همه چیز درباره آیفون ۱۱

آزمایش میدانی کامیون های برقی آغاز شد، تلاش سوئدی ها برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی

سوئد قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را تا سال 2030 متوقف کند

سازمان حمل و نقل سوئد برنامه ای خاص برای کشنده های سنگین خود دارد، این سازمان قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را متوقف کند و انرژی الکتریکی را جایگزین آن کند.

منبع تامین این انرژی نیز سیم های برقی هستند که بالای جاده ها کشیده می شوند. سازمان حمل و نقل سوئد دو طرح آزمایشی را آغاز کرده تا این ایده مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

scania

مستر بلیط

در این سیستم دستگاهی برای ذخیره انرژی برق در سقف کشنده نصب می شود، بنابراین برقی که از کابل ها گرفته می شود در این دستگاه ذخیره شده و به موتور الکتریکی منتقل می شود.

کشنده هایی که به وسیله ی این سیستم جابجا می شوند می توانند به سرعت 90 کیلومتر در ساعت برسند که برای حمل و نقل سنگین جاده ای سرعتی ایده آل می باشد.

دولت سوئد برای اجرای این طرح به طور آزمایشی بزرگراه E16 که در شهر sandviken واقع شده را به کابل های ریلی 750 ولتی مجهز کرده است.

برنامه آزمایش بعدی در 35 کیلومتری شمال استکهلم است. البته این دو طرح آزمایشی تا سال 2018 ادامه خواهد یافت و در صورت مثبت بودن نتیجه، تمام بزرگراه های کشور سوئد به سیستم کابل های برقی مجهز می شوند.

scania (1)

با توجه به مصرف سوخت بالای کشنده های سنگین، برای جلوگیری از آلودگی تولید شده توسط آنها، دو راه وجود دارد، راه اول جایگزینی سوختی جایگزین برای این خودروها و راه دوم حذف کردن این کشنده ها از حمل و نقل سنگین جاده ای.

البته اجرای راه اول بسیار عقلانی تر از روش دوم است، زیرا هر کشوری به حمل و نقل سنگین جاده ای محتاج بوده و کشنده های سنگین و فوق سنگین به هیج عنوان از شبکه حمل و نقل جاده ای قابل حذف نیستند.

1411471474339_IMAG1533

این خبر باعث شد تا یادی کنیم از اتوبوس های ماگیروس برقی موجود در کشور که مسافران را از میدان امام حسین تا میدان خراسان و از میدان خراسان تا میدان راه آهن جابجا می کردند.

آیا کشنده های سنگین الکتریکی سوئد نیز به وضع اتوبوس های برقی ما دچار می شوند یا می توانند جایگزین خودروهای سنگین دیزلی شوند.

مطالب مرتبط

برنامه های تسلا و شل برای رقابت در سال های آینده؛ از تبادل باتری تا فروش ساندویچ

ایده مبادله باتری در تسلا مدل اس یک اتفاق رویایی بود که بسیاری از ما فکر می کردیم از بین رفته است. تنها ایستگاه مخصوص مبادله باتری تسلا بسته شده و مدیر عامل این شرکت ایلان ماسک می گوید طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده زمانی که این ایستگاه باز بوده و مسئولان آن... ادامه مطلب

آشنایی با عملکرد مبدل گشتاور در خودروهای الکتریکی

در شرایط آب و هوای زمستانی احتمال لیز خوردن خودرو بیش از هر زمان دیگری است. برای مقابله با این شرایط معمولا دو راه در پیش روی خود دارید. اول این که با چرخاندن فرمان به چپ و راست سعی در کنترل لیز خوردن خودرو کنید کاری که راننده های دریفت انجام می دهند و... ادامه مطلب

بررسی روند ادامه دار افت قیمت خودروهای داخلی در رکود بهاری بازار خودرو

به لطف شرایط رکودی بازار خودرو و نیاز خودروسازان به حفظ تیراژ خطوط تولید، شاهد ارائه روش های فروش متنوعی هستیم که گاها فروش اقساطی بدون سود را نیز شامل می شود.با این حساب اختلاف قیمت سنتی بین کارخانه و بازار برای بسیاری خودروها در شرف از بین رفتن است و قشر محترم واسطه نیز... ادامه مطلب

دولت ایالات متحده سیاست های کلی خود را در خصوص اتومبیل های خودران تشریح کرد

با تلاش هایی که گوگل، تسلا، اوبر، فورد و دیگر نام های بزرگ صنعتی در چند سال اخیر به انجام رسانده اند، به هیچ وجه بعید نیست که تا چند سال دیگر شاهد ورود خودروهای تماماً خودران به جاده ها باشیم. در همین راستا نیز دولت ایالات متحده به تازگی سیاست های کلی خود را... ادامه مطلب

سامسونگ محبوب ترین خودروی برقی کره جنوبی را با باتری های قوی تری راهی میدان می کند

با معرفی نسل چهارم مگان، مقامات رنو تصمیم گرفتند نسخه سدان این خودرو را در برخی از بازارها از جمله اروپا، جایگزین مدل فلوئنس کنند. با وجود این فلوئنس در کره جنوبی هویتی دیگر داشته و کماکان با نام سامسونگ SM3 به حیات خود ادامه می دهد.سامسونگ SM3 یا فلوئنس در شرق آسیا با یک... ادامه مطلب

تصادف شدید، آتش گرفتن و انفجار تسلا مدل 3 در خیابانی در مسکو [تماشا کنید]

اخیرا تصادف و آتش گرفتن یک دستگاه تسلا مدل 3 در خیابانی در مسکو، توجه رسانه های خودرویی را به خود جلب کرده است. طبق گزارش های اولیه این سدان برقی پس از برخورد با پشت یک اتومبیل یدک کش، دچار حریق شده و پس از آن چند بار منفجر شده است.در این حادثه که... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x