بررسی بازی ماشین جنگی:فرمان نبرد؛ مسابقات مرگ

همان طور که «سادگی» و بازی های استودیو «کچ اپ» دو عضو جدا ناشدنی هستند، نام ماشین جنگی هم با عنوان Twisted Metal عجین شده و خیلی ها را یاد دوران کودکی خود می اندازد؛ دورانی طلایی که این سبک در اوج محبوبیت خود به سر می برد. متاسفانه سال هاست که ما دیگر آن فروغ همیشگی را نمی بینیم و مجبوریم با توسل به بازار بدون مرز بازی های موبایل عطش خود را برای تجربه عنوانی در این سبک کاهش دهیم.

ماشین جنگی: فرمان نبرد یکی از همین بازی هاست که سعی دارد بار دیگر بازیکن ها در هیجان مبارزات ماشینی غرق کند؛ عنوانی با سرعت گیم پلی سرسام آور که می تواند آدرنالین خون بازیکن را افزایش دهد. اگر دوست دارید بیشتر با این عنوان خوش ساخت و تماما آنلاین آشنا شوید، پس با بررسی بازی همراه ما باشید.

ماشین جنگی - 7

همانند آثار مشابه مکانیزم گیم پلی ماشین جنگی بدین صورت است که باید ماشین خود را انتخاب کرده و به مبارزه با کاربرای دیگر بپردازید. متاسفانه از همان شروع بازی متوجه می شوید مشکلی که در بیش از نود درصد بازی های آنلاین وجود دارد، گریبان گیر ماشین جنگی هم شده است؛ کمبود محتوا.

تعداد کم ماشین ها، سلاح ها و نقشه های موجود در بازی خود دلیلی بر اثبات این حرف هستند. البته وجود یک المان موجب شده تا کمی بتوانیم هنگام تجربه بازی از کمبودها چشم پوشی کنیم و آن هم چیزی نیست جز بخش شخصی سازی قدرتمند که در جذابیت بازی های این چنینی نقش بسیار مهمی دارد.

ماشین جنگی - 6

به تصویر دقت کنید، غیر از ماشین و محیطی پوشیده از شن دیگر چه چیزی می بینید؟ در سمت چپ عکس کرمی بزرگ وجود دارد که هر از گاهی در بازی ظاهر شده و هر ماشینی که جلویش باشد را از بین می برد. یکی از جذاب ترین بخش های بازی به همین حضور کرم غول پیکر باز می گردد. البته نقشه دوم هم چنین چیز مشابهی را دارد.

در ماشین جنگی می توانید قدرت سلاح ها و بدنه را افزایش داده یا با اضافه سازی اجزای بیشتر به اتومبیل خود نه تنها آن را به یک تانک جنگی تبدیل کنید، بلکه ظاهرش را هم تغییر می دهید. اکنون اگر با دیدی کلی تر نگاه کنیم، متوجه می شویم که گستردگی بالای این بخش می تواند کمی کاستی های موجود را خنثی کند.

بسیار خوب، پس از انتخاب ماشین نوبت ورود به میدان نبرد می رسد. قبل از پرداختن به گیم پلی باید بگوییم تعداد کلی ماشین ها هفت عدد بوده و برای دست یابی به آن ها باید لول آپ شده یا سطح خود را بالا ببرید. بنابراین در ابتدا تنها یک ماشین دارید که می توانید با انتخاب یکی از دو نقشه موجود و حالت «بازی تیمی» یا «تک نفره» به رقابت بپردازید.

ماشین جنگی - 4

در بخش تک نفری امتیازات هر فرد محاسبه شده و در قسمت تیمی هم، گروهی که بتواند بیشتر از بقیه ماشین های حریف را از بین برد پیروز است. از دیدگاه گیم پلی بزرگترین نکته مثبت بازی به هندلینگ ماشین ها باز می گردد. با وجود این که ماشین ها با سرعت بسیار زیادی حرکت می کنند، اما می توانید با چرخش تلفن همراه خود به راحتی مسیری که می خواهید را طی نمایید.

همچنین به واسطه قابلیت دادن تغییراتی محدود ولی مهم در این بخش، کنترل ماشین ها ساده تر از چیزی خواهند شد که فکر می کنید. البته با وجود این نکته مثبت، همان طور که بالاتر گفتیم، کمبود سلاح ها کمی در ذوق می زند. هر ماشین می تواند از مین، موشک و مسلسل استفاده نماید. تیرهای مسلسل که بینهایت است، اما برای به دست آوردن مین و موشک باید بسته های موجود در محیط را به دست آورید.

ماشین جنگی - 3

امیدواریم با آپدیت هایی شاهد سلاح ها بیشتری باشیم. دومین مشکل بازی را می توان به نام باگ های عجیب و اعصاب خرد کنش زد که تاثیری منفی روی گیم پلی گذاشته است. طبیعتا وقتی که می خواهید ماشین را از مسیری که تپه قرار دارد برانید، اتوموبیل شما باید بپرد. اما در ماشین جنگی اصلا این گونه نبود و هر از چندگاهی وسیله ای که دارید گیر می کند.

نکته جالب اینجاست خود بازی هم از این اتفاق واقف بوده و سعی می نماید تا به شما یاری دهد. اما این کار هم کمی دیر افتاده و امکان دارد تا آن موقع جان به جان آفرین بسپارید. این مشکل تنها در تپه ها مشاهده نشده و برای آبجکت ها دیگر هم بعضا وجود دارد.

ماشین جنگی - 5

اگر از بعضی مشکلات سرور و لگ های موجود که تقریبا این روزها عادی شده فاکتور بگیریم، سومین مشکل عجیب و غریب بازی که تاثیر بسیار زیادی روی گیم پلی بازی می گذارد به چگونگی انتخاب بازیکن ها باز می گردد. امکان دارد در نقشه با کاربرهایی مواجه شوید که دارای ماشین بسیار قدرتمندی بوده و نابودی آن ها تقریبا غیر ممکن است. همین مسئله توانسته تا بالانس موجود در نقشه را از بین ببرد. به عنوان نمونه در یکی از بازی ما که لول 3 بودیم، مجبور شدیم تا با یک لول 13 مبارزه کنیم.

از گیم پلی که فاصله بگیریم، المان دیگری که ماشین جنگی توانسته در آن درخشش بسیار خوبی داشته باشد موسیقی آن است. ترک های الکتریکی استفاده شده در بازی کاملا می توانند هیجان را به مخاطب القا کرده و آدرنالین خون او را بالا ببرند. البته اگر برای هر نقشه یه ترک جداگانه انتخاب می شد، فکر کنیم می توانست تاثیر بیشتری بگذارد. با این وجود همچنان آن ها زیبایی و انرژی خوبی دارند.

ماشین جنگی - 2

HUD بازی خوب بوده و جلوی دید شما را نمی گیرد.

گرافیکی بازی جذابیت کمتری دارد. فکر کنیم استودیو سازنده خواسته تا با کاهش جزییات گرافیکی، فریم ریت بازی را بالا نگه داشته و سرعت را به عنوان خود تزریق کند که البته تصمیم بسیار درستی هم بوده است. اما تکسچرهای بی کیفیت و طراحی هنری نه چندان جالب می تواند کمی در تجربه بازیکن تاثیر منفی بگذارد.

برای سخن پایانی باید بگوییم المان های مثبت بازی و گیم پلی بسیار سریع بازی آن قدر جذاب هستند که بتوانید با این مشکلات کنار بیایید. علاوه بر این چرا دروغ بگوییم، سبک مبارزات ماشینی به خودی خود بسیار جذاب بوده و هر کسی می تواند جذب آن شود. ماشین جنگی: فرمان نبرد هم اگر نخواهیم بگوییم بهترین، یکی از سرگرم کننده ترین عناوین ماشین جنگی داخلی است. بنابراین دلیلی برای تجربه نکردنش باقی نمی ماند.

ماشین جنگی: فرمان نبرد
  • ماشین جنگی: فرمان نبرد
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: باران رویا
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 84 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

معرفی بازی Bushido Bear؛ تنها در جنگل

جدیدترین ساخته استودیو Spry Fox را می توان به دو روح در یک بدن تشبیه کرد. شاید با شروع بازی به المان های مشابه Bushido Bear با عناوینی مانند Fruit Ninja پی ببرید، اما پس از مدتی متوجه می شوید که بازی حرف های زیادی برای گفتن داشته و می تواند به صورت کامل خود... ادامه مطلب

کم حجم های سرگرم کننده؛ معرفی بازی های موبایلی که حجم پایینی دارند

در صنعت گیمینگ همیشه یک اصل مهم وجود دارد که می گوید «حجم» هیچوقت ارزش یک بازی را مشخص نمی کند. اکنون می توانیم عناوینی را پیدا کنیم که با وجود حجم پایین خود، خیلی بیشتر از بازی های حجیم و عظیم از دیدگاه بودجه می توانند بازیکن ها را پای خود نشانده و آن... ادامه مطلب

معرفی بازی Beat Racer؛ رانندگی با طعم موسیقی

پس از موفقیت های قسمت ابتدایی Piano Tiles و محبوبیت عناوین موزیکالی، بازی هایی را دیدیم که از موسیقی فقط برای زیبایی استفاده نمی کردند و قطعه ها خود جزئی از مکانیزم های گیم پلی شده بودند. عناوین Dancing Line ،Lost in Harmony و Beat Stomper همگی از اپلیکیشن هایی هستند که موزیک تقریبا مهمترین... ادامه مطلب

معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی

برخلاف تصور خیلی ها ایده انگری بردز اوریجینال نبود. داستان از این قرار است در سال 2009 استودیو Rovio برای کلید زدن ساخت پنجاه و دومین بازی ویدیویی خود، تصمیم به مرور ایده های پیشنهادی اش می گیرد. درست خواندید، قبل از انگری بردز آنان پنجاه و یک اثر تولید کردند. در این بین، طرح یکی... ادامه مطلب

معرفی بازی Rolling Sky؛ شکستن مرزها

گزیده کاری را می توان یکی از رازهای موفقیت بعضی شرکت های حاضر در صنعت گیمینگ دانست. این کمپانی ها جای این که چندین عنوان را در بازه زمانی کوتاه منتشر کنند، تصمیم می گیرند تمام وقت خود را به یک بازی اختصاص دهند. طبیعتا رسیدن به موفقیت هم در این مسیر محتمل تر است.... ادامه مطلب

تحت تعقیب؛ معرفی بازی Smashy Road: Wanted

تحت تعقیب؛ زنده یا مرده. از لحظه ای که صفحه بازی Smashy Road: Wanted را باز می کنید نیروهای پلیس، نیروهای ضربت و تانک های ارتشی به جانتان افتاده و برای دستگیری شما تلاش می کنند. برایشان فرقی هم نمی کند که خودتان را بدست بیاورند یا استخوان هایتان را. بازی تحسین شده استودیوی Bearbit در... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x