پایانی بر نزاع حقوقی؛ FBI می گوید خودش موفق به رمزگشایی از آیفون شده است

پایانی بر نزاع حقوقی؛ FBI می گوید خودش موفق به رمزگشایی از آیفون شده است

پس از قریب به دو ماه از آغاز مبارزه FBI و اپل، امروز سازمان دولتی یاد شده خبر می دهد که توانسته به اطلاعات درون آیفون مورد استفاده در حادثه تروریستی شهر «سان برناردینو» دست پیدا کند و در این رابطه، نیازی به یاری اپل برای رمزگشایی از آیفون ندارد.

در دادخواستی که امروز به دادگاه ارائه گشته، چنین ذکر شده است: «دولت اکنون با موفقیت به اطلاعات درون آیفون این تروریست دست پیدا کرده و بر همین اساس، نیازی نیست تا اپل این سازمان را در چنین پرونده ای یاری دهد.»

در دادخواست مورد بحث، ذکر نشده که روش اصلی برای دستیابی به اطلاعات آیفون چه بوده است اما پایانی است بر مجادله حقوقی دو ماهه شرکت اپل و FBI. وزارت دادگستری ایالات متحده، ابتدا در ۲۱ مارس اطلاع داد که روشی تازه برای رمزگشایی از آیفون ۵c را در دستور کار خود قرار داده. این سازمان دولتی قرار بود در تاریخ پنجم آوریل، از پیشرفت پروسه خبر دهد در حالی که امروز بیان نموده که تحقیقات با موفقیت به پایان رسیده اند.

اکنون مشخص نیست که FBI با چه روشی آیفون یاد شده را آنلاک کرده و آیا روش جدید، صرفا مختص یک آیفون بوده یا هر تلفن هوشمندی از این دست. با این حال، می توان گفت آنچه که FBI اکنون در دست دارد نمی تواند در حد سیستم عاملی سفارشی (موسوم به GovtOS) که از اپل درخواست آن را کرده بود، قدرت داشته باشد.

وزارت دادگستری آمریکا سپس در بیانیه ای اظهار نموده: «تلاش برای دستیابی به اطلاعات دستگاه های رمزگذاری شده، جهت حفظ امنیت عمومی، برای دولت همچنان یک اولویت خواهد بود؛ چه از طریق همکاری خود شرکت ها و چه از طریق حکم دادگاه.»

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato