چرا اپل تمایلی به ارتقاء قابل توجه رم آیفون های آتی ندارد

چرا اپل تمایلی به ارتقاء قابل توجه رم آیفون های آتی ندارد

یکی از نکات مهمی که تاکنون در رابطه با آیفون های آتی مطرح شده، تفاوت رم این دستگاه ها است. براساس اخبار و شایعات مختلف آیفون ۷ به دو گیگابایت رم مجهز خواهد شد و نسخه پلاس آن سه گیگابایت خواهد داشت. در واقع آنطور که در این گزارشات آمده است، دوربین دوگانه ای که اپل روی بدنه آیفون ۷ پلاس تعبیه کرده به رم بیشتری نیاز دارد و به همین خاطر شرکت سازنده چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا کمپانی ساکن کوپرتینو علاقه ای به ارتقاء قابل توجه رم محصولات تولیدی اش ندارد.

موبایل های پرچمدار اندرویدی این روزها دست کم همراه با چهار گیگابایت رم وارد بازار می شوند و حتی برخی شرکت ها آنها را به مقدار بیشتر (شش گیگابایت) نیز مجهز کرده اند. یکی از دلایل این اتفاق البته آن است که آیفون احتمالا به خاطر بهینه سازی های نرم افزاری صورت گرفته روی آن، به میزان بیشتری مموری نیاز ندارد. طبق اطلاعات به دست آمده از برخی بنچمارک ها، آیفون ۶ اس با دو گیگابایت رم از بعضی موبایل ها که دو یا سه برابر این میزان را در خود دارند، سریع تر عمل می کند.

اما دلیل مهم دیگر طبق گزارش DRAMeXchange در این باره، افزایش قیمت رم و سیاست های کلی اپل در رابطه با پایین نگه داشتن هزینه تمام شده تولید آیفون است. Avril Wu مدیر این شرکت، پیرامون همین مساله اظهار داشت: با معرفی رسمی آیفون های جدید در تاریخ هفدهم شهریورماه، کل زنجیره تامین اسمارت فون بازه زمانی بسیار فشرده ای را تجربه خواهد کرد. در عین حال، تقاضا برای قطعات حافظه از سوی برندهای چینی تولید کننده موبایل هم زیاد شده و به همین خاطر بازار DRAM و ناند فلش با مشکلات عدیده ای برای تامین حافظه روبرو هستند.

بالا رفتن تقاضا برای تامین رم آیفون نیز از سویی دیگر به افزایش کلی هزینه تمام شده تولید این موبایل می انجامد که این مساله ابدا خوشایند اپل نیست. بنابراین طبیعی است که شرکت ساکن کوپرتینو تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا بدون افزایش قابل ملاحظه رم، عملکرد بهتری را برای آیفون ۷ به ارمغان بیاورد.

در گزارش DRAMeXchange آمده است که تقاضا برای سرور هم مدتی است رو به فزونی نهاده که این مساله نیز در بالا رفتن قیمت DRAM و کمبود آن در بازار نقش داشته است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato