به گزارش گوگل، تعداد کاربران مارشملو در عرض یک ماه دو برابر شده

نسخه ۶.۰ سیستم عامل اندروید در خرداد ماه سال گذشته معرفی گشت اما اخبار و شواهد از کند بودن روند حضور آن در دیوایس های تحت این پلتفرم حکایت دارند به طوری که بر اساس گزارش گوگل از تحلیل یک دوره ۷ روزه که در ۱۷ اسفندماه سال پیش اعلام گشت، فقط ۲.۳ درصد از دستگاه های تحت اندروید به مارشملو آپدیت شده اند.

اما امروز اهالی مانتین ویو با گزارشی جدید از تحلیل ماه گذشته اعلام داشته اند که اوضاع رو به بهبود است و پلتفرم یاد شده در موبایل ها و تبلت های بیشتری مورد استفاده قرار گرفته.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ۴.۶ درصد از دیوایس ها به مارشملو به روز رسانی شده اند که رشد دو برابری نسبت به روزهای ابتدائی ماه مارس را نشان می دهد. این تغییر محسوس به این دلیل است که علاوه بر به روز رسانی شدن دیوایس های قدیمی، موبایل هایی که به طور پیش فرض به این پلتفرم مجهز هستند نیز عرضه و روانه بازار شده اند. از جمله می توانیم به پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج اشاره کنیم.

البته جا دارد ذکر نمائیم که آمار استفاده ی نسخه های دیگر سیستم عامل شرکت ساکن مانتین ویو تغییرات چندانی نداشته. اما برای آگاهی از میزان دقیق آنها باید بگوئیم که میزان استفاده ی اندروید آبنبات چوبی (Lollipop) از ۳۶.۱ به ۳۵.۸ درصد، کیت کت (KitKat) از ۳۴.۳ به ۳۳.۴ درصد و آبنبات ژله ای (Jelly Bean) از ۲۲.۳ به ۲۱.۳ درصد در ماه جاری کاهش داشته اند.

نسخه های قدیمی تر این پلتفرم همانند ساندویچ بستنی (Ice Cream) که نخستین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شد هنوز هم در ۲.۲ درصد از دستگاه ها استفاده می شود و این در حالیست که نسخه پیش از آن یعنی نان زنجبیلی (Gingerbread) در ۲.۶ درصد از دیوایس های تحت اندروید خودنمائی می نماید.

در آخر نیز یادآوری کنیم که در ادامه سال جاری میلادی گوگل در نظر دارد از نسخه N اندروید رونمائی نماید و پیرو همین امر بسیاری از اصحاب رسانه های دیجیتال امیدوارند تا آن زمان مارشملو در دیوایس های بیشتری حضور یافته و بتواند تعداد بالاتری از دیوایس ها را تحت پوشش خود داشته باشد.

Android-distribution-numbers---April-2016 (1)-w600

Android-distribution-numbers---April-2016-w600

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟