مواردی که هنگام مکالمه ی رو در رو باید از آنها اجتناب کنید

چه باورتان بشود چه نه، استفاده از نشانه های غیر کلامی نادرست می تواند مانع بزرگی بر سر راه موفقیت شما باشد. تحقیقات نشان می دهند ۶۰ تا ۹۰ درصد تعاملات ما با دیگران غیر کلامی است که این یعنی زبان بدنی که مورد استفاده قرار می دهیم از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.

بنابراین، نحوه ی تعامل و برقراری ارتباط شما به صورت غیر کلامی با دیگران، به ویژه ظرف چند دقیقه ی آغازین اولین برخورد با یک شخص دیگر می تواند یک رابطه ی کاری مهم برایتان رقم بزند یا اینکه اصولاً چنین فرصتی را از شما بگیرد. در ادامه ۹ عادت زبان بدن را از نظر خواهید گذراند که می توانند اعتبار و وجهه ی شما را زیر سؤال ببرند و باعث شوند غیر حرفه ای به نظر برسید.

۱- شما با صاف کردن بیش از حد کمر خود و بالا آوردن شانه ها و خشک ماندن در این حالت ممکن است عصبی و آسیب پذیر به نظر برسید. حواستان به حالت بدن خود باشد و تمام تلاشتان را انجام دهید تا راحت و آسوده به نظر برسید.

۲- برگرداندن جهت بدن خود از کسی که با او در حال مکالمه هستید نشان دهنده ی این است که علاقه ی چندانی به مشارکت در گفتگو با او ندارید؛ این نوعی  بی احترامی است. بدن خود را همواره به سمت طرف صحبت خود نگه دارید.

۳- دور کردن خود از کسی که با او گفتگو می کنید باعث می شود او فکر کند علاقه ای به شنیدن حرف هایش ندارید. بدن خود را به سمت طرف مقابل خود متمایل کنید تا نشان دهید به شنیدن حرفه هایش علاقه دارید.

۴- گره زدن دست ها به یکدیگر یا انداختن یک پا روی پای دیگر به معنای آن است که پذیرای صحبت های طرف مقابل خود نیستید. در برابر سخنان طرف مقابلتان دست ها و پاهای خود را به یکدیگر گره نکنید.

۵- خودداری از به کار بردن دست ها هنگام صحبت کردن، باعث می شود اعتبار خود را نزد شنونده ی صحبت هایتان زیر سؤال ببرید.

۶- شل دست دادن با طرف مقابل این پیام را به او می رساند که ممکن است در برخی حوزه ها ضعف داشته باشید؛ این پیامی نیست که در دنیای کسب و کار کسی بخواهد به دیگران منتقل کند. دست دادن با طرف مقابل با قدرت، نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما خواهد بود.

۷- اجتناب از برقراری ارتباط چشمی با طرف مقابل ممکن است باعث شود به حرف های ایشان بی علاقه به نظر برسید. البته ارتباط چشمی بیش از حد نیز می تواند باعث معذب شدن طرف مقابلتان شود.

۸- پلک زدن بیش از اندازه ممکن است نشانه ای بر راحت نبودن شما تلقی شود. مراقب چشم های خود باشید.

۹- بیش از اندازه تند صحبت کردن می تواند شما را مضطرب جلوه دهد. یک نفس عمیق بکشید، و آرام و شمرده سخن بگویید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟