سرمایه گذاری کلان LG Display برای تولید نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر

سرمایه گذاری کلان LG Display برای تولید نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر

از کره جنوبی خبر می رسد شرکت LG Display می خواهد ۱.۷۵ میلیارد دلار در بخش تولید نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر سرمایه گذاری کند. ظاهراً این تصمیم در راستای افزایش تقاضای بازار مصرف این نوع نمایشگرها برای جایگزینی LCD در اسمارت فون ها و دیگر محصولات الکترونیکی مشابه اتخاذ شده.

در حال حاضر، صفحات OLED انعطاف پذیر در محصولات مختلفی به کار گرفته شده اند، و همان طور که می دانیم LG بزرگ ترین سازنده LCD دنیا به شمار می رود. این شرکت در ساخت صفحات OLED برای تلویزیون و موبایل نیز بسیار فعال بوده، اما همواره رقیب بزرگی را جلوتر از خود می بیند: واحد تولید صفحات نمایش سامسونگ یعنی کمپانی Samsung Display مقام اول ساخت نمایشگرهای OLED موبایل را در سطح جهان در اختیار دارد.

در پاسخ به این وضعیت، LG Display قصد دارد خط تولید جدیدی را برای صفحات نمایش OLED انعطاف پذیر در ابعاد کوچک و متوسط در کره جنوبی راه اندازی نماید. این سایت جدید که E6 نام دارد، تولید انبوه خود را از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز کرده و برآورد می شود ۱۵۰۰۰ قطعه صفحه نمایش در هر ماه تولید نماید.

ظاهراً قرار است در آینده ی صنعت نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر شاهد حضور فعال تر LG Display باشیم، البته کارشناسان معتقدند این سرمایه گذاری کلان با گزارش اخیر کمپانی LG مبنی بر کاهش ۹۱ درصدی سود عملیاتی سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ارتباط زیادی دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato