آیا پشت لغزش زبانی تیم کوک مبنی بر پشتیبانی آیفون از قلم حقیقتی وجود دارد؟

آیا پشت لغزش زبانی تیم کوک مبنی بر پشتیبانی آیفون از قلم حقیقتی وجود دارد؟

در بین تمام ویژگی هایی که برای آیفون جدید اپل (با نام تقریباً رسمی آیفون ۷ و ۷ پلاس) برشمرده می شود ممکن است پشتیبانی از قلم اپل نیز به چشم بخورد که اولین بار برای آیپد پرو معرفی شد.

اظهار نظر نسنجیده ی تیم کوک، مدیرعامل اپل که اوایل سال جاری میلادی طی مصاحبه ای بیان شد نشان می دهد اپل مدتی است مشغول فراهم کردن امکان استفاده از قلم در محصولات آیفون بوده است. البته مشخص نیست که آیا مدل امسال برای اولین بار به این ویژگی مجهز خواهد شد یا برای تحقق این امر باید منتظر مدل های بعدی آیفون باشیم.

ماجرا از این قرار بود که در ماه ژوئن، کوک با یکی از رسانه ها در مورد موضوعات مختلفی صحبت کرد از جمله قلم اپل یا Apple Pencil. در جایی از مصاحبه، خبرنگار با اشاره به نظر استیو جابز در مورد قلم که گفته بود «هیچ کس از قلم استایلوس خوشش نمی آید»، از کوک پرسید اگر جابز زنده بود در مورد این قلم چه فکری می کرد؟ کوک نیز پاسخ داد:

اول از همه اینکه ما Pencil عرضه خواهیم کرد نه استایلوس، این دو تفاوت زیادی با هم دارند و فکر می کنم استیو جابز عاشق کار هایی می شد که با این قلم می توان انجام داد. جابز از کمک به مردم برای خلق چیز هایی که می خواهند لذت می بُرد. کار هایی که با این قلم روی آیپد یا آیفون می توان کرد باورنکردنی است. واقعاً باید برخی از این کار ها را به مخاطبان خود نشان دهید.

از این سخنان کوک می توان این نکته را بیرون کشید که اپل احتمالاً دست کم امکان استفاده از این قلم روی آیفون را مورد بررسی قرار داده است. با در نظر گرفتن ماهیت «باور نکردنی» کار هایی که به گفته ی کوک با قلم مذکور می توان انجام داد، می توان حدس زد مصرف کنندگان نیز در نهایت از مزایای آن بهره مند شوند. البته در شایعات مربوط به آیفون ۷ هیچ نکته ای نبوده که حاکی از مجهز شدن آن به پشتیبانی از قلم بوده باشد اما اپل پیش از این نیز در سورپرایز کردن مخاطبان خود موفق عمل کرده است.

اگر واقعاً این موضوع صحت داشته و قرار باشد اپل این قابلیت را به آیفون و مدل بزرگ تر آن یعنی پلاس بیاورد، به نظر آیفون پلاس کاندید ارجح تری برای این کار خواهد بود. این شرکت حتی شاید بتواند قابلیت مذکور را در آینده در قالب شاخه ی جدیدی به نام آیفون پرو به مخاطبان عرضه کند. در هر صورت، اگر پشت لغزش گفتاری کوک واقعیتی نهفته باشد باید برای دیدن آن کمی صبر کنیم.

Capture2

Capture

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato