بخش پادکست در گوگل پلی موزیک رسما آغاز به کار کرد

مطابق بیانیه اخیر گوگل در وبلاگ رسمی اندروید، بخش پادکست از امروز کار خود را در سرویس گوگل پلی موزیک آغاز خواهد کرد. گوگل پس از ارائه توضیحات مختصری در مورد راه اندازی پادکست ها، از ماه اکتبر سال گذشته شروع به استخدام پادکسترهای مشهور و حرفه ای نموده و قصد دارد در آینده شوهای مهمی همچون WTF مارک مارون، The Nerdist کریس هاردویک و StarTalk  Radio نیل دی گرس تایسون را به سرویس نوپای خود اضافه نماید.

بخش پادکست گوگل پلی موزیک، پادکست ها را بسته به فعالیت ها و سلایق کاربران به آنها پیشنهاد می کند؛ در واقع همان سیستمی که در مورد بخش موزیک هم صادق است. یکی از قابلیت های این بخش، پیشنهاد پادکست ها به صورت پلی لیست های موضوع دار به کاربر است. مثلا پلی لیست Learning Something New مجموعه ای از پادکست های شوهایی مانند Stuff You Should Know و  How To Do Everything را در خود گردآوری کرده که می توانید به آنها به صورت یکجا گوش فرا دهید. 

این دو قابلیت می تواند وجه تمایز پیشنهادات گوگل پلی موزیک با سرویس های اشباع شده ای همچون Pocket Casts و Podcast Addict محسوب گردد. پادکست ها فعلا برای نسخه اندروید گوگل پلی موزیک ارائه شده اند. از این رو اگر کاربر نسخه iOS این سرویس هستید، برای راه اندازی این بخش باید اندکی منتظر بمانید.

در نهایت لازم به ذکر است که بخش جدید پادکست در گوگل پلی موزیک، همین حالا در نسخه تحت وب در دسترس کلیه کاربران قرار گرفته و تا ساعاتی دیگر انتشار آن برای کاربران نسخه اندروید نیز آغاز می گردد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟