شیائومی از نخستین پلوپز هوشمند خود پرده برداشت

شیائومی در مدت بسیار کوتاهی با عرضه تلفن های هوشمند جذاب و در عین حال ارزان قیمت، با استقبال چشمگیر کاربران مواجه و به لیست ۵ تولید کننده اول موبایل در جهان وارد شد.

این شرکت در ادامه مدل مورد استفاده در تلفن های هوشمند را برای محصولات دیگر نیز به کار گرفت و انواع ابزارهای مختلف را به بازار عرضه کرد که از جمله آنها می توان به تصفیه کننده هوا، آب، فشارسنج، سگوی (segway) و حتی لامپ و پریز برق هوشمند اشاره کرد.

اما هیچ کدام از این دستگاه ها نمی توانند به اندازه پلوپز برقی برای یک خانه آسیایی سودمند باشند و شرکت چینی نیز بر همین اساس لحظاتی پیش از نخستین پلوپز هوشمند خود پرده برداشته است.

Xiaomi_Mi_IH_Pressure_Rice_Cooker

مدیر عامل شیائومی حدود یک ماه پیش نیز اعلام کرده بود ابداعات شرکت های چینی در زمینه ساخت پلوپز هرگز با تولید کنندگان ژاپنی قابل مقایسه نیست و این احتمالاً همان دلیلی است که پای پنجمین تولید کننده تلفن های هوشمند را به بازار این محصول باز کرده است.

محصول جدید شیائومی که «پلوپز فشاری القایی Mi» نامیده می شود همانطور که انتظار می رود از یک اپلیکیشن موبایل بهره مند است و کاربر با استفاده از آن می تواند بسته برنج را اسکن نماید تا پلوپز علاوه بر نمایش اطلاعات در مورد آن، قادر باشد بهترین روش پخت را انتخاب نماید.

Mi_IH_Pressure_Rice_Cooker_app

شرکت چینی در اطلاعیه خود اعلام کرده که پلوپز هوشمندش در حال حاضر بیش از ۲۰۰ برند برنج را شناسایی می کند و این میزان در آینده افزایش خواهد یافت. پلوپز شیائومی البته تنها به طبح برنج محدود نیست و امکان پخت خوراکی های متنوعی از جمله کیک برای آن در نظر گرفته شده است.

این محصول ضمناً همانطور که از نامش هم بر می آید، در عملکردی مشابه مدل های ژاپنی، ترکیبی از کنترل فشار، القای گرما و تماس با بدنه داخلی دستگاه را برای طعم دهی به برنج مورد استفاده قرار داده و صرفاً به پخت با گرما بسنده نمی کند.

xiaomi_mi_induction_heating_pressure_rice_cooker_in_story

پلوپز شیائومی از ۱۸ فروردین با قیمت معادل ۱۵۰ دلار در چین عرضه می شود که حدود یک چهارم از قیمت مدل های ساخت ژاپن ارزان تر است، اما در مورد زمان عرضه محصول در کشورهای دیگر اطلاعی در دست نیست.

در پایان لازم به ذکر است که پلوپز هوشمند نیز مثل دیگر ابزارهای خانگی شیائومی ساخته و پرداخته شریک این شرکت به نام Mijia است و شیائومی تنها وظیفه بازاریابی، فروش و پشتیبانی از مشتریان خود را بر عهده دارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟