با سولو آشنا شوید؛ خودروی الکتریکی سه چرخی که برای سفرهای کوتاه طراحی شده

شرکت کانادایی Elecra Mecanica Vehicles شاید تازه ترین نامی باشد که قصد ورود به بازار خودروهای الکترونیکی را دارد و در همین راستا نیز از جدیدترین خودروی سه چرخ خود پرده برداشته.

این ماشین که Solo نام دارد و روز گذشته رونمایی شد تماما الکترونیکی است و فضا نشستن آن تنها به اندازه یک نفر است. حالا شرکت سازنده پروسه پیش فروش سولو را آغاز کرده و اعلام نموده که از سال آینده نخستین سری از این خودرو را به مشتریان تحویل خواهد داد.

البته لازم است اشاره کنیم که این محصول قرار نیست جایگزین خودروهای معمولی شود و در عوض بیشتر برای انجام سفرهای کوتاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همانطور که در تصویر می بینید، از قسمت جلو ظاهر این وسیله نقلیه بسیار شبیه به خودروهای معمولی است و طول آن برابر با 120 اینچ یا سه متر عنوان شده. بدنه ماشین هم به خاطر کاربرد مواد کامپوزیتی و قطعات آلومینیومی به خدمت گرفته شده در آن، از 450 کیلوگرم فراتر نمی رود.

این خودرو همچنین از یک موتو الکتریکی بهره می برد که معادل با 82 اسب بخار و 189 ژول گشتاور را به تک چرخ عقب آن وارد می کند. سولو از صفر تا 100 کیلومتر را  ظرف حدودا 8 ثانیه پر می کند و بیشینه سرعت آن نیز برابر با 128 کیلومتر بر ساعت عنوان شده. لازم است اضافه نماییم که یک باتری لیتیومی یونی با ظرفیت 16.1 کیلووات- ساعت قادر است انرژی مورد نیاز این وسیله برای طی کردن 160 کیلومتر را فراهم نماید.

در پایان باید اشاره کنیم که قیمت نهایی تعیین شده برای این خودرو برابر با 15500 دلار آمریکاست و باید دید که آیا واقعا به مرحله تولید انبوه می رسد یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟