هزینه تمام شده تولید پیکسل اکس ال برای گوگل 285 دلار است

هزینه تمام شده تولید پیکسل اکس ال برای گوگل 285 دلار است

این روزها گوگل هرآنچه در توان دارد به خدمت می گیرد تا حوزه های فعالیتش را گسترش دهد و با نگاهی به کالاها و خدمات آن می توان دریافت که این شرکت حالا تنها در یک زمینه نمی درخشد.

چندی قبل شرکت ساکن مانتین ویو از موبایل های پیکسل خود پرده برداشت که مدل اکس ال و البته آبی رنگ آن با استقبال خوب کاربران روبرو شد و گزارشات مختلف نیز همگی از فروش موفق این دستگاه ها حکایت دارند.

اما نکته ای که ناامیدی بسیاری از علاقمندان به سری نکسوس گوگل [حالا پیکسل] را به دنبال داشت قیمت نسبتا بالای این محصولات در قیاس با سنوات گذشته بود چراکه این بار، تلفن های هوشمند محبوب این کمپانی از نظر برچسب قیمتی با اسمارت فون های گران قیمت بازار یعنی آیفون و سری گلکسی اس سامسونگ برابری می کنند.

جالب است بدانید که براساس اعلام شرکت تحقیقاتی IHS Markit اما هزینه تمام شده برای تولید مدل پیکسل اکس ال برابر با ۲۸۵ دلار است و این یعنی شرکت سازنده بابت فروش هر دستگاه ۴۸۵ دلار اضافه دریافت می کند. البته لازم است خاطر نشان کنیم که این نسبت هزینه به سود گرچه اندکی بیش از اندازه بالا به نظر می رسد اما رقبای گوگل یعنی اپل و سامسونگ نیز تقریبا رویه ای مشابه به آن را در مورد محصولات خود در پیش گرفته اند.

اندرو راسوِلِر مدیر ارشد سرویس بنچمارک هزینه تولید IHS Markit نیز در همین رابطه گفت: این نسبت هزینه به قیمت فروش ابدا عجیب نیست و با استراتژی اتخاذ شده از سوی رقبای گوگل کاملا همخوانی دارد چراکه پیکسل اکس ال به لحاظ امکانات و قابلیت ها تقریبا با سری گلکسی و آیفون برابری میکند.

در پایان باید اضافه نماییم که فبلت تازه گوگل هم اکنون با قیمت ۷۶۹ دلار  به فروش می رسد و نسخه استاندارد آن با نمایشگر ۵ اینچ، برچسب قیمتی ۶۴۹ دلار دارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato