اپل در زمان عرضه رسمی آیفون 7 با کمبود دستگاه مواجه خواهد شد

اپل در زمان عرضه رسمی آیفون 7 با کمبود دستگاه مواجه خواهد شد

همان طور که می دانید، آیفون ۷ ماه آینده وارد بازار خواهد شد، اما شاید این موبایل سریعاً به دست همه طرفدارانش نرسد. به گزارش Nikkei اپل با کمبودهایی در زنجیره تأمین مواجه شده و ساخت برخی از قطعات مورد نیاز آنها دشوارتر از حد انتظار بوده است.

ظاهراً تأمین کنندگان اصلی کوپرتینویی ها در تهیه ماژول دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس و بلندگوهای ضدآب به کار رفته در هر دو مدل این اسمارت فون با مشکلات زیادی مواجه شده و از زمان بندی اولیه بسیار عقب افتاده اند.

یکی از منابع مطلع در این باره به Nikkei می گوید: «اگر اپل بخواهد به برنامه همیشگی برای معرفی نسل آتی موبایل هایش پایبند باشد، احتمالاً در ابتدای کار با کمبود دستگاه مواجه می شود، زیرا برخی از تأمین کنندگان قطعات هنوز به دنبال راه حلی برای جبران کمبود تولیدشان هستند.»

البته نکته دیگری که باید در این رابطه مد نظر داشت، این است که آیا تقاضا برای آیفون های جدید به اندازه نسل قبلی خواهد بود یا خیر. می دانید که فروش این تلفن همراه نسبت به سال قبل کاهش زیادی داشته و با توجه به اینکه آیفون ۷ تحولی بنیادین نسبت به سری قبلی را تجربه نکرده، شاید روند افت فروش این محصول تداوم یابد.

البته با توجه به سابقه فعالیت «تیم کوک» در بخش زنجیره تأمین کمپانی مذکور، می توان انتظار داشت که کوپرتینویی ها بتوانند با کمبود قطعات به راحتی کنار بیایند، ضمن اینکه Nikkei می گوید احتمالاً سفارش قطعات از سوی اپل در سال جاری تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

به هر حال، آنهایی که می خواهند جزء اولین دارندگان آیفون ۷ باشند، بهتر است به جای برنامه ریزی برای صف کشیدن جلوی فروشگاه های اپل در روز عرضه رسمی، زودتر آن را پیش خرید کنند تا با اتمام زودهنگام این موبایل پرطرفدار روبرو نشوند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato