چالش 30 هزار دلاری؛ شورلت بولت 2017 در برابر تسلا مدل S

شورلت بولت و تسلا مدل S را می توان جز معدود خودروهایی دانست که توانایی پیمایش مسافتی بیش از 320 کیلومتر با یک بار شارژ کامل را دارا هستند.

هر دو خودرو از باتری 60 KWh ساعتی بهره می گیرند، اما اختلاف قیمتی 30 هزار دلاری تسلا با شورلت پس از کم کردن بخشودگی مالیاتی از طرف دولت، باعث می شود که این سوال پیش آید که تسلا ارزش پرداخت این بهای اضافی را دارد یا خیر؟

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-vs-2016-Tesla-Model-S-60-front-three-quarters-w600-h600

در واقع رقیب اصلی بولت در اواخر سال 2017 میلادی از سوی تسلا روانه بازار خواهد شد که مدل 3 نام دارد. در حال حاضر بیش از 400 هزار نفر برای این خودرو فرم درخواست پر کرده اند و ایلان ماسک قول داده تا همه فناوری های نوینی که در دیگر محصولات این شرکت به کار رفته را در این مدل به کار ببندد.

اما تا آن موقع بهتر است که به سراغ ارزان ترین نسخه مدل S برویم و آن را رودروی این شورلت تازه نفس قرار دهیم. در ادامه مطلب که پیش روی شما قرار دارد شرح دو هفته زندگی با این دو خودرو را بازگو خواهیم کرد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-vs-2016-Tesla-Model-S-60-front-end-in-motion-02-w600-h600

وقت نبرد

اگر بخواهیم به تفاوت های این دو اشاره ای کوتاه داشته باشیم. قیمت 41.780 دلاری بولت در مقابل 71.200 دلاری مدل S 60، سایز متفاوت (جمع و جور در مقابل بزرگ) و کلاس متفاوت (هاچبک در مقابل سدان) از مهم ترین تفاوت ها به شمار می روند.

2016-Tesla-Model-S-60-front-end-w600-h600

اما شباهت های بسیاری هم بین این دو وجود دارد. هر دو از پک باتری های لیتیوم یونی بهره مند هستند. هر دوی این شرکت ها باتری ها را در کف خودرو قرار داده اند (در واقع بدنه در بالای باتری ها ساخته شده است). باتری های مدل S که قدرت بخش تنها موتور این خودرو که در عقب قرار گرفته هستند. به عنوان یک باتری 60 KWh شناخته می شود و در EPA میزان برد آن 336 کیلومتر عنوان شده است.

اما در واقعیت ظرفیت این باتری ها 75 KWh است که به 60 محدود شده است. برای استفاده از تمام ظرفیت باتری ها محکوم به پرداخت یک آپدیت اینترنتی 9 هزار دلاری هستید که در ادامه برایتان از آن خواهیم گفت.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-front-end-w600-h600

جنرال موتورز با توجه به تجربیاتی که در مدل های الکتریکی خود همچون EV1، بولت پلاگ-هیبرید و مدل اسپارک گرفته است. با قرار دادن باتری ها در کف خودرو، می تواند مزیت های بسیار زیادی به آن ببخشد.

مرکز ثقل پایین تر، باتری های بزرگ تر، فضای بیشتر در داخل اتاق و همینطور ساختار بسیار محکم شاسی  و بدنه از مهم ترین مزیت ها به شمار می روند.

2016-Tesla-Model-S-60-front-three-quarter-w600-h600

باتری های استفاده شده در بولت دارای بیشترین چگالی-انرژی هستند که تا به حال توسط شورلت استفاده شده است. این باتری ها ظرفیتی معادل 60KWh دارند و در کره جنوبی توسط شرکت ال جی ساخته می شود.

به دلیل استفاده از نیکل در این باتری ها، توانایی بسیار خوبی در شرایط پر حرارت به این باتری ها می بخشد و میزان برد بولت در رنک EPA 381 کیلومتر عنوان شده است.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-front-three-quarter-w600-h600

تسلا به دلیل این که یک خودروی محور متحرک عقب به حساب می آید رانندگی همچون یک خودروی لوکس آلمانی دارد.

یک موتور AC که به جعبه دنده تک سرعته مجهز شده است و گزینه دو محور متحرکه که مجهز به دو موتور الکتریکی است نیز برای این خودرو  به عنوان یک آپشن وجود دارد و حداکثر قدرت را به بیش از 382 اسب بخار می رساند.

همانند دیگر خودورهای کامپکت یا جمع و جور، بولت به صورت موتور جلو-محورمتحرک جلو عرضه شده و به یک جعبه دنده تک سرعته کوپل شده است. این موتور توانایی تولید 200 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن متر گشتاور را دارد.

2016-Tesla-Model-S-60-rear-end-w600-h600

به صورت جالبی حس رانندگی با این دو خودرو به میزان بسیار زیادی بهم نزدیک است. تسلا همانند دیگر برادارن بزرگتر اش، شتاب گیری سرسام آوری را عرضه می کند که تنها از یک خودروی تمام الکتریکی بر می آید.

در عرض 5 ثانیه شما را به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می رساند و مسیر 407 متری درگ را نیز در 13.6 ثانیه با حداکثر سرعت 165 کیلومتر در ساعت پر می کند.

با استفاده از تولید انرژی در حین ترمزگیری ها و بهترین ترمزی که تا به حال در یک خودروی الکتریکری قرار داده شده است در عرض 36.8 متر از سرعت 96 کیلومتر بر ساعت به صفر می رسد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-rear-end-w600-h600

به صورت مشخصی شورلت کندتر است اما نه انقدر که فکرش را می کنید. شتاب گیری اولیه این خودرو معادل 6.3 ثانیه و مسیر درگ یا 407 متر را در عرض 14.9 ثانیه با حداکثر سرعت 149 کیلومتر بر ساعت طی می کند.

در واقع شتاب گیری این خودرو قابل مقایسه با هات هچ های بسیار محبوب همچون فولکس واگن گلف GTI و فورد فوکس ST است. در بخش ترمز گیری به 40 متر فضا نیاز دارد تا خودرو را از سرعت 96 به صفر برساند.

2016-Tesla-Model-S-60-rear-three-quarter-w600-h600

ما برای تست سه بخش رانندگی در بزرگراه (جایی که خودروهای برقی بدترین عملکرد خود را به نمایش می گذارند) رانندگی در شهر (در اینجا بیشترین ارزش خودروهای برقی مشخص می شود) و جاده های پر پیچ و خم (جایی که میزان سرگم کننده بودن محصول مشخص می شود) را در نظر گرفته ایم.

فرقی هم نمی کند که برقی، بنزینی یا هرچیز دیگری باشد، یک خودرو در حین رانندگی باید حس خوبی به راننده منتقل کند! تمامی این تست ها در شرایط دمایی 28 درجه سانتی گراد به همراه رانندگی در حالت کروز و استفاده از تهویه هوا خواهد بود تا شرایط  در واقعی ترین شکل ممکن خود باشد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-rear-three-quarter-w600-h600

پشت فرمان نمایندگان آینده

با تسلا شروع می کنیم. باید عنوان کرد که تسلا به نسبت بولت خودروی شناخته شده تری است و بیشتر نقاط ضعف و قوت آن مشخص است، اما با این همه همچنان مشغول تحت تاثیر قرار دادن ما در پی عملکرد خودش است.

در حین حرکت در اتوبان صدای باد و مناظر اطراف تنها شاخص های واقعی است که می توانید میزان آن ها را سنجش کنید. در ادامه با قرار دادن خودرو در حالت اتو پایلوت (رانندگی خودکار) حجم کاری خود را نه تنها کمتر می کنید، بلکه تجربه یک رانندگی بدون استرس با سرعت بزرگراهی با این وسیله نقلیه برای شما فراهم می شود.

در واقع خریداران تسلا تنها یک خودروی الکتریکی نمی خرند، بلکه در حال خرید فن آوری جدیدی هستند.

2016-Tesla-Model-S-60-front-end-turn-w600-h600

در حین رانندگی در شهر و پشت ترافیک های سنگین از آن جایی که این خودرو مجهز به سیستم بازیابی انرژی در حین ترمزگیری است در اکثر اوقات، رانندگی با فشردن یک پدال میسر می شود و می توان از پدال ترمز مکانیکی در زمان های اظطراری استفاده کرد.

از آن جایی که خودرو مورد تست مجهز به آپشن 2500 دلاری تعلیق بادی نیست و همینطور لاستیک های 19 اینچی چهار فصل در زیر آن قرار دارد.

بادی رول خودرو به نسبت دیگر برادران بزرگ تر خود بیشتر است. که این مورد به دلیل تعلیق صلب تر و همینطور چسبندگی کمتر چرخ ها نشات می گیرد. اما نمی توان از حس خوب فرمان و همینطور گذر از جاده های با زیرساخت ضعیف گذشت.

2016-Tesla-Model-S-60-rear-three-quarter-in-motion-w600-h600

بولت تنها دو حالت رانندگی را پیش روی شما قرار می دهد. اولین آن ها حالت Drive است که انگار شورلت سعی کرده رانندگی آن را بسیار به خودرو های معمول بنزینی نزدیک کند.

در واقع در این حالت نیاز به فشردن پدال ترمز بیشتر است و همینطور در حین شروع حرکت یک مکث کوتاه دارد و پس از آن شروع به شتاب گیری می کند. این حالت کارآمدترین راه برای رانندگی با یک خودروی الکتریکی نیست اما گزینه خوبی برای اتوبان های با ترافیک روان به شمار می آید.

حالت دیگر Low نام دارد که به کمک یک دسته دنده در پشت فرمان می توان بین این دو حالت تغییر وضعیت داد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-side-in-motion-02-w600-h600

نزدیک ترین حالت به رانندگی با تسلا را در این mode تجربه خواهید کرد. به دلیل شرایط سنگینی که از سوی سیستم بازیابی انرژی ترمزی اعمال می شود به خوبی آن را حس خواهید کرد و با فشردن تک پدال گاز کارتان راه خواهد افتاد.

حتی خود مهندسان شورلت هم اذعان کرده اند که بیشتر خریداران ترجیح می دهند در این حالت به رانندگی بپردازند. تجربه رانندکی با بولت می تواند شما را شگفت زده کند.

فرمان تند و تیز به همراه یک موتور با گشتاور بالا و همینطور چسبندگی بسیار خوب محور جلو آن هم با لاستیک های نه چندان بزرگ و همینطور یک بادی رول مختصر از مهم ترین نکات رانندگی با بولت هستند.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-rear-three-quarter-in-motion-w600-h600

شوی در بزرگراه هم رانندگی دوستانه ای عرضه می کند و به خوبی به جاده می چسبد. سر و صدای لاستیک در حین حرکت به خوبی کنترل شده و در کابین منتشر نمی شود اما صدای باد بیشتری به نسبت تسلا در داخل اتاق وجود دارد که آن هم می تواند به ضریب درگ 0.31 بولت برگردد که قابل قیاس با بدنه فوق آیرودینامیک تسلا نیست.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-interior-w600-h600

در حالی که به نظر می رسد اکثر خریداران این گونه خودروها به دنبال یک سیستم رانندگی نیمه مستقل همانند تسلا هستند در بولت خبری از این حرف ها نیست و شورلت تنها به استفاده از همان کروز کنترل رایج و سیستم کمکی نگه دارنده خودرو در لاین مورد نظر بسنده کرده است.

گرچه جنرال موتورز در حال کار بر روی یک مجموعه جدید رانندگی خودکار است و احتمال عرضه آن بر روی خودروهایش وجود دارد. اما در حال حاضر در این زمینه شورلت به پای تسلا نمی رسد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-gear-knob-w600-h600

آیا بالاخره خودرویی آمده و تسلا را شکست داده است؟

مهم ترین سوال هایی که شاید هر خریدار این گونه خودروها از تولید کننده بپرسد این است که برد باتری ها به چه میزان است و همینطور چقدر طول می کشد تا این باتری ها شارژ شود.

تسلا با برق خانگی 240 ولتی به 10 ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارد، گرچه می توان یک پکیج شارژ جدید با قیمت 1500 دلار خریداری کرد، و خودرو در عرض 3 ساعت و 45 دقیقه شارژ خواهد شد.

اگر زیر ساخت های مناسبی که تسلا فعلا در معدود شهرهایی مهیا کرده و نام آن ها را سوپرشارژر گذاشته است دسترسی داشته باشید، خواهید توانست در عرض یک ساعت 10 دقیقه شارژ باتری را به مقدار مورد نیاز خودتان برسانید.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-rear-interior-seats-w600-h600

اوضاع پشت فرمان بولت کمی متفاوت است و سریع ترین شارژر موجود باتری ها را در عرض 2 ساعت 34 دقیقه شارژ می کند که بسیار زمان بیشتری نسبت سوپرشارژر تسلا است.

با برق خانگی بولت به 9 ساعت و 20 دقیقه زمان برای شارژ شدن نیازمند است.

در پایان میزان مصرف انرژی این دو به صورت رانندگی ترکیبی در سطح شهر و جاده را می توان به صورت زیر اعلام کرد. 118 مایل به ازای هر گالن-الکتریسیته یا 188.8 کیلومتر برای شورلت بولت و 101 مایل به ازای هر گالن-الکتریسیته یا 161.6 کیلومتر برای تسلا.

2016-Tesla-Model-S-60-interior-w600-h600

درنهایت اگر میزان سفرهای خارج شهری تان زیاد است و همینطور نمی توانید از امکاناتی چون سیستم سوپرشارژر تسلا و سیستم رانندگی نیمه خودکار تسلا بگذرید، می توان پرداخت رقمی بیش از 30 هزار دلار به نسبت شورلت را توجیح کرد.

2016-Tesla-Model-S-60-steering-wheel-w600-h600

اما اگر در اکثر مواقع در حال رانندگی شهری آن هم در مقایس شهرهای کشوری چون آمریکا هستید شورلت بولت بهترین انتخاب ممکن است.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-battery-w600-h600

شورلت با تولید این خودرو بازار میلیونی را برای خود انتخاب کرده است و تا به حال هیچ خودروی الکتریکی را سراغ نداریم که به اندازه بولت در نقش یک وسیله نقلیه حمل و نقل شهری ارزان قیمت و سازگار با محیط زیست کارآمد باشد.

2016-Tesla-Model-S-60-charger-port-w600-h600

گرچه باید در آینده منتظر تسلا 3 باشیم و همینطور باقی خودروسازان با شدت بسیار زیادی در حال تحقیق و توسعه خودروهای برقی خودشان هستند، اما تا آن موقع شورلت را می توان اولین گام مهم در بازار خودروهای مقرون به صرفه با برد الکتریکی قابل توجه نام گذاری کرد.

2017-Chevrolet-Bolt-EV-Premier-charge-port-w600-h600

 

تسلا model S 60 شورلت بولت EV
قدرت 315 اسب بخار 200 اسب بخار
گشتاور 325 پوند فوت 266 پوند فوت
جعبه دنده تک سرعته تک سرعته
وزن 2011 کیلوگرم 1609 کیلوگرم
صفرتا98 کیلومتر برساعت 5 ثانیه 6.3 ثانیه
قیمت پایه قبل از بخشودگی مالیات 67.200 دلار 37.495 دلار
قیمت مدل تست شده قب از بخشودگی مالیاتی 71.200 دلار 41.780 دلار

 

مطالب مرتبط

شکایت تسلا از کارمند Xpeng به جریان افتاد؛ آیا کپی کاری چینی ها دردسرساز می شود؟

چینی ها ید طولایی در کپی کردن انواع محصولات از جمله خودروها دارند. یکی از آخرین کپی کاری هایی که سر و صدای زیادی بر پا کرده، کراس اوور الکتریکی Xpeng G3 است. در نگاه نخست به این خودرو، مخصوصا نمای روبرو و داخل کابین، بی تردید تسلا مدل X در ذهن تداعی می شود. اما... ادامه مطلب

ب ام و M3 در برابر تسلا مدل 3 نسخه Performance؛ آیا دوران سلطنت باواریایی ها به سر آمده است؟

چندین دهه است که ب ام و M3 یک استاندارد در بین سدان های اسپرت به حساب می آید؛ به همین خاطر هر سدانی که ادعای اسپرت بودن داشته باشد، خواه یا ناخواه با آن مقایسه می شود. با ظهور نسخه Performance از تسلا مدل 3 و عملکرد مناسبی که این سدان برقی از خود به... ادامه مطلب

تست و بررسی بی ام و 730li در ایران؛ لوکس ترین خودرو وارداتی به کشور

چندسالیست که به واسطه قوانین محدود کننده (حجم موتور) حضور خودروهای لوکس پلاک ملی در کشور ما کمتر شده است و حداقل این قضیه بعد از تحریم های اقتصادی نمود بیشتری پیدا کرد. گرچه پس از گشایش روابط اقتصادی با غرب شاهد عرضه خودروهای لوکس جدیدی هستیم اما همچنان قوانین به صورتی چیده شده اند... ادامه مطلب

سه برابر سریعتر از تکنولوژی تسلا؛ شارژ باتری خودروهای برقی در ۸ دقیقه

یک شرکت مهندسی سوئیسی به نام ABB ادعا می کند که سریعترین شارژرهای الکتریکی جهان را ساخته است. این شارژرهای فست که Terra High Power DC نامیده می شوند می تواند تمام انرژی مورد نیاز یک خودرو برای طی کردن یک بازه ۱۹۰ کیلومتری را تنها در ۸ دقیقه تامین کند. براساس گفته های New Atlas،... ادامه مطلب

ویدیو تست گوزن تسلا مدل 3 با عملکردی بهتر از پورشه 911 منتشر شد [تماشا کنید]

تست گوزن یکی از تست هایی است که حضور ناگهانی یک جاندار یا مانع در مقابل خودرو را شبیه سازی می کند. این تست با هدف ارزیابی توانایی اتومبیل ها در تغییر مسیرهای آنی و حفظ پایداری طراحی شده و به نوعی فاکتور هندلینگ را به چالش می کشد. در حال حاضر تست گوزن بیشتر... ادامه مطلب

محققان چینی توانستند تسلا مدل S را هک کنند

یک تیم تحقیقاتی چینی با نام Keen Security Lab با انتشار ویدیوی مدعی هک کردن اپلیکیشن تسلا شده اند و بدین گونه توانسته اند کنترل این خودرو را در دست خود بگیرند، در واقع آن ها مدعی این هستند که بدون هیچ گونه تغییر فیزیکی توانسته اند این خودرو را هک کنند. در اولین حمله که... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x