شکایت Getty Image از گوگل به دلیل نقض کپی رایت

شکایت Getty Image از گوگل به دلیل نقض کپی رایت

Getty Image اخیرا اعلام کرده که قصد دارد شکایت نامه ای رسمی علیه گوگل و شیوه نمایش تصاویر در نتایج جستجوگر این غول تکنولوژی تنظیم کند و در اختیار کمیسیون اروپا بگذارد. ظاهرا Getty Image از اینکه گوگل تصاویری با کیفیت بالا را در جستجوگر تصویر خود به نمایش در می آورد، ناراضی بوده و آن را نقض کپی رایت می داند.

آژانس مورد بحث در ایمیلی به رسانه ها گفته که گوگل در سال ۲۰۱۳، سیاست ها و سرویس خود را تغییر داده و دیگر کاربر را به صورت خودکار به لینک منبع تصویر هدایت نمی کند. این موضوع از آن لحاظ Getty Image را تحت تاثیر قرار می دهد که دیگر نیازی نیست کسی وارد سایت آن شود و از طریق جستجوگر گوگل، تصاویر دریافت می شوند.

Getty کمپانی گوگل را به «حمایت از تخلفات و به تبع آن، نقض گسترده کپی رایت» متهم کرده و می گوید که اهالی مانتین ویو باعث می شوند تا کاربران به صورت ناخواسته قوانین کپی رایت را زیر پا بگذارند. بنابراین Getty اساسا در تلاش است بگوید که مردم هنگام جستجو برای موضوعی خاص، متوجه نمی شوند برخی تصاویر نمایان شده در جستجوگر گوگل، از حقوق مادی و معنوی خاصی برخوردار هستند.

این اولین باری نیست که Getty و گوگل مشکلات شان را به اتحادیه اروپا می کشانند و پیش از این، Getty در سال ۲۰۱۵ به پرونده ای در اتحادیه اروپا پیوست که سرویس های جستجوگر گوگل را مورد بررسی قرار می داد. باید خاطر نشان کرد که گوگل کماکان واکنشی به این شکایت Getty نشان نداده و باید منتظر ماند و دید که این ماجرا به کجا می کشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato