گوگل و هانی ول بالاخره به مشاجره پتنتی خود بر سر ترموستات های Nest پایان دادند

گوگل و هانی ول بالاخره به مشاجره پتنتی خود بر سر ترموستات های Nest پایان دادند

گوگل و کمپانی چند ملیتی Honeywell امروز اعلام کردند که بالاخره به مشاجره طولانی مدت شان بر سر ترموستات های تولید شده توسط شرکت Nest پایان داده اند. در سال ۲۰۱۲، یعنی دو سال پیش از آنکه گوگل شرکت نست را خریداری کند، هانی ول از نست و ترموستات هوشمند آن به خاطر تجاوز به حق مالکیت پتنت این دستگاه شکایت کرد و آن را منتسب به خود دانست.

حالا و پس از گذشت چهار سال از این موضوع، بالاخره دو کمپانی گوگل و هانی ول بر سر این موضوع به صلح رسیده و توافقنامه بلندمدتی برای اشتراک گذاری حق استفاده از این پتنت میان خود به امضا رسانده اند.

وقتی که هانی ول برای نخستین بار شکایت خود را از این موضوع مطرح کرد، تونی فادل مدیر عامل نست این شرکت را «بدتر از ترول» توصیف کرده و پتنت هایی که ادعای تملکش را داشت را کاملا نامعتبر دانست و ادعا کرد که کمپانی مورد بحث پتنت های قدیمی را دستمایه ای برای خراب کردن بازار ترموستات ها و کشتن خلاقیت در این حوزه قرار داده است.

فادل در آن زمان گفته بود که هانی ول از شرکت تحت تملک او پولی نمی خواهد، بلکه می خواهد مانع پیشرفت تکنولوژی در حوزه ترموستات ها شود. به ادعای مدیر عامل نست، شرکت هانی ول با وجود سابقه حضور ۷۰ ساله در حوزه ترموستات ها، بیشترین خلاقیتی که در ترموستات پرچمدار اخیرش نشان داده تنها تعویض نمایشگر مکانیکی دستگاه با یک LCD بوده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato