افزایش پهنای باند و امضای تفاهم نامه میان شرکت مخابرات ایران و کره جنوبی

افزایش پهنای باند و امضای تفاهم نامه میان شرکت مخابرات ایران و کره جنوبی

صبح دیروز ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۵، به منظور گسترش همکاری‌ های دو طرف در حوزه ی توسعه ی خدمات مخابراتی، طراحی شبکه ی IT و انتقال دانش روز، با حضور قنبری رئیس هیئت مدیره ی شرکت مخابرات، سراییان مدیرعامل این شرکت و رئیس و مدیرعامل شرکت مخابرات کره ی جنوبی (KT)، تفاهم نامه ای میان این دو شرکت ایرانی و کره ای به امضا رسیده است.

رئیس هیئت مدیره ی شرکت مخابرات ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه، برنامه ی مخابرات را توسعه ی پهنای باند ملی اظهار داشته و گفته است: «ظرفیت کنونی دیتا در ایران چهار ترابیت بر ثانیه، و برنامه ی آینده ی مخابرات افزایش این پهنای باند تا ۱۲۰ ترابیت است».

قنبری با معرفی شرکت مخابرات ایران به عنوان یکی از اپراتورهای برتر منطقه، اظهار امیدواری کرده است با گسترش چنین همکاری هایی، فرصت های جدیدی برای توسعه ی کسب و کار در کشور ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت مخابراتی کره ی جنوبی هم در این مراسم اظهار کرده است: «ایران کشور بزرگی است که نیاز به خدمات اینترنتی بالایی دارد و مردم ایران علاقه‌ مند هستند از خدمات اینترنتی پیشرفته و با سرعت بالا استفاده کنند. بر این اساس شرکت KT آمادگی این را دارد تا با تجربیات خود بتواند شرکت مخابرات ایران را در تأمین نیازهای اینترنتی و مخابراتی مردم ایران توانمند سازد».

استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌ های بخش خصوصی کره ی جنوبی برای توسعه ی شبکه ی مخابراتی کشور، انتقال دانش ICT به نیرو های متخصص داخلی شرکت مخابرات ایران، و ایجاد بازار کسب‌ و کار مناسب برای شرکت KT از جمله اهداف این تفاهم نامه عنوان شده اند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato