گوگل می گوید قابلیت حذف تبلیغات را به مرورگر کروم اضافه نمی کند

تبلیغات اینترنتی مثل شمشیر دو لبه عمل می کند، از یک سو بسیاری از وب سایت ها هزینه های جاری برای فعالیت خود را از این راه تامین می کنند.

اما از طرف دیگر، بسیاری از کاربران وجود این تبلیغات را مایه ی حواس پرتی از محتوای اصلی سایت و حتی افزایش احتمال آلوده شدن به بدافزار می دانند.

Darin Fisher معاون دپارتمان مهندسی گوگل کروم در همین رابطه می گوید:

تبلیغات آنلاین چالش های بسیاری دارد، از جمله اینکه ممکن است یک شرکت به سادگی و تنها با نمایش آگهی های نامناسب، به شهرت و اعتبار خود بین کاربران لطمه زند.

آقای فیشر البته تبلیغات آنلاین را در عین حال یکی از بهترین راه ها برای شناساندن برند به مخاطبان اعلام می کند، اما اذعان دارد بسیاری از شرکت ها به شکل نادرستی از این امکان استفاده می کنند که در نهایت به روی گردانی کاربران منجر خواهد شد.

همین نرم افزارهایی که از نمایش تبلیغات وبسایت ها جلوگیری می کنند را بین کاربران وب محبوب کرده و حتی مرورگری مثل اپرا، به شکل پیش فرض، تبلیغات وبسایت ها را نمایش نمی دهد.

اما گوگل با این وجود ترجیح می دهد به جای پنهان کردن تبلیغات در مرورگر کروم، مشکل را به شکل دیگری حل کند و از نمایش تبلیغات نامناسب در وبسایت ها جلوگیری نماید.

بخش عمده ی سود گوگل از راه تبلیغات تامین می شود و این شرکت تنها در سه ماهه سوم سال 2016 حدود 20 میلیارد دلار از این راه درآمد داشته است.

20150713164812-economy-profit-saving-millennial-w600

در نتیجه تعجبی ندارد که غول ساکن مانتین ویو ترجیح می دهد راه حل های دیگری را جایگزین عدم نمایش تبیلغات نماید، خصوصاً با توجه به اینکه نزدیک به 2 میلیارد کامپیوتر در سراسر جهان مرورگر کروم را مورد استفاده قرار می دهند.

گوگل برای این منظور در همکاری با شرکت های دیگری مثل فیسبوک، واشنگتن پست و News Corp که درآمد زیادی از تبلیغات کسب می کنند، گروهی به نام «ائتلاف برای تبلیغات بهتر» تشکیل داده است.

این گروه البته به وبسایت ها و نشریات محدود نیست و برای اثر گذاری بیشتر، دامنه ی اعضای خود را به بخش های دیگری نیز گسترش داده، از جمله «اداره تبلیغات تعاملی» آمریکا و «اتحادیه ملی تبلیغات» این کشور که نامشان در میان اعضا به چشم می خورد.

ائتلاف گوگل همچنین تلاش می کند راه حل هایی برای افزایش سرعت بارگزاری و نمایش تبلیغات در مرورگر کروم فراهم آورد.

در حقیقت گوگل اعتقاد دارد به جای حذف صورت مسئله، باید راه حلی پیدا کنیم که هم حقوق کاربران را تامین کند و هم امکان ادامه ی فعالیت وبسایت ها را تضمین نماید.

گوگل می گوید تبلیغات یکی از راه های اصلی درآمدزایی وبسایت ها هستند، اما اگر با توجه به کاربرها طراحی نشده باشند با مقاومت کاربران مواجه شده و اثر معکوس ایجاد خواهند کرد.

در نتیجه، بهترین راه حل این است که یک اکوسیستم مناسب ایجاد نماییم تا تعادل در آن بین هر دو سوی ماجرا برقرار باشد. همین موضوع است که به تشکیل ائتلاف تبلیغاتی گوگل منجر شده و امید می رود در نهایت، راه حلی برای درگیری همیشگی کاربران با آگهی های اینترنتی دست و پا نماید.

منبع:
androidheadlines
برچسب ها

مطالب مرتبط

گوگل قابلیت مسدودسازی تبلیغات را به مرورگر کروم می آورد

با توجه به گزارش تازه وال استریت ژورنال ، گوگل برنامه دارد تنظیماتی برای مسدودسازی تبلیغات را به نسخه های موبایل و دسکتاپ مرورگر کروم اضافه کند. این قابلیت به اپلیکیشن اضافه خواهد شد و تمام تبلیغات «غیرقابل پذیرش» از سوی «گروه صنعتی ائتلاف تبلیغات بهتر» را حذف می کند. از جمله تبلیغاتی که در... ادامه مطلب

مایکروسافت با بهره گیری از اعلانات ویندوز 10، تبلیغات منفی خود علیه مرورگر کروم را ادامه می دهد

مایکروسافت در ماه ژوئن تصمیم گرفت با راه اندازی کمپینی تبلیغاتی، مرورگر کروم گوگل را هدف قرار داده و مردم را از ضررهایی که این مرورگر به عمر باتری لپتاپ وارد می کند آشنا سازد. اگرچه تلاش های تبلیغاتی مایکروسافت در آن زمان تنها به ویدیویی در یوتوب و وب سایتی جداگانه محدود شد اما... ادامه مطلب

ابزار ضد تبلیغات گوگل کروم اواخر زمستان امسال آغاز به کار می کند

گوگل به تازگی اعلام کرده که ابزار بومی ضد تبلیغات گوگل کروم از 15 فوریه امسال در این مرورگر آغاز به کار خواهد کرد. از این تاریخ به بعد، تبلیغات کلیه وبسایت هایی که خارج از برنامه Better Ads Experience Program باشند در این مرورگر مسدود خواهند شد. جالب است بدانید که این موضوع شامل تبلیغات خود... ادامه مطلب

نسخه 51 مرورگر کروم دیگر به افزونه Google Cast برای استریم تصاویر احتیاج نخواهد داشت

به زودی افزونه مستقل Google Cast برای مرورگر کروم کاربرد همیشگی اش را از دست خواهد داد، چرا که گوگل تصمیم گرفته تا پشتیبانی از کست را به صورت درون برنامه ای و به عنوان یک قابلیت اصلی به نسخه 51 مرورگر و همچنین سیستم عامل کروم اضافه نماید. مضاف بر این گوگل اعلام کرده که در... ادامه مطلب

ظاهر تازه و قابلیت گوگل Now در نسخه جدید و بتای سیستم عامل کروم

کاربران سیستم عامل کروم که از نسخه بتا استفاده می کنند، به زودی یک بروز رسانی بزرگ و البته نه چندان با ثبات را دریافت خواهند کرد که به نظر می رسد تا مدت ها برای کاربران عادی و به عنوان نسخه ای اصلی، به کروم بوک ها راه نخواهد یافت. Chrome Launcher 2.0، در قیاس... ادامه مطلب

لود سریع تر محتوای ویدئویی و مصرف کمتر انرژی در نسخه جدید کروم برای اندروید

در هفته جاری، گوگل نسخه تازه ای از کروم را برای اندروید معرفی کرده که حاوی تغییرات مهمی در رابطه با بارگذاری محتواهای ویدئویی در این مرورگر است. نسخه 52 کروم برای اندروید علاوه بر اینکه به لحاظ سرعت بازپخش ویدئو از قبل بهتر شده است، از نظر میزان مصرف انرژی نیز بهینه سازی گردیده. به... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x