گوگل می گوید قابلیت حذف تبلیغات را به مرورگر کروم اضافه نمی کند

تبلیغات اینترنتی مثل شمشیر دو لبه عمل می کند، از یک سو بسیاری از وب سایت ها هزینه های جاری برای فعالیت خود را از این راه تامین می کنند.

اما از طرف دیگر، بسیاری از کاربران وجود این تبلیغات را مایه ی حواس پرتی از محتوای اصلی سایت و حتی افزایش احتمال آلوده شدن به بدافزار می دانند.

Darin Fisher معاون دپارتمان مهندسی گوگل کروم در همین رابطه می گوید:

تبلیغات آنلاین چالش های بسیاری دارد، از جمله اینکه ممکن است یک شرکت به سادگی و تنها با نمایش آگهی های نامناسب، به شهرت و اعتبار خود بین کاربران لطمه زند.

آقای فیشر البته تبلیغات آنلاین را در عین حال یکی از بهترین راه ها برای شناساندن برند به مخاطبان اعلام می کند، اما اذعان دارد بسیاری از شرکت ها به شکل نادرستی از این امکان استفاده می کنند که در نهایت به روی گردانی کاربران منجر خواهد شد.

همین نرم افزارهایی که از نمایش تبلیغات وبسایت ها جلوگیری می کنند را بین کاربران وب محبوب کرده و حتی مرورگری مثل اپرا، به شکل پیش فرض، تبلیغات وبسایت ها را نمایش نمی دهد.

اما گوگل با این وجود ترجیح می دهد به جای پنهان کردن تبلیغات در مرورگر کروم، مشکل را به شکل دیگری حل کند و از نمایش تبلیغات نامناسب در وبسایت ها جلوگیری نماید.

بخش عمده ی سود گوگل از راه تبلیغات تامین می شود و این شرکت تنها در سه ماهه سوم سال 2016 حدود 20 میلیارد دلار از این راه درآمد داشته است.

20150713164812-economy-profit-saving-millennial-w600

در نتیجه تعجبی ندارد که غول ساکن مانتین ویو ترجیح می دهد راه حل های دیگری را جایگزین عدم نمایش تبیلغات نماید، خصوصاً با توجه به اینکه نزدیک به 2 میلیارد کامپیوتر در سراسر جهان مرورگر کروم را مورد استفاده قرار می دهند.

گوگل برای این منظور در همکاری با شرکت های دیگری مثل فیسبوک، واشنگتن پست و News Corp که درآمد زیادی از تبلیغات کسب می کنند، گروهی به نام «ائتلاف برای تبلیغات بهتر» تشکیل داده است.

این گروه البته به وبسایت ها و نشریات محدود نیست و برای اثر گذاری بیشتر، دامنه ی اعضای خود را به بخش های دیگری نیز گسترش داده، از جمله «اداره تبلیغات تعاملی» آمریکا و «اتحادیه ملی تبلیغات» این کشور که نامشان در میان اعضا به چشم می خورد.

ائتلاف گوگل همچنین تلاش می کند راه حل هایی برای افزایش سرعت بارگزاری و نمایش تبلیغات در مرورگر کروم فراهم آورد.

در حقیقت گوگل اعتقاد دارد به جای حذف صورت مسئله، باید راه حلی پیدا کنیم که هم حقوق کاربران را تامین کند و هم امکان ادامه ی فعالیت وبسایت ها را تضمین نماید.

گوگل می گوید تبلیغات یکی از راه های اصلی درآمدزایی وبسایت ها هستند، اما اگر با توجه به کاربرها طراحی نشده باشند با مقاومت کاربران مواجه شده و اثر معکوس ایجاد خواهند کرد.

در نتیجه، بهترین راه حل این است که یک اکوسیستم مناسب ایجاد نماییم تا تعادل در آن بین هر دو سوی ماجرا برقرار باشد. همین موضوع است که به تشکیل ائتلاف تبلیغاتی گوگل منجر شده و امید می رود در نهایت، راه حلی برای درگیری همیشگی کاربران با آگهی های اینترنتی دست و پا نماید.

مطالب مرتبط

آپدیت کروم واقعیت افزوده را به مرورگر می‌آورد

گوگل در نسخه بعدی مرورگر کروم تعدادی از فناوری های پیشرفته وب را در دسترس بسیاری از کاربران قرار می دهد.غول اینترنتی بتای کروم ۸۱ را برای سیستم عامل های اندروید، لینوکس، مک و ویندوز منتشر کرده که پشتیبانی WebXR را برای واقعیت افزوده مبتنی بر مرورگر فراهم می سازد.WebXR پلتفرمی برای ارائه تجربیات بهینه واقعیت... ادامه مطلب

گوگل کروم ۸۰ منتشر شد؛ با ویژگی‌های جدید آشنا شوید

گوگل امروز جدیدترین نسخه از مرورگر کروم را برای اکثر پلتفرم‌ها منتشر کرده است. به عقیده بسیاری از متخصصان حوزه وب، نسخه ۸۰ کروم یکی از مهمترین نسخه‌های تاریخ این مرورگر محبوب بوده و چند تغییر اساسی داشته که بر استفاده کاربران به شدت تاثیر می‌گذارد؛ البته در جهت مثبت. با ما همراه باشید تا... ادامه مطلب

کشف چندین آسیب پذیری در قابلیت ITP مرورگر سافاری توسط گوگل

محققان امنیتی گوگل چندین آسیب پذیری در مرورگر سافاری کشف کرده اند که هکرها می توانستند از طریق آنها به تاریخچه مرورگر و جستجوهای کاربران دسترسی پیدا کنند. همچنین سایت ها به کمک این آسیب پذیری ها فعالیت های اینترنتی کاربر را رصد می کردند.آسیب پذیری های مورد بحث از قابلیت Intelligent Tracking Prevention یا... ادامه مطلب

مایکروسافت باگ خطرناک اینترنت اکسپلورر را تایید کرد

مایکروسافت با تایید وجود آسیب پذیری در نسخه های جدید اینترنت اکسپلورر از تلاش برای رفع آن خبر داده است.این باگ امنیتی به هکرها اجازه می دهد با تخریب حافظه بکار رفته برای موتور اسکریپت نویسی در IE9, IE10 و IE11 و اجرای کدهای مخرب کنترل کامپیوتر را به دست بگیرند. ظاهرا باگ امنیتی اینترنت... ادامه مطلب

مرورگر اج کرومیوم منتشر شد؛ گوگل کروم در لباس مایکروسافت

مایکروسافت اولین نسخه پایدار مرورگر اج کرومیوم را برای ویندوز و مک منتشر کرد. نسخه جدید اج در واقع گوگل کروم بوده که لباس مایکروسافت را بر تن کرده است.نسخه جدید مرورگر اج کرومیوم حس و حال گوگل کروم را منتقل می کند؛ البته این شباهت چندان تعجب آور نیست چون این مرورگر و گوگل... ادامه مطلب

گوگل کوکی‌های ثالث را در کروم غیرفعال می‌کند؛ پایان عصر رهگیری کاربر

گوگل در پی محدود کردن میزان رهگیری کاربران اینترنتی و جمع آوری اطلاعات آنها توسط شرکت ها است که عمدتا از طریق کوکی های ثالث (third-party) صورت می گیرد. این طرح تغییرات گسترده ای را در امنیت کاربران و اقتصاد دیجیتال به دنبال خواهد داشت.این شرکت قصد دارد با پیوستن به سافاری و فایرفاکس به... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟