تکنولوژی Dash Charge موبایل وان پلاس 3، بدون تجهیزات رسمی بلااستفاده خواهد بود

تکنولوژی Dash Charge موبایل وان پلاس 3، بدون تجهیزات رسمی بلااستفاده خواهد بود

کمپانی وان پلاس هنگام معرفی پرچمدار وان پلاس ۳، از ویژگی های فوق العاده زیادی برای آن رونمایی کرد و البته بالاخره سیستم دعوتنامه ای برای تهیه این محصول را کنار گذاشت تا هر کسی به راحتی بتواند نسبت به خرید آن اقدام نماید. اما یکی از بهترین قابلیت های دستگاه مورد بحث، تکنولوژی Dash Charging به حساب می آید که ۶۳ درصد از باتری موبایل را در عرض ۳۰ دقیقه شارژ می کند و بسیار پیشرفته تر از فناوری های مشابه بسیاری از اسمارت فون های دیگر به شمار می رود.

اما مشخص شده که تکنولوژی Dash Charge وان پلاس ۳، آنقدرها که باید و شاید به تکامل نرسیده و مشکلات خاص خود را نیز دارد. در همین راستا، کاربران تنها زمانی قادر به استفاده از تکنولوژی مذکور خواهند بود که از شارژر و کابل رسمی عرضه شده با موبایل استفاده نمایند. مشکل اینجاست که وان پلاس در موبایل جدیدش سیستم شارژ VOOC کمپانی Oppo را پیاده سازی کرده است. هر چند این پیاده سازی دقیقاً بر اساس آخرین نسخه ی فناوری شارژ سریع اوپو رخ نداده، زیرا در آخرین نسخه ۷۵ درصد ظرفیت باتری تنها در ۳۰ دقیقه پر می شود، ولی وان پلاس در این بازه ی زمانی ۶۳ درصد از حجم باتری را شارژ می کند.

از آن جایی که وان پلاس اولین شرکتی به شمار می رود که حقوق مربوط به عرضه و تبلیغات تکنولوژی Oppo را در خارج از آسیا دریافت کرده، هنوز هیچ کابل یا آداپتوری از سوی دیگر فعالان این حوزه عرضه نشده که بتواند چنین سرعتی در شارژ را برای مخاطبان به ارمغان آورد.

با این همه، بدیهی است که کماکان می توان از دیگر کابل های USB C برای شارژ موبایل وان پلاس ۳ استفاده نمود، اما دیگر روند شارژ با آن سرعت ایده آل انجام نمی شود. در هر حال می توان امیدوار بود که بزودی سازندگان تجهیزات جانبی، گزینه های بیشتری در اختیار مردم خواهند گذاشت اما تا آن زمان کاربر باید مطمئن شود که تجهیزات رسمی دستگاه، با مشکلی مواجه نگردند؛ در غیر این صورت امکان استفاده از Dash Charge وجود نخواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato