مدیر سامسونگ الکترونیکس آمریکا در رابطه با مشکل باتری گلکسی نوت 7: متأسفیم

مدیر سامسونگ الکترونیکس آمریکا در رابطه با مشکل باتری گلکسی نوت 7: متأسفیم

حتی کسانی که پیگیر صنعت موبایل یا به طور کلی دنیای فناوری نیستند نیز احتمالاً تا کنون در جریان خبر فراخوان سامسونگ برای تعویض تلفن های هوشمند نوت 7 قرار گرفته اند. نزدیک به ۱۰۰ دستگاه از این مدل تلفن هوشمند تا کنون فقط در ایالات متحده منفجر شده اند. میلیون ها دستگاه از این تلفن هوشمند در حال حاضر در دست خریداران است و اکثریت دارندگان آن از خاموش کردن و بازگرداندن تلفن های هوشمند گلکسی نوت 7 خود به سامسونگ خودداری می کنند. همین امر باعث می شود احتمال صدمات مالی و جسمانی بیشتر در آینده قابل توجه باشد.

امروز تیم بکستر، رهبر و مدیر ارشد عملیات شرکت سامسونگ الکترونیکس آمریکا شخصاً خطاب به مردم و دارندگان تلفن های هوشمند نوت 7 عذرخواهی کرد و از همه خواست دستگاه نوت ۷ خود را خاموش کنند.

بکستر در پیام عذرخواهی خود با ناراحتی می گوید: «کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا (CPSC) برای تنظیم، تسهیل و اجرای برنامه ای جهت محافظت از کاربران آمریکایی، با ما همکاری تنگاتنگی داشته است. ما خریداران نوت 7 را از نقص احتمالی باتری تلفن های هوشمند نوت 7 مطلع کرده ایم، سپس دستورالعملی جهانی برای توقف سریع فروش این دستگاه منتشر ساختیم. ما تا این تاریخ، ۱۳۰ هزار دستگاه نوت 7 را تعویض کرده ایم که شروع سریع و معناداری است».

گفتنی است در حال حاضر بیش از یک میلیون دستگاه نوت 7 فقط در آمریکا فعال است.

بکستر در ادامه ی سخنان خود می افزاید: «ما تا تعویض آخرین دستگاه نوت 7 موجود در بازار، به اقدامات خود در جهت اصلاح شرایط به وجود آمده ادامه می دهیم». او همچنین با درخور دانستن فرایند تعویض مذکور برای مشکل جاری افزوده است: «با صراحت می گویم دستگاه های نوت 7 با باتری جدید ایمن هستند ... این امر توسط یکی از متخصصین شناخته شده و مستقل باتری های لیتیومی تأیید شده است».

بکستر سپس خطاب به باقی دارندگان تلفن هوشمند نوت 7 یعنی اکثریتی که علیرغم مشکلات به وجود آمده کماکان در حال استفاده ی مستمر از دستگاه خود هستند گفت: «اگر هنوز نسبت به تعویض دستگاه نوت 7 خود اقدام نکرده اید، لطفاً، لطفاً، آن را خاموش کنید و به ما بازگردانید».

او خطاب به کسانی که تنها وسیله ی ارتباطی شان همین دستگاه نوت 7 است نیز اظهار داشته انتظارشان طولانی نخواهد بود. بکستر گفته است: «دستگاه های جدید نوت 7 حداکثر تا روز چهارشنبه ی آتی برای تعویض در دسترس قرار خواهند گرفت».

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato