با Modobag آشنا شوید؛ چمدانی که شما را در کوتاه ترین زمان به پرواز می رساند

با Modobag آشنا شوید؛ چمدانی که شما را در کوتاه ترین زمان به پرواز می رساند

وقتی تنها چند دقیقه به بلند شدن هواپیمایی که قرار است با آن سفر کنید باقی مانده باشد، معمولا به هر روشی برای کنار زدن ازدحام جمعیت و رسیدن به گیت مورد نظرتان فکر می کنید و تنها وسیله ای که برای این منظور به ذهنتان خطور نمی کند چمدان شماست.

در این مطلب قصد داریم شما را با ایده ای مبتکرانه به نام Modobag آشنا کنیم که در واقع ترکیبی از یک اسکوتر موتوردار و چمدان برای لباس های شماست. این چمدان قادر است با بیشینه سرعت ۱۲ کیلومتر بر ساعت شما را حمل کند و یک سیستم ترمز دو چرخ هم برایش در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید. اگر در این حین هم تصمیم به شارژ موبایل یا دیگر گجت های همراهتان گرفتید می توانید از پورت های شارژ USB این چمدان استفاده نمایید.

در داخل بدنه این محصول یک موتور الکتریکی ۲۰۰ واتی جای گرفته که از باتری های لیتیومی کار گذاشته شده درون آن تغذیه می کند. Modobag با هر بار شارژ می تواند مسافتی در حدود ۹ کیلومتر را طی کند که این رقم نیز براساس بیشینه وزن ۸۱ کیلوگرم برای سرنشین تعیین شده و قطعا با افزایش وزن فرد کوتاه تر می گردد.

وزن کلی این چمدان برابر با ۸ کیلوگرم عنوان شده و ابعادش به اندازه ایست که درون محفظه های بالای سر شما درون هواپیما جا می گیرد. شرکت سازنده ادعا کرده که این محصول سازگاری لازم را با استانداردهای تعیین شده از سوی اداره امنیت حمل و نقل و همچنین اداره هوانوردی آمریکا دارد.

ایده ای بی سرانجام

این چمدان قطعا می تواند حرکت کردن در سالن های بزرگ فرودگاهی را برای مسافران راحت تر نماید اما در واقعیت هیچ کارایی یا فایده ای ندارد. حتما می دانید با چمدانی که درون خود یک منبع تغذیه داخلی دارد نمی شود از گیت های امنیتی فرودگاه عبورد کرد. از طرفی اگر کادر امنیتی فرودگاهی فردی را در حال حرکت روی یک اسکوتر درون سالن ببینند قطعا وی را مورد بازجویی و مواخذه قرار خواهند داد.

قیمت اولیه تعیین شده برای این چمدان متحرک در کمپین Indiegogo برابر با ۹۹۵ دلار اعلام شده و طبق اعلام شرکت سازنده اش، خریداران می توانند در ژانویه سال آینده آن را تحویل بگیرند.

گفتنی است که تا کنون نیمی از مبلغ تعیین شده برای تولید انبوه Modobag تامین شده و هنوز یک ماه دیگر برای رسیدن به موفقیت باقیست. شرکت سازنده اعلام نموده برای تولید این چمدان تنها به ۵۰ هزار دلار نیاز دارد که به یقین رقم پایینی است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato