دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

همکاری گوگل و GSK برای ساخت داروهای بیوالکترونیک

با تأسیس هلدینگ آلفابت، استارتاپ هایی همچون «گوگل اکس»، «فایبر» و «نِست» مجبور شده اند همچون کمپانی های رسمی به حسابرسی مالی بپردازند، و در نتیجه به احتمال زیاد در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنند که نهایتاً به سودآوری مالی منجر شوند.

«Verily» نیز یکی از زیرمجموعه های هلدینگ فوق است که قبلاً آن را با نام «علوم زیستی گوگل» می شناختیم. این شرکت که در حوزه پرهزینه خدمات بهداشتی فعالیت دارد، معمولاً در انتخاب پروژه بسیار احتیاط می کند، اما جدیدترین فعالیت آنها بسیار بلندپروازانه به نظر می رسد.

به گزارش منابع خبری «Verily» قصد دارد با همکاری غول داروسازی بریتانیایی یعنی GlaxoSmithKline (به اختصار GSK) داروهای بیوالکترونیک تولید کنند. این داروها ترکیباتی هستند که قادرند «سیگنال های الکتریکی بدن را دنبال کرده و به درمان بیماری های مزمن بپردازند.»

تحت این قرارداد، هر دو شرکت مبلغ 450 میلیون پوند (715 میلیون دلار) برای تأسیس کمپانی جدیدی با نام «Galvani Bioelectronics» هزینه می کنند. نام این شرکت از اسم دانشمند ایتالیایی قرن هجدهم «لوئیجی آلویسیو گالوانی» گرفته شده، که از پیشگامان علم بیوالکتریک به شمار می رود. او اولین فردی بود که کشف کرد ماهیچه های غورباقه مرده را می توان با استفاده از شوک الکتریکی، فعال کرد.

طبق بیانیه مطبوعاتی GSK مقر اصلی «گالوانی» در انگلستان خواهد بود و مجتمع تحقیقاتی ثانویه ای نیز در سن فرانسیسکو تأسیس می شود که هدف اصلی آن «تحقیق، توسعه و تجاری سازی» علم بیوالکترونیک خواهد بود.

GSK معتقد است بیوداروها می توانند بیماری هایی همچون آرتروز و آسم را درمان کنند، اما در حال حاضر هدف اصلی کمپانی «گالوانی بیوالکترونیکز» تمرکز بر ساخت «ابزار های دقیق مینیاتوری» است تا بتوانند به درمان «اختلالات التهابی، متابولیک و غدد درون ریز» مانند دیابت نوع 2 کمک نمایند.

بدین منظور، GSK کشفیات و پیشرفت های خود در زمینه داروسازی را به صحنه می آورد، و Verily نیز تبحر و تجربه خود در حوزه توسعه وسایل الکترونیکی بسیار کوچک با مصرف برق ناچیز را به کار می بندد.

لازم به ذکر است که در ابتدا کمپانی «گالوانی» به استخدام 30 دانشمند، مهندس و متخصص دست خواهد زد. این نیروها به بررسی فناوری های کنونی هر دو شرکت مادر پرداخته و از پیشرفت ها و دانش دیگر سازمان ها و کمپانی های تحقیق و توسعه نیز بهره خواهند گرفت.

البته قرارداد فوق هنوز توسط سازمان های رگولاتوری مورد تأیید قرار نگرفته، اما هر دو طرف امیدوارند این پروژه تا انتهای سال جاری آغاز به کار نماید.

منبع:
Engadget
برچسب ها

مطالب مرتبط

ساخت سوزن‌های انفجاری مغناطیسی که دریافت خون از بیماران را راحت تر می‌کنند

کمپانی Verily که پیش از این به عنوان «علوم زیستی-Life Science» زیر نظر گوگل کار می‌کرد، چند سالی است سعی دارد راهی جدید برای خونگیری بدون درد بیابد. اکنون این شرکت موفق شده که سیستم جدیدی طراحی کند تا با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک، از کاربران خون بگیرد. این سوز‌ن‌های ریز، خاصیت مغناطیسی داشته و... ادامه مطلب

همکاری نیکون و Verily برای مبارزه با بیماری های چشم مرتبط با دیابت

حدوداً یک سال پیش بود که در دیجیاتو خبری در رابطه با معرفی بخش سلامت آلفابت با عنوان «Verily» منتشر کردیم. حال نیکون از همکاری خود با «Verily» گزارش می دهد و اذعان کرده که تیمی را برای توسعه روش های تشخیص بیماری های چشمی مرتبط با دیابت تشکیل داده اند.«ورم شبکیه» و «رتینوپاتی دیابتی» از... ادامه مطلب

مرکز علوم زیستی گوگل، ساعت هوشمندی را برای اهداف تحقیقاتی معرفی کرد

گوگل سرانجام یک ساعت هوشمند ساخت، اما شاید آنطور که شما انتظار داشته اید نباشد. «وریلی» (Verily) به عنوان مرکز سلامت زیر نظر کمپانی آلفابت اخیراً از ساعتی با نام Study Watch رونمایی کرده که برای مقاصد تحقیقاتی طراحی شده و قادر است اطلاعات مفید و داده های پیچیده ای را جمع آوری کند.گفتنی است یکی از... ادامه مطلب

آلفابت و جذب سرمایه ۸۰۰ میلیون دلاری برای فعالیت در زمینه فناوری زیستی

علوم زیستی و توسعه فناوری های مرتبط با سلامتی انسان همواره یکی از موضوعات مورد علاقه گوگل بوده است. زیرشاخه Life Sciences این شرکت بعدها به Verily تغییر نام داد و به زیر چتر مدیریتی آلفابت درآمد. حال خبر رسیده که یک شرکت سنگاپوری حاضر شده مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار را خرج پروژه های تحقیقاتی این استارت... ادامه مطلب

آلفابت و کنترل جمعیت پشه های بیماری زا با رهاسازی 20 میلیون پشه در کالیفرنیا

شرکت «Verily» از زیرمجموعه های کمپانی آلفابت، قصد دارد در طول تابستان 20 میلیون پشه مهاجم «Aedes Aegypti» که در طبیعت ناقل ویروس هایی نظیر زیکا و دِنگی (تب استخوان شکن) هستند را در یکی از شهرهای کالیفرنیا رهاسازی کند.البته این پشه ها همگی نر بوده و ساکنین شهر «Fresno» را نیش نمی زنند (همان... ادامه مطلب

آلفابت « Verily» را معرفی کرد؛ بخشی مستقل که بر سلامت کاربران تمرکز می کند

امروز صرفا توسط یک ویدیو، آلفابت «Verily» را معرفی کرد که البته بخش جدیدی نیست. این قسمت پیش از این نیز تحت عنوان «علوم زیستی - Life Sciences» زیر نظر گوگل X کار می کرد. آزمایشگاه اکس پس از رونمایی از ساختار جدید، زیر نظر آلفابت رفت و بخش علوم زیستی هم تا به امروز یکی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x