چگونه توجه انسان های قدرتمند را به خود جلب کنیم؟

با اینکه قدرت را می توان مقوله ای نسبی در نظر گرفت، به اجماع می توان چند رکن برای آن متصور شد. افراد قدرتمند، کنترل یک موقعیت یا صنعت را در دست دارند، از شما احترام می خواهند، به موفقیت رسیده اند و صاحب اختیاراتی هستند.

بسیاری از ما در موقعیتی با نفوذ و اختیارات ناچیز هستیم و به دنبال برطرف کردن نیازهای خود، نیاز داریم توجه کسانی که قدرتی دارند را به خود جلب کنیم. برای آنکه مفهوم این حرف را بهتر درک کنید، می توانید یک مدیر، سرمایه گذار خطرپذیر، کارفرمای بالقوه و یا حتی آموزگار خود را در نظر بگیرید. هر کسی در برهه ای از زندگی خود ممکن است به دنبال جذب سرمایه، راهنمایی گرفتن و یا جلب مشارکت دیگران باشد. به صورت پیش فرض، همیشه کسانی دور و بر ما وجود دارند که قدرتشان از ما بیشتر باشد.

اینجاست که سعی می کنیم هر طور شده توجه کسانی که قدرت بیشتری نسبت به ما دارند را به خود جلب کنیم تا از این طریق بخشی از نیازهایمان برآورده شوند. اما چگونه می توانیم توجه اینگونه افراد را بیشتر به خود جلب کنیم؟

در ادامه توصیه هایی را از نظر خواهید گذراند که کمک می کنند برای انسان های قدرتمند و مهره های کلیدی، جذابیت بیشتری داشته باشید:

به جای نگاه به داخل، نگاهتان به سمت بیرون باشد

همه ی ما وقتی چیزی از کسی می خواهیم، نگران این هستیم که آنها چگونه می خواهند به ما کمک کنند. هدایت این انرژی به سمت بیرون می تواند به عنوان اولین قدم، حرکت خوبی باشد. با این شروع کنید که ببینید خودتان چگونه می توانید به کسانی که در دنیای شما قدرتی دارند کمک کنید و از این به بعد تعامل خود را با آنها بر این اساس بنا کنید. مثلاً می توانید در یک پست وبلاگی در این باره بنویسید و آن را برایشان ایمیل کنید.

احساس ارزش و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

انسان های با اعتماد به نفس، انسان های با اعتماد به نفس دیگر را به خود جذب می کنند. اما اعتماد به نفس کاذب نتیجه نمی دهد. هر چقدر هم که فکر کنید می توانید با اعتماد به نفس کاذب به نتیجه برسید، باز هم نحوه ی بیان و حالات چهره ی شما کاذب بودن اعتماد به نفستان را نشان خواهند داد. بنابراین به دنبال پیروزی های کوچکی باشید که می توانید با استفاده از آنها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. عادات سالمی در خود پرورش دهید و به سمت اهداف خود قدم بردارید. حتی کوچک ترین قدم در این جهت نیز می تواند مفید باشد.

در تمام تعاملات خود با آنها خونگرم باشید

هنگام صحبت کردن با افراد، تکان دادن سر را متوقف کنید. به جای آن، ارتباط چشمی خود با آنها را حفظ کنید. به شخص مقابل خود خیره نشوید، اما جلوی سر تکان دادن خود هنگام صحبت کردن آنان را بگیرید؛ طرف مقابل شما با این حرکت های مداوم احساس چندان راحتی نخواهد داشت.

به دنبال اعمال قدرت بر دیگران نباشید

وقتی مسئولیتی به شما سپرده می شود با احتیاط با آن برخورد کنید. با همدلی به مدیریت تیم خود بپردازید و در تک تک تصمیم ها احساسات دیگران را نیز مد نظر قرار دهید.

توجه خود را کاملاً به طرف صحبت خود معطوف کنید

خوب به صحبت های کسانی که با آنها تعامل می کنید گوش دهید. صحبت های آنان را قطع نکنید. وقتی سؤالی از شما می پرسند، جواب خود را در ذهن آماده کنید، و بعد از لحظه ای درنگ پاسخ سنجیده ای به او بدهید.

رفتار ناملایم آنها را به خودتان نگیرید

صحبت های منفی را از خود دور کنید و در مقابل ضربه های طرف مقابل جاخالی دهید. در صورتی که در موضع بدی قرار گرفتید می توانید با یک مزاح کوچک درباره ی خودتان، کمی به تلطیف جو بپردازید.

انسجام داشته باشید

مشخص کنید زندگی خود را بر اساس چه ارزش هایی پیش می برید. شما باید بدانید چه چیزهایی برایتان مهم اند، تا بتوانید برایشان شاخصی درونی در نظر بگیرید. همیشه خودتان را در جمع کسانی قرار دهید که ارزش های مشابهی دارند.

اعتمادساز باشید

همیشه به قول هایی که می دهید متعهد بمانید. انسان های باهوش، استوار، با اعتماد به نفس، کاریزماتیک و خوش برخورد، انسان های قدرتمند را به خود جذب می کنند.

مطالب مرتبط

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟