آزمایش میدانی کامیون های برقی آغاز شد، تلاش سوئدی ها برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی

سوئد قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را تا سال 2030 متوقف کند

سازمان حمل و نقل سوئد برنامه ای خاص برای کشنده های سنگین خود دارد، این سازمان قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را متوقف کند و انرژی الکتریکی را جایگزین آن کند.

منبع تامین این انرژی نیز سیم های برقی هستند که بالای جاده ها کشیده می شوند. سازمان حمل و نقل سوئد دو طرح آزمایشی را آغاز کرده تا این ایده مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

scania

در این سیستم دستگاهی برای ذخیره انرژی برق در سقف کشنده نصب می شود، بنابراین برقی که از کابل ها گرفته می شود در این دستگاه ذخیره شده و به موتور الکتریکی منتقل می شود.

کشنده هایی که به وسیله ی این سیستم جابجا می شوند می توانند به سرعت 90 کیلومتر در ساعت برسند که برای حمل و نقل سنگین جاده ای سرعتی ایده آل می باشد.

دولت سوئد برای اجرای این طرح به طور آزمایشی بزرگراه E16 که در شهر sandviken واقع شده را به کابل های ریلی 750 ولتی مجهز کرده است.

برنامه آزمایش بعدی در 35 کیلومتری شمال استکهلم است. البته این دو طرح آزمایشی تا سال 2018 ادامه خواهد یافت و در صورت مثبت بودن نتیجه، تمام بزرگراه های کشور سوئد به سیستم کابل های برقی مجهز می شوند.

scania (1)

با توجه به مصرف سوخت بالای کشنده های سنگین، برای جلوگیری از آلودگی تولید شده توسط آنها، دو راه وجود دارد، راه اول جایگزینی سوختی جایگزین برای این خودروها و راه دوم حذف کردن این کشنده ها از حمل و نقل سنگین جاده ای.

البته اجرای راه اول بسیار عقلانی تر از روش دوم است، زیرا هر کشوری به حمل و نقل سنگین جاده ای محتاج بوده و کشنده های سنگین و فوق سنگین به هیج عنوان از شبکه حمل و نقل جاده ای قابل حذف نیستند.

1411471474339_IMAG1533

این خبر باعث شد تا یادی کنیم از اتوبوس های ماگیروس برقی موجود در کشور که مسافران را از میدان امام حسین تا میدان خراسان و از میدان خراسان تا میدان راه آهن جابجا می کردند.

آیا کشنده های سنگین الکتریکی سوئد نیز به وضع اتوبوس های برقی ما دچار می شوند یا می توانند جایگزین خودروهای سنگین دیزلی شوند.

malltina

مطالب مرتبط

ایلان ماسک: احتمال جایگزینی تسلا سایبرتراک با مدلی معمولی وجود دارد

تسلا سایبرتراک را می‌توان یکی از مهم‌ترین خودروهای معرفی شده در چند سال اخیر تلقی کرد. این پیکاپ الکتریکی با آن طراحی رادیکالی و البته حواشی زیادی که در مراسم رونمایی رخ داد، به سرعت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و با گذشت 7 ماه، هنوز گاه و بی‌گاه به صدر اخبار باز می‌گردد.در جدیدترین... ادامه مطلب

ایزرا در لهستان متولد شد؛ همکاری چهارکمپانی برای فتح بازار خودروهای الکتریکی خانوادگی

لهستان اگر چه یکی از قطب‌های مونتاژ خودرو در اروپا به شمار می‌رود، اما به علت نداشتن برند داخلی قوی، فاقد محصولی بروز با هویت اختصاصی و به اصطلاح ملی است. جوینت ونچر الکتروموبیلیتی (ElectroMobility) با هدف رفع این مشکل و توسط چهار شرکت لهستانی پایه‌گذاری شده است.الکتروموبیلیتی قصد دارد با برند ایزرا (Izera) وارد... ادامه مطلب

نیسان در شرایط بحران؛ پایان تولید ورسا و تبدیل ماکسیما به یک سدان برقی

شرکت نیسان که روزهای پر چالشی را سپری می‌کند، قصد دارد تا میانه‌های سال 2021 حدود 70 درصد از محصولات خود را بروزآوری کند. علاوه‌بر این، این خودروساز ژاپنی استراتژی بلندمدتی را در پیش گرفته که بر اساس آن چرخه عمر مدل‌های اصلی از پنج سال به سه سال کاهش خواهد یافت.اشوانی گوپتا (Ashwani Gupta)... ادامه مطلب

رشد بی‌سابقه فروش خودروهای الکتریکی در بازارهای غربی

بر اساس نتایج تحقیق اخیر شرکت حسابرسی و خدمات حرفه‌ای دیلویت (Deloitte) یک سوم از خودروهای جدید فروخته شده در سال 2030 به پیشرانه تمام الکتریکی مجهز خواهد بود. این شرکت پیش‌بینی می‌کند تا پایان دهه کنونی سالانه 31.1 میلیون خودروی الکتریکی به فروش خواهد رسید که در مقایسه با رقم تخمین زده شده در... ادامه مطلب

تعلیق گواهینامه راننده تسلا مدل 3 به خاطر تنظیم برف‌پاک‌کن با نمایشگر لمسی

بهره‌گیری از نمایشگرهای لمسی بزرگ در کابین خودروها رو به گسترش بوده و بسیاری از شرکت‌ها به پیروی از تسلا، محصولات آتی خود را با چنین صفحاتی راهی بازار خواهند کرد. اگرچه برخی کارشناسان معتقدند نصب نمایشگرهای بزرگ انجام تنظیمات مختلف و در کل استفاده از خودروها را راحت‌تر می‌کند، اما در مقابل برخی دیگر... ادامه مطلب

معیار هزینه پیمایش خودروهای الکتریکی؛ مهمترین وجه تمایز خودروهای آینده

در صنعت خودروسازی بررسی و سنجش وسایل نقلیه با معیارهای متفاوت و وسیعی رخ می دهد. این موضوع در دنیای خودروهای برقی نیز صدق کرده و خریداران این خودروها می توانند آن ها بر اساس المان های متفاوتی مقایسه کنند.یکی از راه هایی که می توان به وسیله آن خودروهای برقی را سنجید بررسی ظرفیت... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟