کمپانی والو هم از طرح «شبکه چندگانه بازی» مایکروسافت پشتیبانی می کند

چندی پیش بود که کمپانی مایکروسافت، طرحی برای ایجاد «شبکه چندگانه بازی» مطرح کرد و از سونی دعوت کرد تا امکان تجربه آنلاین میان سه پلتفرم اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی را مورد بررسی قرار دهد. ژاپنی ها هم خیلی زود واکنش نشان داده و اعلام کردند که این مسئله را با توسعه دهندگان در میان گذاشته و بررسی می کنند.

اما به نظر می رسد که گیب نیوول، مدیر کمپانی والو و سازنده پلتفرم استیم نیز به این طرح علاقه دارد و از آن پشتیبانی خواهد کرد. نیوول که شهرت خاصی در برقراری ارتباط مداوم با گیمرهای جامعه استیم دارد، به تازگی در پاسخ به سوال یکی از طرفداران گفته که والو در آمادگی کامل برای تحقق چنین ایده ای به سر می برد.

با این پاسخ نیوول، حالا می توان با قطعیت گفت که سه کمپانی غول صنعت گیمینگ، یعنی سونی، مایکروسافت و والو، آمادگی همکاری با یکدیگر را دارند. اگر همه چیز به خوبی پیش رود، شاید در آینده نه چندان دور و نه چندان نزدیک، شاهد تحولی عظیم در جامعه گیمینگ باشیم و عناوینی چون Assassin's Creed یا Call of Duty روی تمام پلتفرم ها به صورت کراس-نتوورک در دسترس قرار گیرند.

طبیعی است که برای جمع بندی نهایی در این زمینه کمی زود است و کماکان موانع زیادی برای تحقق رویای «شبکه چندگانه بازی» وجود دارد. اما با توجه به سخنان سه کمپانی، می توان نسبت به آینده امیدوار بود. گذشته از این، جالب است که نینتندو هنوز واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده و باید دید که آیا آن ها با عرضه کنسول مورد انتظار NX، به جمع حامیان طرح مایکروسافت خواهند پیوست یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟