بلومبرگ: سامسونگ با فراخوان نوت 7 هزینه ای یک میلیارد دلاری متحمل می شود

بلومبرگ: سامسونگ با فراخوان نوت 7 هزینه ای یک میلیارد دلاری متحمل می شود

از زمان عرضه رسمی گلکسی نوت ۷ در ابتدای شهریور ماه تاکنون، سامسونگ بیش از ۲.۵ میلیون عدد از این اسمارت فون را به بازارهای مختلف عرضه کرد، اما همان طور که می دانید با بروز مشکلات عدیده در باتری آن، این کمپانی مجبور به فراخوانی دستگاه ها شده است.

طبق اخبار موجود، کره ای ها به صورت داوطلبانه موبایل های گلکسی نوت ۷ موجود در بازار یا فروخته شده را با نمونه ای نو و بدون ایراد تعویض می کنند، یا به افرادی که دیگر قصد استفاده از این فبلت پرچمدار را ندارند، مبلغ کامل آن را پرداخت خواهند کرد.

طبیعتاً چنین روندی، هزینه های زیادی در پی خواهد داشت و اگرچه سامسونگ هنوز اظهار نظری رسمی درباره خسارت احتمالی نکرده، اما «دونگ-جین کو» رئیس کسب و کار موبایل این شرکت در پاسخ به سؤالات خبرنگاران مبنی بر عواقب مالی فراخوان گلکسی نوت ۷، تنها به گفتن عبارت «مبلغی کمرشکن و غم انگیز» بسنده نمود.

در همین راستا تحلیلگران اقتصادی «بلومبرگ» گزارشی منتشر کرده و می گویند جمع آوری و تعویض فبلت پرچمدار مذکور برای کره ای ها بالغ بر ۱ میلیارد دلار هزینه در پی خواهد داشت. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند زیان مالی کوتاه مدت، بسیار بهتر از تخریب اعتبار و چهره سامسونگ در درازمدت به خاطر نقص فنی یکی از محصولاتش خواهد بود.

گفتنی است برآورد تاوان مالی کمپانی مورد بحث در این رابطه چندان دشوار نیست، اما هیچکس نخواهد توانست تبعات درازمدت این واقعه ناگوار را برای برند معتبر کره ای و حضورش در بازار محصولات مصرفی پیش بینی نماید.

ذکر این نکته ضروریست که هنوز نگرانی هایی در مورد نحوه فراخوان دستگاه های معیوب گلکسی نوت ۷ از بازار وجود دارد، و سازمان های مربوطه از جمله کمیسیون حمایت از مصرف کننده نسبت به اقدامات در پیش گرفته شده از سوی سامسونگ شکایت دارند.

با این حال، ظاهراً کره ای ها تصمیمی منطقی گرفته و حاضر شده اند با تحمل هزینه ۱ میلیارد دلاری، خود را بیش از این دستمایه کنایه ها و انتقادات مختلف نسازند.

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato