هوآوی به خاطر نقض پتنت 4G از T-Mobile شکایت کرده است

هوآوی به خاطر نقض پتنت 4G از T-Mobile شکایت کرده است

به گفته ی وال استریت ژورنال، شرکت چینی هوآوی به خاطر آنچه که آن را نقض پتنت های شبکه ی وایرلس ۴G خود خوانده، علیه T-Mobile آمریکا اقامه ی دعوی کرده است.

غول چینی صنعت ارتباطات گفته است شرکت تی موبایل بدون پرداخت مبلغی به این شرکت، مدتی است از فناوری شبکه ی ثبت شده ی این شرکت در حال استفاده بوده. هوآوی ادعا می کند پیش از این، پیشنهاد اعطای لایسنس پتنت های خود را داده، اما دو نهاد یاد شده بر سر این مجوز به توافقی نرسیده اند.

گفتنی است تی موبایل تنها شرکتی نیست که هوآوی اخیراً علیه آن اقامه ی دعوی کرده است؛ این شرکت که اکنون به سومین تولید کننده ی بزرگ تلفن هوشمند در دنیا بدل شده، دو ماه پیش نیز به خاطر استفاده از ۱۱ پتنت استاندارد اولیه، از سامسونگ شکایت کرد. به نقل از رسانه ها به نظر می رسید این شکایت نتیجه ی بی حاصل ماندن توافق های اعطای لایسنس بوده است که طی آنها هوآوی اظهار داشته بود سامسونگ به خاطر استفاده از دارایی های معنوی اش مبلغی به این شرکت پرداخت نکرده است.

از طرف دیگر این اولین باری نیست که هوآوی و تی موبایل با یکدیگر رودررو شده اند. دو سال پیش، تی موبایل در دادگاه فدرال آمریکا شکایتی به ثبت رساند مبنی بر اینکه هوآوی اطلاعات محرمانه ی داد و ستد هایش پیرامون یک ربات تست تلفن هوشمند به نام Tappy را به سرقت برده است. این شکایت هنوز در مرحله ی طی مراحل قانونی قرار دارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato