پونی؛ سالاد یونانی از سیتروئن و پراید

پونی؛ سالاد یونانی از سیتروئن و پراید

پونی؛ سالاد یونانی از سیتروئن و پراید

در دنیای خودروسازی، بعضی از خودروها هرگز از خط تولید کنار گذاشته نمی شوند بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شوند!

داستان تولید پراید نیز به همین صورت است. این خودرو که در آغاز توسط فورد با نام فستیوا تولید شد، به شرکت مزدا فروخته شد و مزدا آن را با نام مزدا ۱۲۱ تولید کرد، سپس کیا تصمیم به خرید امتیاز تولید این خودروی آمریکایی الاصل را گرفت، بنابراین این خودرو در کره با نام کیا پراید تولید شد.

91113344991202

در دهه ۷۰ شمسی بود که این خودرو نابود نشدنی با نام سایپا نسیم و صبا تولید شد. در حال حاضر نیز این خودروی نا ایمن به کشورهای سوریه و عراق صادر می شود.

Mazda 1210205

ولی ماجرای تولید پراید فقط به ایران ختم نمی شود، بلکه اروپایی ها هم به این خودرو علاقه نشان داده اند و پراید ما را با ظاهری جدید تولید می کنند.

کمپانی یونانی نامکو Namco در سال ۲۰۱۲ با کمک سایپا اقدام به فیس لیفت محصول محبوب خود یعنی نامکو پانی کرده است که در ادامه با تاریخچه ی کوتاهی از شرکت نامکو و ماجرای تولید پراید در یونان با شما همراه هستیم.

citroen-retromobile-2015-16-_redimensionner---copie

پیش ار پرداختن به خودروهای تولیدی شرکت نامکو بهتر است با یکی از دوست داشتنی ترین محصولات سیتروئن آشنا شویم. بیبی بورس که در دهه ۵۰ شمسی در شرکت سایپای کنونی تحت نام ماهاری تولید می شد، در سال ۱۹۶۳ توسط دو مهندس فرانسوی که کارگاه مونتاژ محصولات سیتروئن را در ساحل عاج داشتند بر اساس پلتفرم ۲CV تولید شد.

بیبی بروس از ورقه های فولادی که با پیچ به هم وصل شده بودند ساخته شد. در سال ۱۹۶۹ سیتروئن امتیاز این خودرو را خرید و در بیشتر کشورهای جهان تولید آن را ادامه داد.

نامکو پانی ۱۹۷۲

1980-NAMCO-Pony-Front

در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ میلادی، شرکت سیتروئن پروژه‌ای را به عنوان خودروی عمومی جهانی در دستور کار داشت. هدف از این پروژه عرضه خودروهای ارزان قیمت در کشورهای در حال توسعه بود و خودروی بیبی بروس نیز به دلیل ساختار ساده‌اش کاملا مناسب این برنامه بود.

بیبی بروس به راحتی در کشورهای مختلف قابل تولید بود به گونه‌ای که قطعات آن به صورت CKD از فرانسه به کشور مقصد ارسال و در آنجا مونتاژ می‌شد و هر کشوری آن را با نام و ظاهر اختصاصی خود تولید می‌کرد. بیبی بروس به ایران هم ورود کرد و توسط سایپا با نام سیتروئن ماهاری مونتاژ و عرضه شد.

یکی دیگر از کشورهای مقصد، یونان بود که در سال ۱۹۷۲ شرکت نامکو (Namco) خودرویی به نام پونی (Pony) را معرفی کرد که بر اساس بیبی بروس ساخته شده بود. نامکو پونی به نوعی موفق‌ترین خودرویی بود که در ساخت آن از بیبی بروس الهام گرفته شده بود.

این خودرو بسیار کاربردی و قوی و در عین حال ارزان قیمت بود و به همین دلیل با استقبال خوبی در یونان روبرو شد. موفقیت پونی در بازار یونان موجی شد تا نامکو آن را به کشورهای دیگر نیز صادر کند.

حتی آمریکا نیز یکی از مقاصد صادرات این خودرو بود، بهره گیری از برند سیتروئن به موفقیت بیشتر پونی کمک به سزایی کرد.

نسل اول پونی تا سال ۱۹۸۴ تولید شد و در این دوازده سال بارها مورد فیس لیفت و ارتقای عملکرد قرار گرفت. در سال ۱۹۸۵ نامکو خودروی سوپر پونی را به عنوان نسل دوم پونی معرفی کرد.

نامکو سوپر پانی ۱۹۸۵

Namco_Pony_Super_4d

خودروی سوپر پانی دیگر ارتباطی با سیتروئن بیبی بروس نداشت. در واقع نامکو این خودرو را مدرن تر از قبل کرده بود و برای قوای محرکه از موتور فورد استفاده می کرد.

البته این خودرو هرگز نتوانست موفقیت های پانی را تکرار کند. بخاطر قیمت بالاتر این خودرو نسبت به پانی، قشر ضعیف و روستایی یونان آنچنان روی خوشی به این خودرو نشان ندادند و تا سال ۱۹۹۱ تنها چند صد دستگاه از این خودرو تولید شد.

نامکو سوپر پانی جدید ۲۰۰۳

819162_715

بعد از یک وقفه ۱۲ ساله کمپانی نامکو نسل جدید پانی را معرفی کرد. این خودروی جدید از پیشرفت‌های جزئی نسبت به نسل قبل بهره می‌برد اما هیچ‌وقت به مرحله تولید انبوه نرسید.

نامکو پانی جدید ۲۰۱۲

کمپانی نامکو در سال ۲۰۱۲ دوباره به مدل محبوب پانی بازگشت تا دوران پرفروغ گذشته را تکرار کند. در اواخر سال ۲۰۱۱ این شرکت یونانی از نسل جدید خودروی پونی رونمایی کرد.

نسل چهارم پونی برای ما ایرانیان چهره آشنایی دارد چرا که طراحی آن مانند پراید است. نامکو برای تولید دوباره مدل محبوب پونی با شرکت خودروسازی سایپای ایران همکاری کرد تا خط تولید آن را مجددا در کارخانه خود راه اندازی کند.

image (3)

نامکو پونی جدید از بسیاری از قطعات پراید تولید سایپا استفاده کرد و دماغه جلوی آن به کلی از پراید قرض گرفته شده است. داشبورد آن نیز همان داشبورد قدیمی پراید است تا جایی که حتی نشان سایپا بر روی غربیلک فرمان دیده می‌شود.

نامکو برای پیشرانه پونی جدید از موتور ارتقا یافته پراید وانت ۱۵۱ استفاده کرده که ۷۰ اسب بخار قدرت دارد. البته نسل جدید پونی بی ارتباط با سیتروئن نیست؛ چرا که نامکو علاوه بر همکاری با سایپا، با کمپانی پژو سیتروئن نیز توافق کرده و به غیر از موتور ۱.۳ لیتری پراید، یک موتور ۱.۴ لیتری TU3 پژو در نسخه‌های بنزینی و گازسوز ال پی جی ارائه داده است.

موتوی که در واقع با موتور پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در ایران مشترک است.

image (7)

نسل چهارم نامکو پونی بر اساس فرمول قدیمی و محبوب پونی ساخته شده که در عین ساده، سبک و ارزان بودن، توانایی پیمودن مسیرهای ناهموار را داشته باشد. پونی خودرویی دو در با دو ردیف صندلی است که صندلی‌های جلو از سقف فلزی ثابت و صندلی‌های عقب از یک سقف برزنتی با قابلیت جمع شدن برخوردار است.

E3

این خودرو از یک فضای باری بزرگ به اندازه وانت نیز بهره می‌برد. نکته جالب در مورد این خودرو این است که در وب سایت‌های یونانی نیز تصاویر پراید وانت ایرانی در کنار پونی دیده می‌شود.

image (5)

البته شباهت این دو خودرو فقط در نمای جلوی خودرو است و قسمت‌های دیگر خودرو توسط خود نامکو طراحی و ساخته شده است. در وب سایت کمپانی نامکو رندری گرافیکی نیز وجود دارد که از فرم بدنه استیشن بهره می برد.

image

تولید نامکو پونی جدید از آوریل سال ۲۰۱۲ در یونان آغاز شد و نسخه‌ای مدرن‌تر از همان پونی محبوب قدیمی است. این خودرو برای کسانی ساخته شده که به یک ماشین باربر با توانایی حرکت در مسیرهای ناهموار نیاز دارند.

image (1)

پونی ظرفیت حمل ۵ نفر را دارد و از فضای بزرگی برخوردار است. سقف برزنتی خودرو به راحتی جمع می‌شود و آن را به خودروی نیمه کابریو تبدیل می‌کند.

image (6)

با وجود وزن ۸۵۰ کیلوگرمی این خودرو از عملکرد خوبی برخوردار است که می تواند برای مقاصد باربری بسیار کارآمد باشد.

نامکو پونی به عنوان برادر یونانی پراید سایپا شناخته می شود و با قیمت ۷ هزار یورو (حدوداً ۲۸ میلیون تومان) به بازار عرضه می‌شود. شرکت نامکو در نظر دارد تا این خودرو را به کشورهای دیگر نیز صادر کند.

Pony-Auto_200914b

اینطور که به نظر می رسد، پراید قصد مُردن ندارد و همچنان از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا می کند.

کمپانی فورد نیز هرگز فکر نمی کرد یکی از محصولات ناموفق، نا امن، و ضعیفش اینچنین ابدی شود و ده ها سال روی خطوط تولید سایر کمپانی های خودروسازی باقی بماند.

نظرات ۴۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل