معرفی سیستم تماس اورژانسی موتور سیکلت؛ نوآوری ب ام و برای تسریع روند امداد رسانی

سیستم تماس فوری به مراکز اورژانس و امداد رسانی سال هاست که بر روی برخی خودروها عرضه می شوند، مانند کادیلاک که از طریق سیستم موسوم به on star می تواند پس از وقوع تصادف، به شکل خودکار نیرو های امدادی را به محل حادثه هدایت کند.

حالا ب ام و قصد دارد پس از حدود 15 سال از فراگیر شدن این تکنولوژی در اروپا بر روی خودروها، اولین مدل موتورسیکلت مجهز به امکانات تماس فوری خود را از سال 2017 عرضه کند.

سری اولیه تنها در بازارهای اروپایی تولید خواهند شد اما احتمالا به زودی شاهد فراگیر شدن استفاده از این سیستم توسط سایر تولیدکنندگان اروپایی و آمریکایی نیز خواهیم بود.

با توجه به نصب مجموعه حسگرهای شتاب سنج و زاویه سنج، موتور می تواند از دست رفتن کنترل و بروز حادثه را به سرعت تشخیص داده و به شکل خودکار به مرکز فوریت های ب ام و تماس برقرار کند.

در این شرایط به لطف وجود سامانه GPS و گیرنده موبایل تعبیه شده در موتور، امکان تماس صوتی راکب با مرکز و اطلاع یابی از محل دقیق حادثه ممکن می شود.

یک مجموعه میکروفن بلندگو در مجموعه فرمان تعبیه شده تا پس از تماس خودکار، متخصصان مرکز اورژانس بتوانند با افراد حادثه دیده صحبت کنند و از شرایط آن ها مطلع شوند.

bmw bike-2

همچنین امکان تماس دستی با مرکز فوریت های ب ام و نیز از طریق یک دکمه بر روی مجموعه فرمان وجود دارد تا موتور سواران بتوانند در صورت مشاهده حادثه جاده ای برای سایر راکبین یا خودروهای مسیر، شرایط را بلافاصله به مرکز اطلاع دهند.

بررسی ها نشان می دهد که وجود چنین تکنولوژی ساده ای، می تواند تا 40 الی 50 درصد در زمینه کاهش زمان امداد رسانی موثر باشد و چنین بهبودی به معنای نجات دادن جان انسان های بسیاری در تصادفات رانندگی است.

ب ام و پیشتر نیز در زمینه ایمنی موتور سیکلت ها نوآورهایی را به نام خود ثبت کرده بود، برای مثال پس از معرفی سامانه ABS (ترمز ضد قفل) در خودروها، نخستین موتور مجهز به ABS توسط این کمپانی راهی بازار شد و از زمین خوردن بسیاری سوارکاران در زمان نیاز به ترمزگیری های شدید جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط

سهم آموزشگاه های رانندگی در وقوع تصادف مشخص می‌شود

در دنیای مدرن امروزی، با پیچیده تر شدن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، به خصوص در شهرهای بزرگ، رانندگی کار آسانی نیست. علم، تجربه، تخصص و البته تمرین، نیازمندی های تبدیل شدن به یک راننده خوب و حرفه ای هستند. در این میان آموزشگاه های رانندگی ، نقش بسزایی در آموزش هنرجویان خواهند داشت.رییس... ادامه مطلب

هنگام ترکیدن لاستیک خودرو، مناسب ترین واکنش چیست؟

به طور کلی چرخ ها و لاستیک های خودرو یکی از استراتژیک ترین و مهم ترین اجزای تشکیل دهنده یک وسیله نقلیه محسوب می شوند و بروز حادثه ای برای این قسمت، قطعا ایمنی خودرو و وضعیت حرکت ان را تحت الشعاع قرار خواهد داد.ترکیدن لاستیک در حین رانندگی با سرعت بالا به شدت خطرناک... ادامه مطلب

انقلاب برقی یاماها؛ تحول سبز از دوچرخه تا موتورسیکلت تریل

با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه خودروی توکیو، شرکت های ژاپنی در تکاپو معرفی و عرضه محصولات جدید و چشمگیر خود هستند. حال شرکت با سابقه یاماها از محصولات کاملا جدید تمام برقی خود تقریبا در تمامی کلاس ها پرده برداری کرده است و قصد دارد در این نمایشگاه این محصولات را در معرض... ادامه مطلب

فرمول محاسبه خسارت تصادفات اصلاح شد؛ دردسر جدی تصادف با خودروهای لوکس

بعضی از قطعات بدنه خودروهای لوکس مثل چراغ، آیینه و یا گل‌گیر آنها از کل قیمت خودرو های معمولی گران تر است و این مسئله علاوه بر رانندگان، شرکت های بیمه را نیز تحت تاثیر قرار داده. از این رو به تازگی شورای عالی بیمه فرمول محاسبه خسارت تصادفات با خودروهای نامتعارف را که توسط... ادامه مطلب

260 درصد اختلاف بخاطر جنسیت؛ عوامل عجیب حواس پرتی مردان حین رانندگی

نتایج یک تحقیق جدید حکایت از آن دارد احتمال حواس پرتی رانندگان مرد در مقایسه با رانندگان زن بسیار بیشتر است. این تحقیق توسط موسسه Smith’s Lawyers انجام شده و جامعه آماری آن را 2,214 نفر از افراد 18 الی 65 ساله آمریکایی تشکیل می دهند که اکثریت تجربه حوادث رانندگی را داشته اند.طبق داده... ادامه مطلب

نسل جدید دوربین های پلیس برای اعمال جریمه استفاده از موبایل حین رانندگی ساخته شد

استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی می تواند با پرت کردن حواس راننده، منجر به حوادثی تلخ شود. برای مقابله با این مساله پلیس ایالت نیو ساوت ولز (New South Wales) استرالیا قصد دارد نسبت به نصب دوربین های پیشرفته در جاده ها اقدام کند.این دوربین ها قادر هستند کار کردن راننده با تلفن همراه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟