ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نیسان از اولین صندلی خودران جهان رونمایی کرد

تکنولوژی ProPILOT نیسان بیش از هر چیز برای قابلیت های مختلف اتومبیل های خودران این کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد، اما نیسان اخیراً از فناوری خود در یک صندلی خودران استفاده کرده است که ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰

تکنولوژی ProPILOT نیسان بیش از هر چیز برای قابلیت های مختلف اتومبیل های خودران این کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد، اما نیسان اخیراً از فناوری خود در یک صندلی خودران استفاده کرده است که به یکی از چشم اندازهای انسان ها در دهه اخیر جامه عمل می پوشاند.

صندلی خودران نیسان از قابلیت تشخیص صندلی های جلویی برخوردار است و ضمن رعایت فاصله لازم با آنها، در مسیری از پیش تعیین شده حرکت می کند. شاید این صندلی ها به اندازه صندلی های به نمایش درآمده در انیمیشن Wall-E انعطاف پذیر نباشند اما مسلماً برای افراد مسن یا هنگام ایستادن در صف هایی طولانی کارایی فراوانی از خود به جای خواهند گذاشت.

صندلی ProPILOT به گونه ای طراحی شده که بتواند راه خود را به بازار باز کند؛ آن هم در حالی که معمولاً چنین محصولاتی، صرفاً در حد طرح هایی مفهومی هستند و در آینده نزدیک در دسترس عموم قرار نمی گیرند. نیسان می گوید که از امروز تا اواخر ماه دسامبر میلادی، سفارش هایی را از رستوران های ژاپنی دریافت می کند که می خواهند از چنین صندلی هایی برای مشتریان خود استفاده نمایند.

شاید ایده اخیر نیسان در نگاه نخست اندکی عجیب و نامانوس به نظر برسد، اما نباید کمپانی مورد بحث را در این زمینه دست کم گرفت. در واقع بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل نظیر تویوتا، رقیب اصلی نیسان، در حال حاضر مشغول یافتن راه هایی برای تسهیل حمل و نقل به شیوه های جدید هستند تا جا به جایی افراد مسن در خانه و شهر را آسان تر از پیش سازند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی