بر انجام کار پا فشاری کرد». ولی در عین حال لازم است بدانید که گاهی پافشاری و اصرار بیش از حد روی برخی از عادات و رفتار ها می تواند منجر به عدم... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x