به گزارش Consumer Reports سامسونگ هنوز رسماً فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 را اعلام نکرده

به گزارش Consumer Reports سامسونگ هنوز رسماً فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 را اعلام نکرده

بسیاری از ناظرین کسب و کار و صنعت، سامسونگ را به خاطر پاسخگویی سریع نسبت به نقص باتری گلکسی نوت ۷ ستودند. این تولید کننده کره ای فروش دستگاه در کشورش و ارسال آن به نقاط مختلف جهان را متوقف ساخته، ضمن اینکه اعلام کرده تمامی موبایل های فروخته شده را بدون قید و شرط تعویض می کند. با این حال «Consumer Reports» می گوید شرکت مورد بحث هنوز گام اساسی در این مورد را انجام نداده.

به عقیده کارشناسان، تصمیم کره ای ها پس از اعلام نقص جدی ۳۵ دستگاه گلکسی نوت ۷ ضرر هنگفتی برای آنها در پی داشته، که با توجه به شروع طوفانی فروش این فبلت، بسیاری افراد را ناامید ساخته. برخی گزارش ها حاکی از آن هستند سود این کمپانی در حدود ۱.۵ میلیارد دلار کاهش یافته.

طبق گزارش «Consumer Reports» سامسونگ هنوز وارد مراحل قانونی و مرسوم برای فراخوانی رسمی فبلت مذکور نشده، زیرا اگر آنها فراخوان جمع آوری را به صورت رسمی اعلام نمایند، پای «کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی» ایالات متحده (CPSC) به ماجرا باز شده و فروش این موبایل رسماً ممنوع می شود.

این وب سایت با بررسی تعدادی از خرده فروشان در روز جمعه، مشاهده کرده که هنوز بسیاری از آنها گلکسی نوت ۷ را می فروشند.

علی رغم گزارشات متعدد مبنی بر اعلام فراخوان این فبلت،  هنوز هیچ اعلان رسمی توسط سامسونگ به ثبت نرسیده. «ماریا ریرکیچ» مدیر بخش تجهیزات الکترونیکی «Consumer Reports» این مسئله را جدی خوانده و می گوید «نگرانی ما از این است که هنوز گلکسی نوت ۷ در بازارهای مختلف به فروش می رسد».

این سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده، به صاحبان تلفن همراه پرچمدار سامسونگ هشدار داده که در اسرع وقت دستگاه را به فروشگاهی که از آن خریده اند، تحویل دهند، یا در صورتی که هنوز اصرار به استفاده از موبایل فوق دارند، در صورت داغ شدن بیش از حد هنگام شارژ، حتماً آن را از شارژر جدا نمایند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato