شرکت نوکیا مالکیت کامل کمپانی آلکاتل را به دست آورد

شرکت نوکیا مالکیت کامل کمپانی آلکاتل را به دست آورد

در آوریل سال ۲۰۱۵ بود که برای اولین بار خبر رسید کمپانی فنلاندی نوکیا قصد دارد یکی از رقبای خود در حوزه تولید موبایل و ابزارهای زیرساختی شبکه های سلولار، یعنی آلکاتل (یا به عبارت دقیق تر Alcatel-Lucent) را به مالکیت خود درآورد. معامله مذکور بالاخره به سرانجام رسید و تمام سهام شرکت مذکور به مالکیت نوکیا درآمد.

این اقدام را باید در راستای اجرای برنامه چند مرحله ای دانست که مدیران شرکت فنلاندی از سال ۲۰۱۳ به اجرا گذاشته اند و قرار است در طی آن برند نوکیا دوباره به سطح اول بازار بازگردد. این کمپانی پیش از این نیز در سال ۲۰۱۴ نیمی از سهام شرکت مشهور آلمانی زیمنس (که آن هم در زمینه شبکه های مخابراتی فعال است) را به دست آورده بود.

چنین اقداماتی نوکیا را به عنوان غول بی رقیب بازار تولید ابزارهای شبکه و تاسیسات زیر بنایی شبکه های مخابراتی تبدیل می کند. ضمن این که فروش سرویس نقشه Here نیز به خوبی نشان می دهد که آنها در حال تخصصی تر کردن سرویس ها و محصولات خود هستند. علاوه بر این ها شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این شرکت  برنامه دارد پس از تثبیت جایگاه در بازار زیرساخت، در آینده نزدیک با عرضه چند تلفن هوشمند و تبلت، به بازار ابزارهای همراه بازگردد.

نوکیا در آخرین گزارش مالی خود متحمل ضرری ۱۳۵ میلیون دلاری شده است، این در حالیست که ضرر سه ماهه قبل از آن از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرده بود، حالا و با مالکیت کامل آلکاتل، فنلاندی ها امیدوارند که بالاخره شرکتشان در یک یا دو دوره بعدی قدم به منطقه سوددهی بگذارند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato