جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

چگونه توجه انسان های قدرتمند را به خود جلب کنیم؟

با اینکه قدرت را می توان مقوله ای نسبی در نظر گرفت، به اجماع می توان چند رکن برای آن متصور شد. افراد قدرتمند، کنترل یک موقعیت یا صنعت را در دست دارند، از شما احترام می خواهند، به موفقیت رسیده اند و صاحب اختیاراتی هستند.

بسیاری از ما در موقعیتی با نفوذ و اختیارات ناچیز هستیم و به دنبال برطرف کردن نیازهای خود، نیاز داریم توجه کسانی که قدرتی دارند را به خود جلب کنیم. برای آنکه مفهوم این حرف را بهتر درک کنید، می توانید یک مدیر، سرمایه گذار خطرپذیر، کارفرمای بالقوه و یا حتی آموزگار خود را در نظر بگیرید. هر کسی در برهه ای از زندگی خود ممکن است به دنبال جذب سرمایه، راهنمایی گرفتن و یا جلب مشارکت دیگران باشد. به صورت پیش فرض، همیشه کسانی دور و بر ما وجود دارند که قدرتشان از ما بیشتر باشد.

اینجاست که سعی می کنیم هر طور شده توجه کسانی که قدرت بیشتری نسبت به ما دارند را به خود جلب کنیم تا از این طریق بخشی از نیازهایمان برآورده شوند. اما چگونه می توانیم توجه اینگونه افراد را بیشتر به خود جلب کنیم؟

در ادامه توصیه هایی را از نظر خواهید گذراند که کمک می کنند برای انسان های قدرتمند و مهره های کلیدی، جذابیت بیشتری داشته باشید:

به جای نگاه به داخل، نگاهتان به سمت بیرون باشد

همه ی ما وقتی چیزی از کسی می خواهیم، نگران این هستیم که آنها چگونه می خواهند به ما کمک کنند. هدایت این انرژی به سمت بیرون می تواند به عنوان اولین قدم، حرکت خوبی باشد. با این شروع کنید که ببینید خودتان چگونه می توانید به کسانی که در دنیای شما قدرتی دارند کمک کنید و از این به بعد تعامل خود را با آنها بر این اساس بنا کنید. مثلاً می توانید در یک پست وبلاگی در این باره بنویسید و آن را برایشان ایمیل کنید.

احساس ارزش و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

انسان های با اعتماد به نفس، انسان های با اعتماد به نفس دیگر را به خود جذب می کنند. اما اعتماد به نفس کاذب نتیجه نمی دهد. هر چقدر هم که فکر کنید می توانید با اعتماد به نفس کاذب به نتیجه برسید، باز هم نحوه ی بیان و حالات چهره ی شما کاذب بودن اعتماد به نفستان را نشان خواهند داد. بنابراین به دنبال پیروزی های کوچکی باشید که می توانید با استفاده از آنها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. عادات سالمی در خود پرورش دهید و به سمت اهداف خود قدم بردارید. حتی کوچک ترین قدم در این جهت نیز می تواند مفید باشد.

در تمام تعاملات خود با آنها خونگرم باشید

هنگام صحبت کردن با افراد، تکان دادن سر را متوقف کنید. به جای آن، ارتباط چشمی خود با آنها را حفظ کنید. به شخص مقابل خود خیره نشوید، اما جلوی سر تکان دادن خود هنگام صحبت کردن آنان را بگیرید؛ طرف مقابل شما با این حرکت های مداوم احساس چندان راحتی نخواهد داشت.

به دنبال اعمال قدرت بر دیگران نباشید

وقتی مسئولیتی به شما سپرده می شود با احتیاط با آن برخورد کنید. با همدلی به مدیریت تیم خود بپردازید و در تک تک تصمیم ها احساسات دیگران را نیز مد نظر قرار دهید.

توجه خود را کاملاً به طرف صحبت خود معطوف کنید

خوب به صحبت های کسانی که با آنها تعامل می کنید گوش دهید. صحبت های آنان را قطع نکنید. وقتی سؤالی از شما می پرسند، جواب خود را در ذهن آماده کنید، و بعد از لحظه ای درنگ پاسخ سنجیده ای به او بدهید.

رفتار ناملایم آنها را به خودتان نگیرید

صحبت های منفی را از خود دور کنید و در مقابل ضربه های طرف مقابل جاخالی دهید. در صورتی که در موضع بدی قرار گرفتید می توانید با یک مزاح کوچک درباره ی خودتان، کمی به تلطیف جو بپردازید.

انسجام داشته باشید

مشخص کنید زندگی خود را بر اساس چه ارزش هایی پیش می برید. شما باید بدانید چه چیزهایی برایتان مهم اند، تا بتوانید برایشان شاخصی درونی در نظر بگیرید. همیشه خودتان را در جمع کسانی قرار دهید که ارزش های مشابهی دارند.

اعتمادساز باشید

همیشه به قول هایی که می دهید متعهد بمانید. انسان های باهوش، استوار، با اعتماد به نفس، کاریزماتیک و خوش برخورد، انسان های قدرتمند را به خود جذب می کنند.

منبع:
inc
برچسب ها

مطالب مرتبط

۴ توصیه ساده استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد برای اعتماد به نفس بیشتر

اگر تا به حال در محل کار کمرتان پشت رایانه خم نشده احتمالاً با حالت تقریباً افقی روی میز خود پهن می شوید. اِیمی کادی، استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد، به شما توصیه می کند به خاطر اعتماد به نفستان هم که شده، هر دوی این عادات بد را در خودتان از بین ببرید.کادی نویسنده ی کتابی... ادامه مطلب

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

هر کس در این دنیای پهناور استعداد هایی دارد اما به دلیل عدم اعتماد به نفس خود را دست کم گرفته و آنها را باور ندارد. در مقابل افراد موفقی هستند که کارشان را از یک ایده ی ساده شروع کرده و به درجات بالایی از موفقیت رسیده اند. عامل مشترکی که میان این کارآفرینان... ادامه مطلب

10 راهکار بهبود اعتماد به نفس

اعتماد به نفس پایین می تواند تمام ابعاد زندگی را تحت تأثیر منفی قرار دهد و انسان را در انتخاب اهداف زندگی و یا دستیابی به آنها دچار مشکل کند.از سوی دیگر با احساس اعتماد به نفس بالا، فکر می کنید تمام دنیا زیر پایتان است و از عهده هر کاری بر می آیید. به... ادامه مطلب

اگر در حال حاضر روحیه خوبی ندارید بهتر است این مطلب را بخوانید

اعتماد به نفس یکی از آن چیزهایی است که به صورت طبیعی به واسطه ی بالا رفتن دانش شما تقویت می شود؛ هر کسی با پرورش و تقویت مهارت های تازه، برای به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. اما متأسفانه اعتماد به نفس افراد با شنیدن چند کلمه ی منفی از... ادامه مطلب

۵ توصیه ساده برای حضوری مؤثر تر در جلسات کاری

آیا تا به حال شده است که در جلسه ای با حضور همکاران و مدیران خود حاضر شوید و حس کنید هیچ نکته ی مفیدی برای اضافه کردن به بحث ندارید؟ هرچه سعی می کنید نکته ی هوشمندانه ای به زبان بیاورید موفق نمی شوید و از طرف دیگر می ترسید عدم مشارکتتان در بحث... ادامه مطلب

۷ عادتی که جسارت بیشتری برای ابراز عقیده به شما می بخشند

هر کسی دوست دارد برای ابراز عقایدش اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد، اما خیلی ها نمی دانند چگونه می توان جسارت این کار را داشت. جسارت داشتن جایی میان انفعال و رفتار تهاجمی قرار می گیرد. اگر در ابراز وجود کردن منفعل هستید، ممکن است سلطه پذیر به نظر برسید و مورد سوء استفاده قرار... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x