مینی برای همه، رولزرویس برای خواص؛ معرفی مفهومی های خارق العاده گروه ب ام و برای سال های آینده

یک قرن فعالیت در هر عرصه دستاورد بزرگی است که دستیابی به آن برای هر شرکتی می تواند غرور آفرین باشد.

امسال سالی بود که ب ام و به این افتخار بزرگ نایل شد و برای گرامیداشت آن حدود سه ماه پیش کانسپتی منحصر به فرد به نام Vision Next 100 معرفی کرد.

این کانسپت برداشت ب ام و از خودروهای آینده را نشان داده و دورنمایی را از مسیر حرکت این کمپانی در سال های آتی به نمایش می گذاشت.

next 100-2

با این وجود گویا ب ام و آنقدر خوشحال است که نمی تواند جشن صد سالگی خود را تنها با یک کانسپت برگزار کند.

دیروز مینی و رولز ویس که هر دو تحت مالکیت ب ام و هستند، بصورت همزمان از دو کانسپت رونمایی کردند.

next 100-3

این کانسپت ها که اتفاقا نام هر دوی آنها هم Vision Next 100 است، کاملا آینده نگرانه بوده و نشانگر سبک طراحی و نقشه راه احتمالی این دو کمپانی انگلیسی در آینده هستند.

next 100-4

مینی با بهره گیری از مفهوم به اشتراک گذاری خودرو، کانسپت خودران خود را طوری طراحی کرده که افراد مختلف بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

next 100-5

بر اساس این مفهوم شهروندان بجای خرید یک خودروی مینی، با پرداخت مبلغ تعیین شده به ناوگانی از خودروهای مشترک در سطح شهر دسترسی خواهند داشت.

برای احساس آرامش و راحتی هر چه بیشتر در خودرو، هر شخص می تواند تنظیماتی را بر اساس سلیقه خود انتخاب کند – برای مثال رنگ سقف و نورپردازی داخل کابین - تا هنگام مالکیت وی آن تنظیمات اعمال شود.

next 100-6

طراحان مینی تاکید ویژه ای بر افزایش فضای داخلی داشته اند، به همین دلیل خبری از کنسول وسط نبوده و همه چیز بصورت مینیمال طراحی شده است.

کانسپت جدید مینی در عین خودران بودن می تواند کنترل خود را به یکی از سرنشینان بدهد. نکنه جالب اینکه فرمان و پدال ها بصورت کشویی بوده و به سمت راست یا چپ قابل جابجایی هستند؛ بنابراین هر کدام از سرنشینان ردیف جلو می توانند کنترل خودرو را در اختیار بگیرند.

next 100-7

بر خلاف مینی و طبق انتظار کانسپت رولزرویس فقط برای افراد ثروتمندی که دوست دارند کماکان از خودروی شخصی برای رفت و آمد استفاده کنند، طراحی شده است.

next 100-8

این کانسپت با حفظ هویت و ترکیب هوشمندانه گذشته و آینده، بسیار مدرن طراحی شده و برداشت رولزرویس از خودروهای لوکس در قرن آینده را ترسیم می کند.

next 100-9

پلت فرم این کانسپت که با کد 103EX شناخته می شود، بسیار سبک وزن بوده و برای همگام شدن با روند تکنولوژی به پیشرانه الکتریکی مجهز شده است.

next 100-10

با استفاده از مواد کامپوزیت و فناوری چاپ سه بعدی، رولزرویس قادر خواهد بود شکل بدنه 103EX را دقیقا مطابق میل هر مشتری طراحی کرده و خودرویی کاملا منحصر به فرد برای هر مشتری تولید کند.

next 100-11

طبق ادعای رولزرویس این خودرو کاملا خودران بوده و نیازی به راننده نخواهد داشت. این کمپانی انگلیسی حتی پا را فراتر نهاده و محصول جدید خود را بدون فرمان، بدون نشان دهنده ها و دکمه های کنترلی و حتی بدون صندلی راننده طراحی کرده است!

next 100-12

تنها کاری که سرنشینان باید بکنند اینست که در مبلمان بسیار راحت داخل کابین نشسته و از مسیر نهایت لذت را ببرند؛ چرا که روح اکستازی (مجسمه موجود بر روی دماغه خودروهای رولزرویس) همواره گوش به فرمان و نگهبان آنها خواهد بود.

next 100-13

به لطف حذف موارد اشاره شده در بالا، فضای داخلی این کانسپت فوق العاده زیاد بوده و همانند یک رولزرویس در کابین آن از بهترین مواد استفاده شده است.

next 100-14

بدون شک ردپای ب ام و Vision Next 100 در تولید کانسپت های مینی و رولزرویس بسیار پر رنگ است و این امر از نامشان نیز مشخص است.

next 100-15

با این کانسپت های سه گانه کمپانی ب ام و آینده را به حال آورده و از فناوری هایی که ممکن است سال ها بعد در خودروها مورد استفاده قرار بگیرند، خیلی زودتر رونمایی کرده است.

next 100-16

هر چند هنوز باید منتظر موتور سیکلت کانسپت Vision Next 100 ماند تا مفهوم "آزادی بدون محدودیت" بیش از پیش نمایان شود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟