همه چیز درباره آیفون 13
با بامبو آشنا شوید؛ اولین ربات پشتیبانی کننده از Windows 10 IoT Core مایکروسافت

با بامبو آشنا شوید؛ اولین ربات پشتیبانی کننده از Windows 10 IoT Core مایکروسافت

مدیر عامل اینتل در جریان نشست توسعه دهندگان این شرکت پلتفرم تازه ای به نام Joule را معرفی کرد که از نسخه ویژه ویندوز برای دستگاه های کوچک موسوم به  Windows 10 IoT Core پشتیبانی می کند.

آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ همانطور که احتمالا در خبرها خوانده اید در برگیرنده بهبودهای عملکردی قابل توجهی است و همزمان پیشرفت های خوبی از نظر پشتیبانی اپلیکیشن ها، تجربه نصب و مواردی از این دست در آن اعمال شده است.

در همین راستا نیز مایکروسافت روز گذشته رباتی به نام بامبو را معرفی کرد که نخستین گجت بهره مند از  Windows 10 IoT Core و پشتیبانی کننده از  Joule محسوب می شود.

بامبو در اصل یک ربات همراه با شکل و شمایل پانداست و به پلتفرم مبتنی بر کلاود مایکروسافت موسوم به Azure و همچنین Cognitive Services متصل می شود که کارش فراهم نمودن تحلیل ها و ترجمه های احساسی است.

در نتیجه می توانید از طریق توئیتر و به هر زبانی با بامبو صحبت کنید تا ربات کلامتان را به انگلیسی برگردان کرده و درک نماید. جالب است بدانید این ربات دوست داشتنی می تواند به اطراف حرکت کرده و با استفاده از پلتفرم محاسباتی خود و همچنین یک دوربین RealSense  درک درستی از محیط پیرامونش پیدا کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato