چگونه یک حساب کاربری توییتر را تأیید کنیم؟

همانطور که می دانید، چندی پیش توییتر اعلام کرد که در این شبکه ی اجتماعی قابلیت تأیید حساب کاربری (درج یک نشان آبی بعد از نام کاربری) را برای تمامی کاربران در دسترس قرار داده است.

البته همه افراد نمی توانند از چنین امکانی استفاده کنند. برای کسب این نشان از توئیتر، لازم است که از شرایط خاصی برخوردار باشید. به عنوان مثال دارا بودن یک ایمیل یا شماره تلفن تأیید شده، سایت ها و نشریاتی که به شناخت شما کمک کنند و مطرح بودن در زمینه موسیقی، بازیگری، سیاسی، مذهبی، روزنامه نگاری، ورزشی، تجاری و سایر زمینه هایی که مورد توجه عموم مردم هستند، می توانند روند تأیید حساب کاربری شما را تسریع بخشند.

اگر تمام شرایط لازم برای تأیید حساب کاربری تان را دارید، در این مقاله نحوه انجام این کار را به صورت قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد. پیش از آنکه مراحل را با یکدیگر مرور کنیم، توجه داشته باشید که ما هم هنوز یک حساب تأیید شده در توییتر نداریم.

همچنین دستور العمل هایی که در ادامه برای شما گفته می شود هرگز تضمین کننده ی تأیید حساب کاربری تان نخواهد بود، اما در صورت عدم تأیید توسط توییتر می توانید چند مرتبه دیگر نیز درخواست تان را از طریق پر کردن یک فرم برای این شبکه اجتماعی بفرستید. فراموش نکنید که داشتن نشان آبی در توییتر تأثیری در بهتر و شادتر بودن یا محبوب تر شدن تان میان مردم نخواهد داشت.

Verification یا تایید حساب کاربری به چه معناست؟

با این خصوصیت کاربران می توانند بفهمند که حساب کاربری توییتر شما:

 • مورد توجه عموم مردم است
 • موثق و قابل اعتماد است

پیش از این، نشان تأیید توییتر برای جدا کردن حساب کاربری افراد و کمپانی های مشهور از دیگر حساب های جعلی و همچنین برای دسترسی آسان دیگر کاربران به این حساب ها به کار گرفته می شد. اما حالا حساب هایی که دنبال کنندگان زیادی داشته و توئیت های ویژه ای در موضوعات مختلف انجام می دهند، می توانند نشان آبی تأیید توییتر را دریافت کنند.

در واقع پیش از این تأییدیه ی توییتر به عنوان یک نشان اعتبار به شمار می رفت و هر کسی قادر به دریافت آن نبود. بدین معنا که تنها در صورت توجه توییتر به شما و فعالیت تان، واجد شرایط دریافت نشان آبی می شدید. اما حالا همه چیز تغییر کرده است. هر کس می تواند با ارسال فرم خود، برای دریافت نشان تأیید درخواست دهد.

چگونه می توانیم حساب توییتر خود را تأیید کنیم؟

1- پیش از هر چیز باید مشخص کنید که حساب کاربری تان مورد توجه عموم مردم هست یا خیر؟ همین مورد و تلاش برای اثبات این موضوع می تواند کاری طاقت فرسا باشد. اما اگر با نشریات آنلاین فراوانی در ارتباط بوده و می توانید هویت خود را از طریق اتصال به دیگر پروفایل های معتبر خود در دیگر سرویس ها اثبات کنید، باید بگوییم که بخت با شما یار است.

2- در رایانه خود وارد حساب کاربری توییترتان شده و از بالای صفحه روی Edit Profile کلیک کنید. در این جا مطمئن شوید که جزئیات زیر را به درستی پر کرده باشید:

 • مطمئن شوید که نام شما همان اسم واقعی تان است (اگر از نام مستعار معتبری برای خود استفاده می کنید قادر به استفاده از آن نیز هستید).
 • یکی از عکس های خود را که شامل نمایی واضح از چهره ی تان است به عنوان عکس پروفایل انتخاب کنید.
 • برای هدر حساب کاربری خود یک تصویر مناسب انتخاب کنید.
 • یک بیوگرافی (معرفی نامه) مختصر و مفید بنویسید.
 • آدرس سایت مربوط به کارتان را وارد کنید.
 • تاریخ تولد خود را ذکر کنید.

twitter-bio

3- پس از کامل کردن موارد بالا و حصول اطمینان از درستی آن ها، تغییرات اعمال شده را با کلیک روی گزینه ی Save Changes ذخیره کنید.

4- سپس روی تصویر بند انگشتی پروفایل خود در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه کلیک کرده و بعد گزینه ی Settings را انتخاب کنید.

5- در این بخش لازم است که تغییرات زیر را انجام دهید:

 • شماره ی تلفن همراه خود را تأیید کنید.
 • آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.

احتمالاً هنگام ثبت نام در این شبکه ی اجتماعی آدرس ایمیل خود را وارد و سپس تأیید کرده اید. اما انجام دوباره ی این کار می تواند عمل خوبی برای بررسی دوباره ی موارد بالا باشد.

Twitter-Settings

برای بررسی شماره تلفن همراه خود به بخش موبایل در منوی چپ رفته و شماره تلفن خود را وارد کنید. پس از آن پیامکی حاوی یک کد 6 رقمی برای شما ارسال می شود. در پایان با وارد کردن این ارقام در مکان صحیح، شماره تلفن همراه تان تأیید می شود.

Twitter-Settings-mobile

6- در قسمت تنظیمات به بخش Security and Privacy رفته و سیستم توییت های خود را به Public (عمومی) تغییر دهید.

Twitter-Settings-privacy

با انجام تمامی مراحل بالا، حالا باید آماده ی ارسال حساب کاربری خود برای تأیید و دریافت نشان آبی شوید.

7- با کلیک روی این فرم درخواست خود برای تأیید حساب کاربری تان را به توییتر ارسال کنید.

8- پیش از پر کردن فرم، مطمئن باشید که از حساب کاربری مورد نظرتان برای تأیید شدن خارج نشده اید.

request-to-verify-account

9- پس از آن باید حداقل آدرس دو سایتی که به شناسایی شما کمک می کند را وارد کنید (به عنوان مثال می توانید سایتی که در آن مشغول به نوشتن هستید را به همراه صفحه ی اصلی پروفایل خود وارد کنید). علاوه بر این باید در طی حداقل 500 کلمه توضیح دهید که برای چه باید حساب کاربری تان تأیید شود.

verify-twitter-account

10- روی گزینه ی Next کلیک کرده، اطلاعات وارد شده را به صورت دقیق بررسی کنید و سپس در صورت اطمینان از موارد ذکر شده روی گزینه ی Confirm کلیک کنید تا درخواست شما ارسال شود.

پس از انجام این کار، حالا باید منتظر پاسخ توییتر برای تأیید شدن حساب کاربری تان بنشینید.

توجه داشته باشید که

 • توییتر پس از انجام بررسی های خود از طریق ارسال ایمیل به شما پاسخ خواهد داد.
 • اگر در خواست شما مورد قبول واقع نشد، پس از گذشت 30 روز از ارسال ایمیل می توانید مجدداً برای دریافت نشان آبی اقدام کنید.
 • نشان تأیید آبی پس از نام شما در تمام بخش های توییتر، حتی در قسمت جستجو، نمایان می شود.
 • حساب های کاربری ای که به صورت جعلی از نشان آبی در عکس پروفایل یا هدر خود استفاده می کنند، نه تنها قادر به دریافت تأییدیه توییتر نیستند بلکه در معرض تعلیق دائمی حساب کاربری شان قرار دارند.
 • اگر دسته و موضوعیت حساب کاربری توییتر خود را تغییر دهید، ممکن است نشان تأیید خود را نیز از دست بدهید.
 • دریافت نشان تأیید هرگز به معنای عقد قرارداد با توییتر نیست.

مطالب مرتبط

با حکم وزیر ارتباطات، ساماندهی شبکه های اجتماعی به سازمان تنظیم مقررات محول شد

ساماندهی شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان موبایلی از جمله مصوبات شورای عالی فضای مجازی است که وظیفه ی انجام آن به وزارت ارتباطات محول شده بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز این مسئولیت را به رگولاتور محول کرده است. به این ترتیب دکتر عمیدیان، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و... ادامه مطلب

امکان ارسال توییت های 280 کاراکتری برای اکثر کاربران توییتر فراهم شد

توییتر که در چند هفته اخیر در حال تست محدودیت 280 کاراکتری برای توییت های ارسالی از طریق پلتفرم خود بود، اعلام کرده از فرایند آزمایش رضایت داشته و اکنون برای بیشتر کاربران سراسر دنیا، محدودیت 140 کاراکتر توییت ها را به 280 عدد افزایش داده. همچنین کمپانی مذکور افزوده که تعداد توییت های انگلیسی... ادامه مطلب

جهرمی: مسئول فیلترینگ نیستم اما می‌گویم که خبری از مسدودسازی اینستاگرام نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه خبری خود با ایسنا اظهار داشته که شخص او مسئول فیلترینگ تلگرام نیست و نمی‌تواند درباره فیلتر شدن یا نشدن شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام نظری بدهد اما با این حال تاکید کرده که در حال حاضر خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست. جهرمی گفته که باید از مسئول فیلترینگ... ادامه مطلب

چگونه طول عمر قطعات رایانه ای آسیب پذیر را افزایش دهیم؟

در حالت ایده آل رایانه شخصی شما تا زمانی که به آن نیاز داشته باشید برایتان کار خواهد کرد، مگر آن که بخواهید برای افزایش عملکرد آن را ارتقاء دهید. اما متأسفانه و بر خلاف تصور، عمر قطعات رایانه ای محدود است. به هنگام خراب شدن هر قطعه باید به فکر جایگزین آن باشید و گاهی... ادامه مطلب

مدیر روابط عمومی سابق اپل به استخدام توئیتر درآمد

توئیتر به تازگی ناتالی کِریس، مدیر روابط عمومی سابق اپل را به سمت نایب رئیسی بخش ارتباطات جهانی خود منصوب کرده است. کریس یکی از مدیران بسیار کارآمد اپل محسوب می شد که این کمپانی را در عرضه محصولات مختلفی همچون آیپاد و اپل واچ یاری کرده بود. جک دورسی مدیر عامل توئیتر ساعاتی پیش با انتشار... ادامه مطلب

چگونه فایل ها و پوشه ها را به صورت یک جا تغییر نام دهیم؟

آیا مقدار زیادی فایل دارید که می خواهید نام آن ها را تغییر دهید؟ ساده ترین راه این است که با رفتن روی هر فایل، روی آن راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه ی Rename نامش را تغییر دهید. اما یک راه دیگر نیز وجود دارد. می توانید با دانلود ابزاری به نام ContextReplace فایل ها و پوشه... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x