۷ کاری که برای لذت بردن از تعطیلات سال نو باید انجام دهید

تعطیلات سال نو فرصت یک یا دو هفته ای خوبی برای استراحت فراهم می کند که از جهات مختلف می تواند فوق العاده باشد. افراد موفق خوب می دانند که اگر اجازه بدهند این چند روز از دست برود، خیلی از چیزهایی که می توانستند داشته باشند را از دست خواهند داد.

چند قدم ساده ای که می توانید برای دور شدن از خستگی پایان سال گذشته و استفاده ی هوشمندانه و مؤثر از زمان فراهم شده در تعطیلات سال نو انجام دهید در ادامه آمده اند.

تجدید قوا

کار زیاد و زندگی روزمره انرژی زیادی از انسان می گیرند. تعطیلات فرصتی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن برای تجدید قوا، آرامش گرفتن و کمی استراحت اضافه بهره بگیرید. این فرصت را از دست ندهید.

برنامه ریزی

بخشی از این کار به پیش از آغاز تعطیلات باز می گردد. بهتر است پیش از تعطیلات نگاهی به یکی دو هفته ی آینده ی خود بیاندازید تا مطمئن شوید همه ی کار های مهم پیش از پایان سال انجام شده اند. به این ترتیب در دوران تعطیلات احساس عذاب وجدان نخواهید داشت. اما در طول خود تعطیلات نیز در مورد آینده و کارهایی که می خواهید در زندگی شخصی و شغلی انجام دهید فکر کنید. متأسفانه درگیری های معمول روزهای کاری چنین فرصتی به ما نمی دهند. بنابراین الان فرصت خوبی برای آرامش و فکر کردن به برنامه ها و استراتژی هایمان برای آینده است.

دور شدن از کار

در دنیایی که از شما انتظار می رود همیشه و در همه حال در دسترس باشید باید نه گفتن را یاد بگیرید. اگر چیزی غیر از کار در زندگی شما وجود ندارد چیزی از زندگی نخواهید فهمید. معنای دور شدن از کار این نیست که مثلاً اگر اتفاق خیلی مهمی افتاد آن را نادیده بگیرید؛ وظایف و الزامات اضطراری شما سر جای خودشان هستند. اما امور جاری کاری را می توان به زمان بازگشت به محل کار موکول کرد. به این ترتیب پس از استراحت و وقفه ی کافی، با انرژی و اشتیاق بیشتری به سراغ شغل خود خواهید رفت.

وقت گذراندن با خانواده و دوستان

رفت و آمد زیاد در دوران تعطیلات می تواند کمی آزاردهنده باشد، اما نباید اجازه دهید در این بازه ی زمانی شما را آزرده کند. در این فرصت سعی کنید با عزیزانی که دوستشان دارید اما وقت کافی برای معاشرت با آنها را نداشته اید وقت بیشتری بگذرانید. این را در نظر داشته باشید که زمانی فرا می رسد که دیگر این امکان را نخواهید داشت. از تجربه ی بزرگ تر های فامیل غافل نشوید.

کنار گذاشتن انتظارات بیش از حد

بسیاری از افراد در دورانی که قرار است تعطیلات باشد فشار زیادی روی خود قرار می دهند. تمام انتظارات بیش از حدی که از دیگران به خود منتقل می کنید را رها کنید. هیچ میهمانی، عیدی، هدیه یا رویداد خانوادگی دیگری آنقدر اهمیت ندارد که بخواهد با هم بودن و آسایش شما را از بین ببرد. در هر یک از اینها چیزی بیابید که می توانید همانگونه که هست از آن لذت ببرید.

دور شدن از لوازم الکترونیکی

این دوران را کمتر با وسایل الکترونیکی خود سپری کنید. از ایمیل، پیام های متنی، تلویزیون و هر چیز غیر ضروری دیگری که شما را به روتین همیشگی تان باز می گرداند فاصله بگیرید.

برنامه ریزی برای خوش گذرانی و فراغت

برای روزهای پیش رو برنامه های جذابی در نظر بگیرید. مثلاً یک پیک نیک دست جمعی به همراه خانواده می تواند فکر خیلی خوبی باشد. مقداری از زمان خود را نیز خالی بگذارید تا یا آن را به کاری پیش بینی نشده اختصاص دهید و یا از هیچ کاری نکردن لذت ببرید.

مطالب مرتبط

ایده های خوب نتیجه ی تلاش جمعی هستند

اگر از مردم بپرسید چه کسی نظریه ی فرگشت را ارائه کرده است درصد بالایی از آنها خواهند گفت چارلز داروین. اما پژوهش تازه ای از سوی دانشکده ی اقتصاد لندن و دانشگاه هاروارد این پاسخ را زیر سؤال می برد، یا حد اقل آن را با پیچیدگی های خاصی همراه می کند. بحث این پژوهش... ادامه مطلب

۲۲ راهنمایی برای نوشتن رزومه ای بهتر

رزومه هنوز هم یکی از رایج ترین ابزار هایی است که در فرایند جستجو به دنبال شغل تازه به کار گرفته می شود. با این حال کمبود اطلاعات کافی و عدم بررسی ویژگی های یک رزومه ی خوب و قابل دفاع از سوی کسانی که اقدام به نوشتن و فرستادن آن می کنند در بسیاری... ادامه مطلب

برای شناخت بهتر خود و اطرافیانتان با «مدل پنج عاملی شخصیت» آشنا شوید

شخصیت شما بر هر چیزی که به شما مربوط می شود تأثیرگذار است؛ از انتخاب دوستانتان گرفته تا کاندیدا هایی که در یک انتخابات سیاسی به آنها رأی می دهید. با این وجود بسیاری از افراد به شناخت ویژگی های شخصیتی خود زمان زیادی اختصاص نمی دهند. به دست آوردن شناخت مناسبی از شخصیت خود می تواند... ادامه مطلب

۱۰ عادتی که برای پیشرفت شغلی می توانید از امسال در خود نهادینه کنید

بخش بزرگی از موفقیت شما در شغلتان در واقع چندان به کاری که انجام می دهید ربط ندارد. بخش بزرگی از موفقیت شما، به رویکردتان در قبال روزِ کاری خود بر می گردد: آیا خوشبین هستید؟ کنجکاو هستید؟ بهره ور هستید؟ به اندازه ی کافی خوابیده اید؟ با وارد شدن به سال جدید، فهرستی از عادات... ادامه مطلب

خالق اندروید با شرکت تازه اش چگونه می خواهد دوباره جهان تکنولوژی را متحول کند؟

چند سال پیش اندی رابین - خالق اندروید که تا سال ۲۰۱۴ با جایگاه مدیریتی در گوگل مشغول به کار بود - به همسرش «Rie» کمک کرد تا یک شیرینی پزی در ایستگاه متروی نه چندان پر رفت و آمد «لس آلتوس» باز کند. نامش را «Voyageur du Temps» انتخاب کردند که عبارتی فرانسوی و به... ادامه مطلب

۳ توصیه مفید برای مدیریت اثربخش تر زمان

خیلی از مواقع پر مشغله ترین اعضای تیم، در واقع کار کمتری نسبت به بقیه ی اعضا انجام می دهند. علت این امر این است که او به جای کارهایی که باید انجام می داده، وقت بیشتری را برای مدیریت عوامل حواس پرت کن اطرافش صرف کرده است. اکثر این افراد به طور قطع از... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x