همکاری گوگل و GSK برای ساخت داروهای بیوالکترونیک

با تأسیس هلدینگ آلفابت، استارتاپ هایی همچون «گوگل اکس»، «فایبر» و «نِست» مجبور شده اند همچون کمپانی های رسمی به حسابرسی مالی بپردازند، و در نتیجه به احتمال زیاد در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنند که نهایتاً به سودآوری مالی منجر شوند.

«Verily» نیز یکی از زیرمجموعه های هلدینگ فوق است که قبلاً آن را با نام «علوم زیستی گوگل» می شناختیم. این شرکت که در حوزه پرهزینه خدمات بهداشتی فعالیت دارد، معمولاً در انتخاب پروژه بسیار احتیاط می کند، اما جدیدترین فعالیت آنها بسیار بلندپروازانه به نظر می رسد.

به گزارش منابع خبری «Verily» قصد دارد با همکاری غول داروسازی بریتانیایی یعنی GlaxoSmithKline (به اختصار GSK) داروهای بیوالکترونیک تولید کنند. این داروها ترکیباتی هستند که قادرند «سیگنال های الکتریکی بدن را دنبال کرده و به درمان بیماری های مزمن بپردازند.»

تحت این قرارداد، هر دو شرکت مبلغ 450 میلیون پوند (715 میلیون دلار) برای تأسیس کمپانی جدیدی با نام «Galvani Bioelectronics» هزینه می کنند. نام این شرکت از اسم دانشمند ایتالیایی قرن هجدهم «لوئیجی آلویسیو گالوانی» گرفته شده، که از پیشگامان علم بیوالکتریک به شمار می رود. او اولین فردی بود که کشف کرد ماهیچه های غورباقه مرده را می توان با استفاده از شوک الکتریکی، فعال کرد.

طبق بیانیه مطبوعاتی GSK مقر اصلی «گالوانی» در انگلستان خواهد بود و مجتمع تحقیقاتی ثانویه ای نیز در سن فرانسیسکو تأسیس می شود که هدف اصلی آن «تحقیق، توسعه و تجاری سازی» علم بیوالکترونیک خواهد بود.

GSK معتقد است بیوداروها می توانند بیماری هایی همچون آرتروز و آسم را درمان کنند، اما در حال حاضر هدف اصلی کمپانی «گالوانی بیوالکترونیکز» تمرکز بر ساخت «ابزار های دقیق مینیاتوری» است تا بتوانند به درمان «اختلالات التهابی، متابولیک و غدد درون ریز» مانند دیابت نوع 2 کمک نمایند.

بدین منظور، GSK کشفیات و پیشرفت های خود در زمینه داروسازی را به صحنه می آورد، و Verily نیز تبحر و تجربه خود در حوزه توسعه وسایل الکترونیکی بسیار کوچک با مصرف برق ناچیز را به کار می بندد.

لازم به ذکر است که در ابتدا کمپانی «گالوانی» به استخدام 30 دانشمند، مهندس و متخصص دست خواهد زد. این نیروها به بررسی فناوری های کنونی هر دو شرکت مادر پرداخته و از پیشرفت ها و دانش دیگر سازمان ها و کمپانی های تحقیق و توسعه نیز بهره خواهند گرفت.

البته قرارداد فوق هنوز توسط سازمان های رگولاتوری مورد تأیید قرار نگرفته، اما هر دو طرف امیدوارند این پروژه تا انتهای سال جاری آغاز به کار نماید.

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی «دیپ مایند» حالا می‌تواند شما را در بازی‌های آتاری شکست دهد

هوش مصنوعی «دیپ مایند» ۵۷ بازی مخصوص آتاری را انجام داده و سپس معیاری برای مهارت‌های یک بازیکن عادی تعیین کرده. این هوش مصنوعی در برخی بازی‌ها، عملکردی بهتر از یک بازیکن عادی داشته است.سیستم توسعه یافته توسط دیپ مایند، «Agent57» نام دارد. این سیستم در بازی‌هایی مانند Pitfall ، Montezuma's Revenge و Solaris عملکردی بهتر از... ادامه مطلب

آلفابت از پروژه تایدال ایکس برای حفاظت از اقیانوس و ماهی‌ها رونمایی کرد

کمپانی مادر گوگل به نام آلفابت چندین بخش مختلف برای تحقیق و توسعه دارد. یکی از بخش‌های این کمپانی که پروژه‌های بلندپروازانه را پیش می‌برد، تایدال ایکس نام دارد. این بخش اخیرا توانسته سیستم تشخیص رفتار ماهی‌ها را فراهم کند تا در آینده بتواند از محیط‌زیست دریایی، حفاظت کند.پروژه تایدال ایکس (Tidal X) با هدف... ادامه مطلب

آلفابت به چهارمین شرکت آمریکایی با ارزش بازار یک تریلیون دلار تبدیل شد

آلفابت (کمپانی مادر گوگل) به ارزش بازار 1 تریلیون دلار دست یافت و به چهارمین شرکت آمریکایی تبدیل شد که به این رقم باورنکردنی دست می یابد.این خبر در حالی منتشر می شود که کمپانی آلفابت دوره گذار را پشت سر می گذارد. اواسط آذر ماه امسال «لری پیج» و «سرگئی برین»، بنیانگذاران گوگل از... ادامه مطلب

۲۴۲ میلیون دلار پاداش ترفیع؛ ساندار پیچای در مسیر باشگاه میلیاردرها

پیچای در پنج سال گذشته حدود یک میلیارد دلار در قالب سهام دریافت کرده تا به یکی از پر درآمدترین مدیران دنیای فناوری تبدیل شود.ساندار پیچای اوایل ماه جاری و در پی کناره گیری «لری پیج» و «سرگئی برین»، بنیانگذاران گوگل از سمت های خود در آلفابت، به عنوان مدیرعامل این کمپانی منصوب شد. حالا... ادامه مطلب

آغاز عصر سوم گوگل؛ با مدیریت ساندار پیچای بر آلفابت، گام بعدی چه خواهد بود؟

اخیراً در اخبار خواندیم که ساندار پیچای قرار است از این پس به عنوان مدیر عامل کمپانی مادر گوگل، آلفابت، عمل کند و این خبر به شکلی بسیار غافلگیرکننده منتشر شد.از منظر کاملاً فنی، حالا که آلفابت صاحب مدیر عاملی جدید شده، در لحظه‌ای به سر می‌بریم که از آغاز یک عصر کاملاً جدید حکایت... ادامه مطلب

لری پیج همان دکتر منهتن دنیای فناوری است

دو دهه قبل گاراژی معمولی در آمریکا شاهد شکستن تخم یک اژدها بود. دو دانشجوی تیزهوش ۲۱ سال از بهترین سال های عمرشان را صرف پرورش این اژدها کردند اما دیشب لحظه جدایی آنها بود و حالا اژدها دیگر  باید روی پای خودش بایستد.این اژدها همان گوگل است که سال ۱۹۸۸ در منلو پارک سر از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟