جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

ماجراجویی های فراموش نشدنی؛ معرفی بهترین بازی های پلتفرمر رایگان برای موبایل

بازیسازان همچنان از میراثی که نینتندو از دهه 80 بر جای گذاشته استفاده می کنند. از بازه ای حرف می زنیم که این کمپانی با انتشار Donkey Kong، توانست پایه ای ترین مکانیزم های سبک پلتفرمر را به وجود بیاورد. فکر کنیم تمامی بازیکن ها با این گونه عناوین آشنایی داشته باشند؛ شخصیت اصلی باید استفاده از پرش چالش های موجود را پیش رو بگذارد.

ماریو را فراموش کرده اید؟ بیشتر عناوین این فرنچایز پلتفرمر هستند. ما هم امروز تصمیم گرفتیم همین سبک را هدف قرار دهیم و بهترین بازی های پلتفرمر رایگان برای موبایل را معرفی کنیم. اگر دوست دارید ماجراجویی به رنگ نوستالژیک داشته باشید، مقاله امروز را از دست ندهید.

Rayman Adventures

Rayman

شاید اسمارت فون ها هیچگاه نتوانستند رنگ پلتفرمرهای معروف نینتندو را به خود ببینند، ولی با وجود ریمن و سونیک جای خالی ماریو چندان احساس نمی شود. پس از بازگشت مقتدرانه این شخصیت دوست داشتنی با Rayman Origins، کمپانی معروف یوبیسافت تصمیم گرفت تا از محبوبیت این کاراکتر استفاده کرده و او را به میهمانی پلتفرم های بیشتری بفرستد.

به همین ترتیب شاهد عناوین موبایلی با محوریت ریمن بودیم که Rayman Adventures را می توانیم آخرین آن ها قلمداد کنیم. مکانیزم های گیم پلی ماجراجویی های ریمن همانند عناوین پیشین این فرنچایز برای اسمارت فون ها است و بازیکن قابلیت کنترل حرکت پروتاگونیست بازی را ندارد. بنابراین باید با پرش های مناسب او را از خطرات احتمالی فراری دهید.

شاهکار تنها واژه ای است که می توانیم پیرامون بخش دیداری ریمن های امروزی بگوییم. خوشبختانه همین روند با ماجراجویی های ریمن ادامه پیدا کرده و رنگ بندی دلربای بازی موجب می شود تا احساس کنید که به تماشای چندین تابلو نقاشی نشسته اید. اگر دوست دارید بار دیگر با ریمن و دوستانش سفری شادی آور داشته باشید، ماجراجویی های ریمن را از دست ندهید.

Rayman Adventures
 • Rayman Adventures
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Ubisoft
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 130 / 97 مگابایت
دانلودBadland 2

badland 2

ضمن پوزش از یوبیسافت و شاهکارش، لقب هنری ترین عنوان لیست را باید به Badland 2 بدهیم؛ رنگ بندی محیط و نورپردازی ورای استانداردهای عناوین اسمارت فون ها هستند. این زیبایی تا جایی پیش می رود که هر از چندگاهی ناخواسته بازی را رها کرده و تنها به محیط ها خیره می شوید. بزرگ نمایی نمی کنیم، به بعضی اسکرین شات ها نگاهی بیاندازید تا به حرف ما پی بریم.

نکته جالب اینجاست Badland 2 عین این که از دیدگاه دیداری یک هنر ناب است، بسیار هم مرموزانه با بازیکن رفتار می کند. نمی دانید شخصیت اصلی کیست یا به کجا می رود، تنها باید با هدایت او و عبور از تله های موجود به منطقه های جدیدی بروید. برای کنترلر کاراکتر پرنده مانند بازی هم کار سختی پیش رو ندارید؛ صفحه لمسی به دو بخش چپ و راست تقسیم شده و با ضربه زدن به هر قسمت به سمتی که می خواهید پرواز می کنید.

BADLAND 2
 • BADLAND 2
 • قیمت: اندروید - رایگان / آی او اس - 3.99 دلار
 • سازنده: Frogmind
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 113 / 88 مگابایت
دانلودCristiano Ronaldo: Kick'n'Run

ronaldo - runner game

با اطمینان می توانیم بگوییم Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run بهترین عنوان موبایل با محوریت یک فوتبالیست است. با وجود این که سبک رانر این روزها تازگی گذشته را ندارد ولی استودیو سازنده توانسته با پرداخت مناسب به ایده های خود کلیشه ها را از ساخته اش دور کند.

Kick'n'Run به بازیکن قابلیت هدایت رونالدو را داده و او باید با عبور از چالش های پیش رو بیشترین امتیاز ممکن را به دست بیاورد. انیمیشن روان کاراکتر، توانایی پرتاب توپ به سمت سیبل ها، موسیقی هیجانی و پاداش های گوناگون از المان های مثبت Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run به شمار می روند.

Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run
 • Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Hugo Games A/S
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 98.6 / 51 مگابایت
دانلودSonic Dash 2: Sonic Boom

sonic

شاید اسمارت فون ها هیچگاه نتوانستند رنگ پلتفرمرهای معروف نینتندو را به خود ببییند، ولی با وجود ریمن و سونیک جای خالی دانکی کونگ چندان احساس نمی شود. پس از انتظارات گوناگون، سرانجام کمپانی سگا با Sonic Generation بار دیگر نشان داد که سریع ترین خارپشت دنیا کیست.

Sonic Dash هم توانسته خاطراتی که با سونیک داشتیم را این بار روی اسمارت فون ها زنده کند. این عنوان از بخش رانر عناوین این فرنچایز الهام گرفته است؛ طی مسیری شخصیت های دنیای سونیک را هدایت کرده و از چالش ها نجات دهید. راستی گرفتن حلقه های معروف را هم فراموش نکنید.

Sonic Dash 2: Sonic Boom
 • Sonic Dash 2: Sonic Boom
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: SEGA
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 98.8 / 56 مگابایت
دانلودVector 2

vector 2

از وجود بازی های رانر تعجب کردید؟ چون این سبک خود به عنوان زیرمجموعه های پلتفرمر به شمار می رود، بنابراین به این گونه بازی ها هم پرداخته ایم. پس از یک تجربه پارکورمانند هیجان انگیز، استودیو NEKKI با قسمت دوم Vector آمده تا بازیکن ها را به ماجراجویی متفاوتی برسد.

گیم پلی Vector 2 مشابه گذشته بوده و با ترکیبی از حرکات پارکور و سبک رانر مواجه هستید. خوشبختانه وجود مکانیزم های جدید و استفاده درست از رنگ های تاریک موجب شده تا وکتور 2 همانند عنوان پیشین جذابیت های گوناگونی داشته باشد. اگر خواهان بازی متفاوت هستید، ساخته استودیو NEKKI را از دست ندهید.

Vector 2
 • Vector 2
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: NEKKI
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 141 / 95 مگابایت
دانلودSuper Phantom Cat

cat

این که گفتیم کاربرهای اسمارت فون ها به عناوین ماریو یا دانکی کونگ نیاز چندانی ندارند تنها به وجود سونیک و ریمن باز نمی گردد. هر از چندگاهی عناوین پلتفرمری برای موبایل به انتشار می رسند که از نمونه های کنسولی چیزی کم نداشته و تجربه ای فراموش نشدنی را به مخاطب هدیه می دهند. Super Phantom Cat یکی از همین بازی ها است که گیم پلی مشابه ماریوهای قدیمی دارد.

Super Phantom Cat به بازیکن نقش گربه ای را می دهد که می خواهد ابرقهرمان شود. بنابراین با کمک به او باید شخصیت داستان را به آرزو دیرینه اش برسانید. جذاب ترین بخش Super Phantom Cat به ترکیب درست المان های نوستالژیک با استانداردهای امروزی باز می گردد. شاید بازی مشابه ماریوهای پیشین باشد ولی استودیو سازنده با اضافه سازی چالش های بیشتر و جدید توانسته تا رنگ و بوی نویی به ساخته خود بدهد.

Super Phantom Cat
 • Super Phantom Cat
 • قیمت: اندروید - رایگان / ای او اس - 1.99 دلار
 • سازنده: Veewo Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 71.5 / 52 مگابایت
دانلودمطالب مرتبط

معرفی بازی Contra Rambo؛ سربازان کوچک

به اسم بازی دقت کردید؟ اولین نکته ای که با برخورد به جدیدترین عنوان Rabo Store به آن پی می برید، نامی است که او برای بازی برگزیده است. Contra را شاید بازیکن های امروزی نشناسند، اما قدیمی ها حتما با این فرنچایز بسیار محبوب آشنایی دارند. رامبو هم که نیازی به معرفی ندارد. شاید... ادامه مطلب

معرفی بازی Drive Ahead! Sports؛ گلادیاتورها فوتبالیست شدند

برای نمایش قدرت های خود حتما لازم نیست حمام خون به راه بیاندازید؛ این درسی است که Dodreams با ادامه عنوان محبوبش می خواهد به گلادیاتورها یاد دهد. استفاده از ایده های فرعی برای ساخت قسمت های بعدی را می توانیم از معروف ترین روش های ساخت بازی های ویدیویی بنامیم. Assassin's Creed Black Flags... ادامه مطلب

معرفی بازی One Tap Tennis؛ بیایید تجربه های خود را محدود نکنیم

متاسفانه در صنعت بازی های ویدیویی واژه سرگرمی برای برخی از بازیکن ها اشتباه تعبیر شده است. آن ها جای این که از تمامی المان های بازی لذت ببرند، سعی می کنند جذابیت اثر پیش رو را به چند افکت بیشتر محدود نمایند. خوشحالیم عناوینی مانند To the Moon ،Gemini Rue و نمونه های بسیار... ادامه مطلب

معرفی بازی گشت پلیس؛ پیش به سوی عدالت

اگر از کودکان بپرسند که دوست دارید چه شغلی داشته باشید، انتخاب خیلی ها پلیس است. خود ما هم این گونه بودیم و هنوز شعری که برای پلیس ها می خواندند را به یاد داریم. تاکنون فکر کرده اید چرا بعضی از بچه ها به این کار علاقه مند هستند؟ هیجان اغراق شده فیلم ها،... ادامه مطلب

10 بازی فوق العاده که می توانید روی پوشیدنی های اندرویدی تجربه کنید

روز به روز بر تعداد استفاده کنندگان از گجت های پوشیدنی که در راس آن ها ساعت های هوشمند است، افزوده می شود و انواع مختلف این ساعت ها با کارایی متفاوت را شاهد هستیم. خیلی کمتر به این موضوع اشاره شده که از این گجت ها می توان به عنوان یک وسیله ی بازی و... ادامه مطلب

معرفی بازی شاهین؛ بر فراز آسمان

Angry Birds چگونه به موفقیت رسید؟ جدا از ایده درگیری پرندگان با خوک ها که به خاطر آنوفلانزای آن روزها روی محبوبیت بازی تاثیر بسزایی گذاشت، این مکانیزم های ساده گیم پلی ساخته استودیو روویو بودند که موجب استقبال بازیکن ها از این اپلیکیشن شدند. به واسطه طراحی استثنایی مرحله ها، فیزیک فوق العاده خوب،... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x