تیونینگ مضاعف؛ پروژه افراطی برابوس روی لوکس ترین شاسی بلند مرسدس AMG

تیونینگ مضاعف؛ پروژه افراطی برابوس روی لوکس ترین شاسی بلند مرسدس AMG

هرگاه نام و نشان برابوس بر روی یک مرسدس (با تلفظ صحیح تر مرسیدس) دیده شود، باید منتظر آمار و ارقامی خیره کننده باشیم. این تیونر آلمانی در آخرین پروژه خود به سراغ شاسی بلند لوکس مرسدس-آ ام گ GLS 63 رفته و انقلابی در ظاهر و باطن آن ایجاد کرده است.

Brabus 850 XL (10)

مرسدس GLS که از آن به عنوان S کلاس شاسی بلندها یاد می شود، در حالت استاندارد بسیار لوکس و قدرتمند است؛ حال تصور کنید که نسخه AMG آن چقدر می تواند سرکش تر باشد! با وجود این ظاهرا مهندسین برابوس رضایت چندانی از عملکرد GLS AMG 63 نداشته و تصمیم به ارتقای آن گرفته اند!

مرسدس GLS AMG 63
مرسدس GLS AMG 63

موتور هشت سیلندر مرسدس GLS AMG 63 حجمی برابر با ۵۴۶۱ سی سی داشته و با استفاده از دو توربوشارژر ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۵۶۱ پاوند فیت (۷۶۰ نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. با این خروجی، شتاب GLS AMG 63 برابر با ۴.۶ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است که برای یک شاسی بلند ارقام بسیار خوبی محسوب می شود.

نمایی از موتور GLS AMG 63
نمایی از موتور GLS AMG 63

مهندسین برابوس با تراشکاری سیلندرها، حجم موتور را از ۵۴۶۱ به ۵۹۱۲ سی سی افزایش داده و توربوشارژرهای بزرگ تر خود را جایگزین نمونه های اصلی کرده اند.

نمایی از موتور برابوس 850 XL
نمایی از موتور برابوس ۸۵۰ XL

در بخش فنی تغییرات دیگری نیز اعمال شده که شامل مواردی مثل استفاده از ورودی های هوای کربنی، بازنگری در منیفولدها و به کارگیری اگزوز استیل می شود.

Brabus 850 XL (2)

نتیجه این تغییرات دستیابی به ۸۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۵۰ نیوتن متر گشتاور است که کاملا در خور توجه هستند. البته برابوس پکیج های دیگری نیز برای این پروژه تدارک دیده که شامل ارتقای قدرت تا ۶۳۰ و ۷۰۰ اسب بخار می شود و مشتریان می توانند بنا به نیاز خود یکی از این پکیج ها را انتخاب کنند.

Brabus 850 XL (9)

نام GLS جدید Brabus 850 XL انتخاب شده که بر اساس سیستم نامگذاری این تیونر از میزان قدرت موتور برگرفته شده است. این شاسی بلند ۸۵۰ اسب بخاری صفر تا ۱۰۰ را در زمان ۴.۲ ثانیه پیموده و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را دارد که از این لحاظ تقریبا با نسخه استاندارد بنتلی بنتایگا برابری می کند.

بنتلی بنتایگا سریعترین و لوکسترین شاسی بلند استاندارد جهان
بنتلی بنتایگا سریعترین و لوکسترین شاسی بلند استاندارد جهان

برای بهبود هندلینگ، برابوس یک ماژول کنترلی ویژه برای سیستم تعلیق بادی (AIRMATIC) طراحی کرده که امکان کاهش ارتفاع تا ۳۰ میلی متر را فراهم می کند.

Brabus 850 XL (8)

در بخش ظاهری استفاده از فیبر کربن در جای جای بدنه برای بهبود ایرودینامیک و ایجاد زیبایی های بصری کاملا خودنمایی می کند. رینگ های بسیار بزرگ ۲۳ اینچی و رکاب های جانبی تکمیل کننده ظاهر اسپورت این شاسی بلند قدرتمند هستند.

Brabus 850 XL (7)

برابوس کابین این شاسی بلند لوکس را نیز دستخوش تغییرات زیادی کرده تا فضای داخلی بیش از پیش مجلل تر شود.

Brabus 850 XL (5)

استفاده بیش از حد از چرم، آلکانترا و فیبر کربن در داخل کابین بخش دیگری از تلاش های برابوس برای جلب رضایت مشتریان ثروتمند است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato