عضو جدید خانواده Xbox One با نام رمز Project Scorpio رسماً معرفی شد

عضو جدید خانواده Xbox One با نام رمز Project Scorpio رسماً معرفی شد

عضو جدید خانواده Xbox One با نام رمز Project Scorpio رسماً معرفی شد

تمامی شایعات درست از آب در آمد. بعید به نظر می رسد پس از آن همه شایعات منتشر شده حول یک مدل قویتر از اکس باکس وان کسی به خود شک و تردید راه داده باشد. در پایان کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 رئیس بخش اکس باکس مایکروسافت، فیل اسپنسر، رسما از عضو جدید خانواده ی اکس باکس وان با نام رمز Project Scorpio پرده برداری کرد.

3078281-project+scorpio
همانند Xbox One، پراجکت اسکورپیو از یک سیستم روی چیپ به عنوان راه حل استفاده می کند. این بدان معناست که مشاهده ی یک گرافیک High-End محتمل به نظر می رسد.

هنوز اطلاعات زیادی از این کنسول منتشر نشده، به جز آن که از ۶ ترا فلاپ قدرت پردازشی بهره می برد. پردازنده ی این کنسول از ۸ هسته ی پردازشی تشکیل شده که در مجموع ۳۲۰ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند را در اختیار قرار می دهد. در ویدیوی معرفی پراجکت اسکورپیو توسعه دهنگان از نرخ فریم ۶۰ و پیکسل های کاملاً غیر فشرده به عنوان «بالاترین کیفیت پیکسلی که هر فرد تا به امروز دیده» نام بردند.

کمی عجیب به نظر می رسد که پراجکت اسکورپیو توان رسیدن به وضوح ۴K را داشته باشد. این در حالی است که کارت های گرافیک ۴۰۰ دلاری هنوز هم برای رسیدن به وضوح ۲۱۶۰p در تقلا هستند. اما با این حال در ویدیوی تبلیغاتی برای از بین بردن ابهامات، شخصی می گوید «آن ها واقعاً به این مهم دست یافته اند».

همچنین این کنسول جدید قابلیت پشتیبانی از بازی های ۴K و VR را خواهد داشت. تمامی لوازم جانبی و بازی های پراجکت اسکورپیو با مدل پیشین یعنی اکس باکس وان سازگاری داشته و آخرین سخت افزار ساخته شده به دست مایکروسافت قرار است در تعطیلات ۲۰۱۷ و با قیمتی نامعلوم عرضه شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل