برای اولین بار آیفون های اپل خطای عملکرد بیشتری نسبت به موبایل های اندرویدی داشته اند

برای اولین بار آیفون های اپل خطای عملکرد بیشتری نسبت به موبایل های اندرویدی داشته اند

سازمان آماری Blancco Technology Group به تازگی گزارشی در رابطه با «عملکرد و سلامتی دستگاه های موبایل» در سه ماهه دوم سال جاری میلادی منتشر کرده است که براساس میزان خرابی این موبایل ها به دست آمده است. مهم ترین نکته درباره گزارش سازمان مورد اشاره این است که طی ماهه اخیر، ۵۸ درصد از دیوایس های iOS با خطا در عملکرد مواجه شده اند که تا دو برابر نسبت به آمار سه ماهه نخست بیشتر است.

در همین حال، طی سه ماهه دوم ۲۰۱۶ نزدیک به ۳۵ درصد از موبایل های اندرویدی با خطای عملکرد مواجه گشته اند که نشان می دهد برای نخستین بار در تاریخ گزارش های این سازمان و نیز موبایل های هوشمند، دیوایس های iOS بیشتر از دستگاه های اندرویدی با مشکل مواجه شده اند.

در بین دستگاه های اهالی کوپرتینو، آیفون ۶ با خطای عملکرد در ۳۰ درصد از واحدها، بیشترین مشکلات را برای کاربرانش به همراه آورده است. بعد از آن نیز موبایل های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس به ترتیب نرخ خطایی برابر با ۲۳ و ۱۴ درصد داشته اند.

از طرف دیگر و در بخش اندروید، نزدیک به ۲۶ درصد از خطاهای سیستم عامل اهالی مانتین ویو روی موبایل های تولید شده از سوی سامسونگ رویت گشته. بعد از این غول کره ای، کمپانی های چینی Lenovo و LeTV مشترکاً در مقام دوم قرار گرفته اند و موتورولا هم در جایگاه سوم به چشم می خورد. ناگفته نماند که پر اشکال ترین موبایل اندرویدی، Le S1 با نرخ خطای ۱۰ درصد بوده است.

۶۵ درصد از دیوایس های iOS که با مشکلی طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی مواجه شده اند، خطایی مربوط به کرش اپلیکیشن ها داشتند. علاوه بر این ۱۱ درصد از خطاها مربوط به مشکلات وای فای، ۴ درصد مربوط به استفاده از هدست و ۴ درصد دیگر مربوط به دیتای موبایل بوده است.

در عین حال، به نظر می رسد اصلی ترین مشکلات اندرویدی ها با دوربین و شارژ باتری بوده که هردوی آنها سهمی ۱۰ درصدی را به خود اختصاص داده اند. ۷ درصد دیگر از مشکلات نیز مربوط به نمایشگر لمسی این دستگاه ها بوده است.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato