آزمایش میدانی کامیون های برقی آغاز شد، تلاش سوئدی ها برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی

آزمایش میدانی کامیون های برقی آغاز شد، تلاش سوئدی ها برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی

سوئد قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را تا سال ۲۰۳۰ متوقف کند

سازمان حمل و نقل سوئد برنامه ای خاص برای کشنده های سنگین خود دارد، این سازمان قصد دارد استفاده از سوخت های فسیلی را متوقف کند و انرژی الکتریکی را جایگزین آن کند.

منبع تامین این انرژی نیز سیم های برقی هستند که بالای جاده ها کشیده می شوند. سازمان حمل و نقل سوئد دو طرح آزمایشی را آغاز کرده تا این ایده مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

scania

در این سیستم دستگاهی برای ذخیره انرژی برق در سقف کشنده نصب می شود، بنابراین برقی که از کابل ها گرفته می شود در این دستگاه ذخیره شده و به موتور الکتریکی منتقل می شود.

کشنده هایی که به وسیله ی این سیستم جابجا می شوند می توانند به سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت برسند که برای حمل و نقل سنگین جاده ای سرعتی ایده آل می باشد.

دولت سوئد برای اجرای این طرح به طور آزمایشی بزرگراه E16 که در شهر sandviken واقع شده را به کابل های ریلی ۷۵۰ ولتی مجهز کرده است.

برنامه آزمایش بعدی در ۳۵ کیلومتری شمال استکهلم است. البته این دو طرح آزمایشی تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت و در صورت مثبت بودن نتیجه، تمام بزرگراه های کشور سوئد به سیستم کابل های برقی مجهز می شوند.

scania (1)

با توجه به مصرف سوخت بالای کشنده های سنگین، برای جلوگیری از آلودگی تولید شده توسط آنها، دو راه وجود دارد، راه اول جایگزینی سوختی جایگزین برای این خودروها و راه دوم حذف کردن این کشنده ها از حمل و نقل سنگین جاده ای.

البته اجرای راه اول بسیار عقلانی تر از روش دوم است، زیرا هر کشوری به حمل و نقل سنگین جاده ای محتاج بوده و کشنده های سنگین و فوق سنگین به هیج عنوان از شبکه حمل و نقل جاده ای قابل حذف نیستند.

1411471474339_IMAG1533

این خبر باعث شد تا یادی کنیم از اتوبوس های ماگیروس برقی موجود در کشور که مسافران را از میدان امام حسین تا میدان خراسان و از میدان خراسان تا میدان راه آهن جابجا می کردند.

آیا کشنده های سنگین الکتریکی سوئد نیز به وضع اتوبوس های برقی ما دچار می شوند یا می توانند جایگزین خودروهای سنگین دیزلی شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato