چرا تمام موبایل های عرضه شده در خاک ژاپن ضد آب هستند؟

چرا تمام موبایل های عرضه شده در خاک ژاپن ضد آب هستند؟

چرا تمام موبایل های عرضه شده در خاک ژاپن ضد آب هستند؟

مقاومت در برابر آب، چند سالی است که به یکی از قابلیت های اصلی موبایل های پرچمدار گران قیمت تبدیل شده و مردم انتظار دارند در صورت صرف هزینه های کلان برای موبایل هوشمند خود، از عدم آسیب دیدن آن هنگام برخورد با آب و سایر مایعات مطمئن باشند. با این همه، مردم ژاپن از مدت ها پیش به موبایل های ضد آب عادت کرده اند و برای بیش از یک دهه، از آنها در استخر و هنگام شنا استفاده نموده اند.

شاید دلیل این امر اندکی عجیب به نظر برسد، اما خانم های ژاپنی به قدری به موبایل های خود وابسته هستند که حتی آن ها را با خود به داخل حمام و زیر دوش نیز می برند. در نتیجه همین امر، تمام موبایل های موجود در بازار ژاپن ضد آب هستند تا انتظارات مخاطبان را برآورده کنند.

https-_blueprint-api-production-s3-amazonaws-com_uploads_card_image_288166_ap_83937075460-w600

جالب است بدانید که حتی کمپانی کره ای ال جی، که موبایلی ضد آب برای بازار جهانی تولید نمی کند و ظاهراً برنامه ای هم برای تحقق آن ندارد، محصولاتش را برای برآورده ساختن نیاز این گروه از مشتریان ژاپنی اش با چنین مشخصه ای همراه می نماید. به همین دلیل، ال جی نتوانست مانور تبلیغاتی زیادی روی موبایل ماژولار G5 در ژاپن دهد چرا که امکان ضد آب کردن دستگاه با وجود قطعات ماژولار و قابل تفکیک آن وجود نداشت.

کِن هانگ، مدیر ارتباطات جهان ال جی می گوید: «در ژاپن، ضد آب بودن دستگاه به مراتب از امکان جدا کردن باتری موبایل مهم تر تلقی می شود. برای برندهای کوچکتری چون ال جی، ما باید مطمئن شویم که تمام محصولات تا بیشترین حد ممکن برای مصرف کنندگان ژاپنی جذاب هستند.»

گفتنی است که اولین موبایل ضد آب جهان، Casio Canu 502S بود که در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و با نام G'zOne نیز از آن یاد می شود. پس از این، موتورولا هم موبایل اندرویدی Defy را در سال ۲۰۱۰ با قابلیت مقاومت در برابر آب عرضه کرد. هرچه زمان گذشت و باتری ها به شکل غیرقابل تعویض در موبایل ها قرار گرفتند، سامسونگ هم دست به کار شد و گلکسی اس ۵ را به شکل ضد آب توسعه داد.

نظرات ۳۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل