نگاهی به فرایند ساخت بوئینگ ۷۳۷ در ۹ روز [تماشا کنید]

«رنتون» شهری در ایالت واشینگتن است که کارخانه تولید هواپیمای بوئینگ در آن قرار دارد. در این کارخانه، ساختن یک هواپیمای ۷۳۷ این شرکت، ۹ روز به طول می انجامد.

بوئینگ ۷۳۷ اولین بار در سال ۱۹۶۷ به تولید رسید و از آن سال تا کنون ۹۰۰۰ دستگاه از آن به فروش رسیده است. با این حال، بوئینگ در این زمینه بی رقیب نیست و شرکت ایرباس هم از سال ۱۹۸۴ تا کنون موفق به فروش ۶۷۰۰ دستگاه هواپیمای A320 شده است.

اکنون ولی هر دو شرکت، ظرفیت تولید دو مدل یاد شده را افزایش داده اند و ایرباس می گوید که در سال ۲۰۱۹، برنامه دارد تا به شکل ماهانه ۶۰ دستگاه هواپیما تولید کند. در این بین بوئینگ تصمیم دارد در سال آینده، تولید ماهانه خود را به ۴۷ هواپیما برساند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹ به شکل ماهانه به ۵۷ عدد می رسد.

تور کیش

RENTON-ASSEMBLY-PIC-2000S-w700

با این همه، در حال حاضر کارخانه بوئینگ در رنتون پویاترین کارخانه ساخت هواپیما در جهان است. این کارخانه هم اکنون به شکل ماهانه ۴۲ هواپیما تولید می کند. ساخت هواپیماها به شکل همزمان انجام می شود اما فرایند آن، به شکل برنامه ریزی شده پیش می رود و ۹ روز به طول می انجامد.

بدنه اصلی در کارخانه ای دیگر توسعه پیدا می کند و به کارخانه رنتون منتقل می شود. پس از انتقال، از روز اول تا سوم کارمندان این کارخانه مشغول افزودن موارد مختلف داخلی و سیم کشی ها به آن هستند.

در روز چهارم، بدنه اصلی که حالا قسمت های داخلی اش نصب گشته اند، به یک هواپیما بدل می گردد و باله ها به همراه دم هواپیما، به بدنه اصلی متصل می شوند. در روز چهارم همچنین موتور مرتبط به گشودن چرخ ها نیز به هواپیما اضافه می شود.

در روز پنجم، صندلی ها و سایر بخش های داخلی نصب می شوند در حالی که عملکرد بخش های داخلی و سیم کشی ها نیز در همان روز انجام می شود.

روز ششم، روز تولد هواپیما است و برای اولین بار همه سیستم های کابین خلبان روشن می شوند. این روز بیشتر مربوط به انجام تست های مختلف است. برای مثال موتور باز کننده چرخ ها مورد آزمایش قرار می گیرد. این آزمایش فقط یک بار انجام می شود و دفعه بعدی که چرخ ها باز می شوند، زمانی است که هواپیما در حال پایان دادن به اولین پرواز آزمایشی خود است.

در روز هفتم، بوئینگ ۷۳۷ برای اولین بار روی چرخ های خودش قرار می گیرد و سپس موتورهای اصلی هواپیما به باله های سمت راست و چپ آن متصل می گردند.

de4572d9f6c8e4a9a80674cbd4a4c58ef954abc5-w700

روز هشتم به طور کلی مربوط به آزمایش تمام بخش های نصب شده در هواپیما است و تمام سیستم هایی که در اتاقک خلبان قرار گرفته اند، تست می شوند تا هماهنگی کامل و لازم میان آنها وجود داشته باشد.

در روز نهم، پس از تایید ناظرین کیفی، هواپیما به محوطه آزمایش اصلی در بخش بیرونی کارخانه راه پیدا می کند تا اولین پرواز خود را روی باندی مخصوص همین کار انجام دهد.

نشریه «وایرد» این روند را در قالب یک ویدیوی ۲ دقیقه ای ثبت کرده است. در ادامه از شما دعوت می کنیم تا فرایند ساخته شدن بوئینگ ۷۳۷ را مشاهده نمایید.

منبع:
Wired
برچسب ها

مطالب مرتبط

لباس فضایی جدید بوئینگ رونمایی شد؛ سبک تر و منعطف تر

در سال 1961 فضانوردان از لباس هایی با رنگ نقره ای براق استفاده می کردند که چهار سال بعد از آن با لباس فضایی سفید رنگ پف دار جایگزین شد. پس از آن فضانوردان در دوران شاتل فضایی لباس های نارنجی رنگ ACES یا «کدو حلوایی» را بر تن کردند که ایمنی آنها را در مأموریت... ادامه مطلب

سالگرد ۴۷ سالگی بوئینگ ۷۴۷؛ پرنده آهنینی که حمل و نقل هوایی را متحول کرد

سه شنبه گذشته سالگرد اولین پرواز یکی از تاریخ سازترین و باسابقه ترین هواپیماهای غیر نظامی دنیا بود. ۴۷ سال پیش در روز نهم فوریه سال ۱۹۶۹، اولین جامبوجت 747 دنیا، در مالکیت شرکت پَن اَم، از روی باند فرودگاه به هوا برخاست. آن روز آغاز تحولی بنیادین در صنعت حمل و نقل هوایی بود.بوئینگ ۷۴۷ با آن... ادامه مطلب

600 قطعه از فضاپیمای Starliner بوئینگ توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است

شاید بوئینگ نخستین سفر فضانوردان «Starliner» را به سال 2018 میلادی موکول کرده باشد، اما مسئله ای که بدیهی است افشا و اطلاع رسانی جزئیات بیشتری از این سفر و فضاپیمای مورد نظر خواهد بود.بر همین اساس رویترز خبر می دهد که فضاپیمای بوئینگ به لطف امضای قراردادی با کارخانجات مواد کاربردی آکسفورد، دارای بیش... ادامه مطلب

کنترل بالگرد از راه دور و بدون نیاز به خلبان با فناوری جدید شرکت Aurora

پهپادها به عنصری مهم در نبردهای امروزی تبدیل شده اند، اما تکلیف هواگردهای بدون خلبان در ابعاد واقعی چه می شود؟ شرکت Aurora Flight Sciences که یکی از زیرمجموعه های بوئینگ به حساب می آید اخیراً توسعه تکنولوژی تازه خود تحت عنوان AACUS را با موفقیت به پایان رسانده که امکان پرواز بالگردهای قدیمی را... ادامه مطلب

مشخصات هواپیماهای ATR؛ جایگزینی برای هواپیماهای فرسوده خطوط هوایی ایران

شرکت ایتالیایی- فرانسوی ATR سومین کمپانی هواپیماسازی است که پس از امضای برجام به طرف قردارد کشورمان برای نوسازی ناوگان فرسوده خطوط هواپیمایی مبدل شده است.این کمپانی به ساخت هواپیماهای کوچک و با قابلیت اطمینان بالا شهرت دارد و در ساخته های خود از پیشرانه های جت کانادایی PW127M استفاده می کند.براساس قرارداد امضا شده بین... ادامه مطلب

بوئینگ پتنت پهپادی را به ثبت رسانده که می تواند به یک زیردریایی تبدیل شود

ایده ساخت هواپیمایی که بتواند به یک زیردریایی تبدیل شود چندان هم تازگی ندارد. با این همه، ساخت نوع بدون سرنشین هواپیماها با چنین قابلیتی به دورانی فراتر از قرن 21 تعلق دارد و باید بگوییم که بوئینگ پیشتر طرح مربوط به این وسیله نقلیه را به ثبت رسانده است.اوایل امسال دفتر علائم تجاری و پتنت... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟